Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiam 16 éves elmúlt, másodsz...

A fiam 16 éves elmúlt, másodszor járja az elsőt, és úgy néz ki most is bukik, mit tegyek?

Figyelt kérdés
El akar menni másik iskolába,de akkor megint elsőbe megy.Azt ígérte megváltozik,nem tudom higyjek -e neki,meg egyáltalán felveszik-e,mi lehet a megoldás?
2014. márc. 26. 08:06
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
35%
Mi van??? Én is rengeteget segítettem otthon, mindenbe be voltam fogva, mert anyukám egyedül nevelt négyünket, és én voltam a legidősebb. Minden házimunkát csináltam, főztem is, a legkisebb húgomat vittem-hoztam oviból, iskolából stb. Mindemellett mégis szinte kitűnő tanul voltam, azóta egyetemet végeztem, doktoráltam és van egy jól fizető állásom. És nem csak én, a testvéreim is. Hogy miért? Mert anyám 3 munkahely mellett is szakított arra időt, hogy ellenőrizze, tanultunk-e, leült velünk hétvégéken és tanultunk, nem hagyta, hogy elzülljünk, odafigyelt ránk. Nehogy már azért kelljen bukdácsolni valakinek, mert be kell segítenie otthon!!! A szülő felelőssége is, akárhogy mutogatunk csak kizárólag a gyerekre. Valahol ez el lett rontva! Valószínűleg nem a bukás volt az első jel...az első egyes után kellett volna lépni, nem pedig két évismétlés után!!!
2014. márc. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
51%

"Mindemellett mégis szinte kitűnő tanul voltam, azóta egyetemet végeztem, doktoráltam és van egy jól fizető állásom."


Pénzkidobás a fizetésed, ha egész nap gyakorizol! ;)

2014. márc. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
50%

11:27


Maximálisan egyetértek :D


Aki doktorival jó állás mellett is ezen az oldalon dekkol, ott problémák vannak.

2014. márc. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
67%

Képzeld, kötetlen munkaidőben dolgozom, akkor kell dolgoznom, amikor bejön egy munka. Van, hogy napokon át 12 órában nyomom hétvégén is, van, hogy szabad vagyok... Nem mintha sok közöd lenne hozzá.

Gondolom te meg naplopó munkanélküli vagy (ha már egy hozzászólás alapján látatlanban ítélkezünk)

2014. márc. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
35%

24#

naplopó munkanélküli aki 8 hónapos terhesen itthon fekszik és nem csinál semmit, csak pihen és pihen és pihen! :)

2014. márc. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
43%

Nalátod...ugyanannyira nem tudom, hogy te miért töltöd a napodat a gyakori előtt, mint ahogy te nem tudod az én okom, csakhogy nem én kezdtem leugatni a másikat!

Én két hónapig voltam naplopó veszélyeztetett terhes...néha azért visszasírom azt az időszakot munka és gyerek mellett :)

2014. márc. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
7%
jujj de jönnek a lepontozók! Úgy látom, sokan nem dolgoznak itt :)
2014. márc. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
24%

Te kezdtél itt hencegni a jól fizető állásoddal!

Ami egyébként senkit nem érdekel :)

2014. márc. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
9%

Látom te is kiszúrtad a mondandómból, amit kellett. Segítsek értelmezni? Arról írtam, hogy attól még, hogy valakinek nem nyalják ki otthon a pici kis fenekét, hanem be kell segítenie a szüleinek, attól még lehet belőle jó tanuló, és később sikeres ember. És igen, képzeld, nagyon büszke vagyok arra, amit elértem. Pedig mennyivel könnyebb lett volna mindig azzal takarózni, hogy jajj én szegény, milyen nehéz sorsom van, akkor inkább elb.szom az egész életem, mert van rá indokom, aztán majd életem végéig sajnáltatom magam, hogy a nehéz gyerekkorom miatt nem vittem semmire.

Ezt is azért hoztam fel, mert a válaszolók nagy része elkezdett azzal előjönni, hogy szegény gyerekek nem hiába buknak meg annyiszor, mert segíteniük kell otthon. Igenis a szülő és a gyerek közös felelőssége, ha ilyen történik (feltéve, ha tényleg nem szellemi fogyatékosságról van szó).

2014. márc. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
48%

Én leírtam azt ami a közvetlen környezetemben történt.

TE kezdtél el azon lovagolni, hogy ez nem indok.

Nem ismered az általam említett anyát, a gyereket és engem sem (szerencsére!)


Nem mindegy, hogy a gyerek BESEGÍT otthon, vagy mindent ő csinál, mert az anyja cseszik dolgozni, és egész nap a városban lófrál vagy a szeretőjével hempereg!

2014. márc. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!