Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiam 16 éves elmúlt, másodsz...

A fiam 16 éves elmúlt, másodszor járja az elsőt, és úgy néz ki most is bukik, mit tegyek?

Figyelt kérdés
El akar menni másik iskolába,de akkor megint elsőbe megy.Azt ígérte megváltozik,nem tudom higyjek -e neki,meg egyáltalán felveszik-e,mi lehet a megoldás?
2014. márc. 26. 08:06
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:

Kedves 40.

Én vontam meg az "alapvető" szükségletet a gyerekemtől ezzel ösztönözve némi hasznos cselekvésre.

Persze azon, hogy az internet, a telefon és a tv alapvető szükséglet-e vagy azon túlmenő +, ezen vitatkozhatnánk.


Szomorú életed lehet azokkal a gondolatokkal amik a fejedbe vannak.


Mivel ebben a társadalomban élünk, és a társadalom írott vagy íratlan szabályai szerint kell boldogulnunk, igenis be kell állítani gyermekeinket a sorba, hogy ne legyenek olyan antiszociális személyiségűek mint például Te.

Én se birkát nevelek a gyerekemből, de a határok fel vannak állítva. A közösségbe meg nincs belekényszerítve, hanem igénye van a társaságra, de ezt te nem értheted, mert magántanulóként neked talán sose volt.


Gondolkodj el egy kicsit, mielőtt ilyen éles kritikát fogalmazol meg. Azon például, hogy a Te életed kívülállóként mennyivel több. Értékes ember vagy-e, vagy csak valaki, aki nem találja a helyét ebben a világban?

2014. márc. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:

Először is nem mondtam egy szóval se hogy magántanuló vagyok. Másrészt a közoktatás csak egy pár százéves találmány az emberiség több ezeréves történelme során és egyáltalán nem állandó, szinte évről-évre országról országra változó. Leginkább azért létezik hogy eltartsa a tanárokat, a bürokráciát és így munkát adjon, ha mindenki otthon tanulna az sokkal olcsóbb lenne és jóval kevesebb lelkileg sérült ember is lenne. A közösség meg egy ostoba kifogás hiszen általában az iskolában nem szórakoznak az emberek, 45 perces órák és 10 perces szünetek látszik hogy nincs egyensúly. A megvonás se mindegy de itt azon van a hangsúly hogy valakit ilyen könnyen szinte bábként lehet mozgatni, szerencsétlen gyerek valószínűleg még nem tudja hogy csak magára számíthat.


Az oktatás jelenlegi formája mint már mondtam nem egy kőbevésett társadalmi szabály ez egy öngerjesztő folyamat és olyan jól működik hogy kevesek veszik észre hogy miről is van szó. Persze a többség elvan az iskolapadban vagy azért mert nincs igénye többre, jobbra vagy azért mert számára nem fontos hogy nem ő rendelkezik saját élete felett vagy mivel a dogma szerint csak az iskolában van közösség ezért jól elvan ott.


Értem én hogy arra akarsz kilyukadni hogy ha senki sem járna iskolába akkor aztán mekkora káosz lenne és hova süllyedne a világ de ez valójában nem így van. Mivel mindenki a saját valóságát érzékeli ezért mindenkinek magával kell foglalkoznia, hogy hogyan boldogul a saját valóságában, és mivel az olyanok mint te akik képesek mások sz*r sorsa miatt a saját gyereküknek is sz*r sorsot szánni többségben vannak nem forog kockán az összeomlás veszélye. Azzal nem árt a gyereked senkinek hogy nem megy iskolában de ha bemegy akkor minden esélye megvan élete tönkretételére vagy egy rossz dologra ami bekövetkezhet vagy még sorolhatnám. A hangsúly azon van hogy mindezt nem a saját akaratából teszi és így mások miatt forog veszélyben az élete. Ezekre nyilván kevés az esély de megtörténhet. Ha ki akarok menni a boltba és elüt egy kocsi mert nem figyeltem akkor én vagyok a hibás de ha valakit bekényszerítenek az iskolába és bármi olyan történik ami rossz irányba befolyásolja az életét azért nem ő a felelős.


Arról nem is beszélve hogy most az otthoni tanulásról beszélek amihez a törvény szerint mindenkinek joga van de még is alig élnek vele főleg szülői nyomásra. Miért is? Azért hogy a szülök jókat k*rjanak otthon amíg a gyerek iskolában van, vagy azért mert a szülő nem akarja hogy a gyerekének jobb élete legyen mint neki esetleg mert a szülő lesz*rja az egészet.


Arról is megvan a véleményem amikor munkára kényszerítik az embert de itt legalább az embernek valamilyen szinten megvan a választása, viszont a munka nem végállomás, sőt 3-4 havi bérrel már komoly lehetőségek vannak pénztszerezni de nem mindig az kapja meg rá a lehetőséget akinek kéne. Úgy kell vesztest nevelni ahogy te csinálod mert mindig az nyer aki mer és kockáztat.

2014. márc. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:

"Azért hogy a szülök jókat k*rjanak otthon amíg a gyerek iskolában van, vagy azért mert a szülő nem akarja hogy a gyerekének jobb élete legyen mint neki esetleg mert a szülő lesz*rja az egészet. "


Szép szülői példa lehet előtted. Nem azt mondom, hogy abból amit írsz semmivel nem értek egyet, de az tény, hogy a jó gondolatok is rettenetesen ki vannak sarkítva.

A mostani rendszer se jó nyilván, de az se amiről Te írsz.


A fenti mondatodat azért ragadtam ki, mert ha Te nem is gondolod, ahhoz hogy a társadalomban valaki ennivalót tudjon adni a gyerekének, fenn tudja tartani magát, és egyéb számodra alapvető szükségleteket elő tudjon teremteni mint a tv telefon internet, ahhoz dolgozni kell.

