Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiam 16 éves elmúlt, másodsz...

A fiam 16 éves elmúlt, másodszor járja az elsőt, és úgy néz ki most is bukik, mit tegyek?

Figyelt kérdés
El akar menni másik iskolába,de akkor megint elsőbe megy.Azt ígérte megváltozik,nem tudom higyjek -e neki,meg egyáltalán felveszik-e,mi lehet a megoldás?
2014. márc. 26. 08:06
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon sok múlik a közösségen, feltehetően nem tud beilleszkedni, ezért rosszul érzi magát, ezért nem tanul, hogy ne kelljen a jelenlegi osztálytársaival egy osztályba járni. Ezért akar iskolát váltani.


Szerintem mond meg neki, hogy ha javít, akkor egy másik suliba tud kezdeni jövőre. Mivel ez a cél, ezt kell felkínálni neki. Persze csak akkor, ha nem pusztán lustaságról van szó.


Az én fiam az előző félévet zárta botrányosan. Mondjuk nem bukott, de közel állt hozzá. Elvettem 3 hétre a tv-t telefont, netet, megtiltottam a lemenetelt a haverokkal mondván "legyen ideje" tanulni.

Megtáltosodott, úgy hozza a 4-es 5-ösöket, ahogy eddig kellett volna. Amikor megkérdeztem, hogy mire ez a nagy változás, azt mondta, hogy ennek még egyszer nem teszi ki magát.


Szóval beszélj az osztályfőnökkel, kérdezd meg a véleményét. Ha nem lustaság, hanem összeférhetetlenség az osztállyal akkor engedd másik suliba, ha szimpla lustaság, és a tanár szerint sok barátja van, akkor meg neveld meg, és várj el tőle többet mint amit nyújt.

2014. márc. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
9%
Akkor ez valami középiskola ugye kérdezö ? Lehet nehéz neki ez az iskola. Aki azt írja ez álltalános iskola e na az vegye fel szépen a szemüvegét már hogylenne 16 évesen 2X elsös normális az a kérdezö ?? Fogyatékosság se biztos van a dologban kitudja lehet nemszeret tanulni akkor 2 év után mehet dolgozni valami betanitot munkára. bevallom énse szerettem tanulni és nem is birok 10 osztályom van most szobalányként dolgozok az jó nekem mást nemszeretek én
2014. márc. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
73%

Te mennyit tanulsz vele? Ki szoktad kérdezni a dolgokat? Ellenőrzöd, hogy megtanulta-e? Vagy, hogy érti-e egyáltalán? Ha nem érti, elmagyarázod? Vagy, ha nem tudod elmagyarázni, kértek mástól segítséget, hogy el tudja magyarázni? Iskolában korrepetíció?

Már bocsánat, de kétszer annyi tárgyból bukni, hogy évismétlés, az nemcsak nemtörődömség, vagy flegmaság, hanem már okai is vannak!

Miből bukik?

2014. márc. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
7%
Már ne haragudj de középiskola elsőben megbukni az tehetség...
2014. márc. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
85%

A szomszéd kisfiú pont így járt! Kétszer járta a 9.-et. Utána minden évben félévkor 4 tárgyból bukott, év végére "csak" 2-3. Minden nyarat tanulással kellet töltenie, épphogy átment a pótvizsgán.

A gyereknek iskola után takarítania kell (mert az anyja nem csinálja meg), elvinni a kishugáta város másik végébe (gyalog, mert az anyuci nem vesz 2 diákbérletet), majd megvárni az 1-1,5 órás foglalkozást, és hazagyalogolni a húgával. Mire hazaérnek, fél7-7 óra, és mikor leülne tanulni, nem tud, mert az anyja a hugával veszekszik.

(Halljuk is, meg a srác is mesélte amit leírtam)


Na, ő ezért bukik meg.

2014. márc. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:

Vekerdy Tamastol olvastam egyszer, hogy a szulo ne kerdezze ki az anyagot, ne pakolja be a gyerek taskajat, mert ez az o dolga, nem a szuloe, es neki kell megtanulnia magatol azt, hogy tanuljon, keszuljon rendesen.


En is azt mondom, amit az egyik hozzaszolo. Irasd esti iskolaba, es dolgozzon napkozben.

Vagy keress egy egyszerubb iskolat, ugy latszik, ez tul eros neki, es nem tudja a kovetelmenyeket teljesiteni.

Ha pedig siman link, akkor belerokkanhatsz is, nem fog tanulni, akarhova iratod be. De 16 evesen ezt azert mar latnia kell egy gyereknek, hogy mi a kovetkezmenye, hanem tanul. Ha neki az jo, akkor kesobb se sirjon.

2014. márc. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 Kései Sirató ***** válasza:
52%

Ha korábban (általános iskolában) sohasem bukot meg, akkor nem valószínű, hogy értelmi fogyatékról van szó. Feltételezhető, hogy motíválatlan és lusta és talán otthon semmilyen kontroll sincs.

Ha az én gyerekemről lenne szó, akkor minden eszközt megragadnék arra, hogy segítsek neki, vele tanulnék , + tanárt fogadnék, megértetném vele, hogy az ő érdeke. Ha mindez kudarcot vall, akkor segítséget kérnék: iskolától, osztályfőnöktől, ifjúságvédelmistől, családsegítőtől, nevelési tanácsadótól. Ha idáig eljuttok, ki fog derülni, hol a hiba, mi az ok, és utána meglátjátok, hogyan tovább.

Egyéb kérdések is eszembe jutottak:

- A magatartása rendben van-e?

- Alszik eleget?

- Nem számítógépfüggő?

- Sportol, mozog-e eleget?

- Eszik rendesen?

Ezeket is gondold át, és amin változtatni kell, segíts neki a változásban! Sok sikert!

2014. márc. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
33%

Na bumm!

Eggyel kevesebb egyetemista lesz az országban...

2014. márc. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
31%
15 ös mond mivan ha valakit otthon befognak suli után a házimunkába ? Képzeld nagynéném mesélte reggel felkelt kajáját az iskolába magának csinálta meg majd a suli után ebéd után mosogatás felmosás utána tanulás majd a mühelybe segitet valami trimár vagy mi volt a keresztapja meg volt hogy a kerti munka volt rábizva este meg ment házitejért johogymár a gyereknek otthon semmit nekeljen csinálni
2014. márc. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
29%
ez nagyon szar kifogás hogy segíteni kell, egyszerűen szarik bele meg buta, ennyi
2014. márc. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!