Tudom tudom, ez megint csak nem így van, hiszen lázadozhatnánk nem csak az iskola ellen, de a munkahelyek ellen is, hiszen régen se dolgoztad az emberek, hanem megtermeltek magunknak mindent. Mondjuk az is munka, és bizony muszáj volt megcsinálni, nem jókedvükből tették azt sem. Szóval a te rendszered szerint az se lenne jó, hiszen nehogy már megmondják neked, hogy mit csinálj.

No jó elkanyarodtam.

A magántanulós verziódra szerettem volna kitérni. Anyuka meg apuka ugyanis nem k.rogat amíg a gyerek suliba van, hanem dolgozik. Megkeresi azt a pénzt amiből élnek.


Szóval minden szép és jó abból amit írsz, de nem állja meg a helyét. Minden korban, és minden rendszerben voltak olyanok mint Te, akiknek semmi nem tetszett. A társadalom attól függetlenül működött.

Ahhoz, hogy normálisan menjenek a dolgok, nem az az út vezet, hogy a szülő otthon marad, átmenetileg segélyen, hogy gyermekének tudjon venni ennivalót.


Amúgy ha mindenki otthon maradna, akkor mégis mit ennél? Mert tudod nem menne a kamion az áruval, de ha menne mert a hülye még dolgozik akkor nem lenne aki kirakja a polcokra. Nem termelnének elektromos áramot se, és víz se folyna a csapokból. Nem menne a szemetes, téged meg elborítana a szemét.


Ha a gyerek nem tanul, mert ugye magántanuló nem lehet mindenki, mert ki a bánat tanítaná otthon?


Szóval mindegy is, remélem értetted mire céloztam. Még a legkisebb törzs is szabályok szerint él. Még az állatvilágban is megvannak a szabályok, csak mások mint nálunk.

Ha ennyire nem tetszik semmi, nem a világ látásmódját kell megváltoztatnod, hanem a sajátodat.

2014. márc. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:

Olyan témára tévedtem amit bővebben nem boncolgattam eddig és próbáltam úgy fogalmazni hogy főleg a te hibás gondolkodásodra világítsak rá és nem feltétlenül az én véleményemre de ettől függetlenül igazam van.


Az hogy a szülő dolgozik és sír hogy milyen sz*r de ugyanezt a sz*rt várja el a gyerekétől az azt jelenti hogy sz*r életet akar neki. Nincs ezen mit szépíteni.


Mint már mondtam egy emberen nem fog múlni semmi mert a többség mindig követi a csordát és a rendszer így nem omlik össze csak azért mert valaki úgy dönt sz*rik a munkára és az iskolára.


"Megkeresi azt a pénzt amiből élnek. "


És ezért milyen alapon vár köszönetet? Önmagában nagyon szépnek tűnik hogy a szülő eltartja a gyerekét DE ez csak a látszat. Azzal hogy eltartja és elvárja az iskolába járást mindenféleképpen lehetőséget ad hogy rossz dolog történjen a gyerekkel és ez így már nem jó cselekedet. Nem tudjuk megmondani hogy jobb lesz-e a gyereknek ha iskolába jár vagy nem (a jó és rossz dolgokat ami történhet nem tudjuk előrejelezni) de mivel nem ő dönti el csak azért mert a szülő természetesnek veszi azt hogy megmondhatja hogy mit tegyen azután hogy eltartja végső soron nem tesz semmi jót. Lehet hogy valakinek nagyon jó élete lesz azért mert jó helyre született de kérte ezt valaki? Nem kérte és ezért nem lehet számon kérni még ilyen esetben sem. A szülőnek azt kell tennie hogy megadja a lehetőséget a gyerekének egy normális életre. Nyilván ezzel hogy ezt leírtam kiderült hogy nem jó dolog szülőnek lenni, nagyon nem. Nem jár semmilyen előnnyel de ez nem felmentés mert mindenki maga dönti el hogy akar-e gyereket vagy nem.


"ha mindenki otthon maradna, akkor mégis mit ennél? "


Nem fog mindenki otthon maradni mert nem sok embernek jut eszébe amiről most beszélek és ők se hiszik el. Én csak az esélyről beszélek nem arról hogy lehetséges hogy mindenkinek kib*szott jó élete legyen. Van aki veszít és vak aki nyer de a mostani rendszerben az veszít aki sz*r helyre született mert végső soron annak lesz jó élete aki saját maga megteremti azt.


"mert ugye magántanuló nem lehet mindenki, mert ki a bánat tanítaná otthon?"


Magántanárra csak akkor van szükség ha a gyerek egyáltalán nem vesz részt a közoktatásban. A humán tantárgyakon nem igen van mit tanítani a reáltantárgyakhoz meg bizony vagy magántanár kell. De gondoljuk át hogy ha csak magántanárok lennének akkor egy tanár taníthatna több tárgyat is, nem kéne még a tanórán kívüli tevékenységét is megfizetni. Ezt jobban átkéne számolni de gyorsabb lenne a tanulás, nem menne pocsékba az idő bejárással és mivel így is túlzó a tanítási napok száma nagyon hamar lemenne az éves anyag és a tanárok fizetése is kevesebb lenne. Ne ma szabályokkal van a baj hanem a rossz szabályokkal. Az internet világában meglehetne oldani hogy egy adatbázisban megosszák a tananyagot és elég lenne egy havi áttekintés egy tanárral ha a diák nem ért valamit de mint látjuk fent kell tartani egy diktatórikus rendszert ahol a diák mindenképpen rosszul jár.

2014. márc. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!