Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiam 16 éves elmúlt, másodsz...

A fiam 16 éves elmúlt, másodszor járja az elsőt, és úgy néz ki most is bukik, mit tegyek?

Figyelt kérdés
El akar menni másik iskolába,de akkor megint elsőbe megy.Azt ígérte megváltozik,nem tudom higyjek -e neki,meg egyáltalán felveszik-e,mi lehet a megoldás?
2014. márc. 26. 08:06
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
67%

Tudod mik az okok?

Azt kell megszüntetni... Ha nem tudod, akkor esetleg szakember segítsége..vagy speciális iskola

2014. márc. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
69%
Lehet, hogy jobb lenne neki egy másik iskola, ott már elkönyvelték ilyennek, persze csak akkor éri meg, ha valóban meg tud változni és tanulni fog. Hogy felveszik-e, azt csak akkor tudod meg, ha elmentek abba az iskolába, majd ott megmondják, hogy ilyen előzmények után felveszik-e.
2014. márc. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
4%
Milyen iskolába jár? Általános iskola? Mert ott van első. Gimnázium, szakiskola és középiskola 9. évfolyammal kezdődik.
2014. márc. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem utánajárnék másik iskolának, ugyanis ha a fiad tényleg változtatni szeretne, az nehéz lenne neki egy olyan közegben ahol már mindenki tudja, hogy ő 2x járja ugyanazt az osztályt, elkönyvelték rossz tanulónak, esetleg a tanárok sem olyan segítőkészek vele már. Mert bizony a tanárok is tudnak nem törődöm, előítéletesek lenni, és esetleg ráhagyni a gyerekre ha pl. nem érti a matekot, mert úgy gondolják, hogy 2x bukott, ugyan miért érdekelné most? Lehet, hogy jobb lenne tiszta lappal indulni, a fiad sem hallgatná az esetleges piszkálódást a diákoktól, nem mutogatnának rá, vagy néznének rá ferde szemmel. Ha pedig mégsem változik az új iskolában sem semmi, akkor legalább nem a régiben bukik 3x is, mégjobban rontva ezzel a saját önbecsülését is és akkor bizony a tanárok tényleg nem fogják komolyan venni..ha csak nem rúgnák automatikusan. Egyébként a fiadnak nincsenek valamiféle problémái, az iskolával, tanárokkal, osztályrásakkal, ami kihat az eredményére? Vagy egyszerűen csak lusta tanulni? Én a helyedben szigorú szabályokat hoznék a tanulásra nézve, és ha lenne lehetőségem hiába 16 éves, bizony leülnék mellé tanulni, vagy kikérdezném ha máshogy nem megy...
2014. márc. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
65%
Én igaz nem fiú vagyok (30/n), de nálam is ugyanez volt. A suli ahová mentem azért választottam azt, mert az összes barátnőm oda ment. Azután eléggé beleuntam a suliba járásba, nem igazán érdekelt a tanulás sosem, egyáltalán nem voltam motivált. Sokszor az akkori barátommal ellógtunk suliból, így rengeteg igazolatlanom is volt és 5 tárgyból el is húztak év végén. A magatartásommal semmi gond nem volt, nem lázadtam, nem drogoztam egyszerűen csak untam a sulit. Mivel ennyi tárgyból akkor elhúztak csak szakmunkásba mehettem volna következő évben, anyum meg mondta hogy szó se lehet róla. Kitalálta, hogy ha ennyire nem akarok tanulni akkor nem erőlteti. Kötelező jelleggel beíratott egy esti, érettségizős suliba ahova heti 2x-3x kellett bemenjek délután. Napközben pedig talált nekem egy fornettis büfés állást. Dolgoztam, volt pénzem azt a 2-3 napot meg kinírtam suliban. Igaz én voltam a legfiatalabb, voltak 40-50 éves osztálytársaim is ami kicsit zavart, de így jártam..Azóta egyébként diplomám van úgyhogy lehet akkor drasztikusnak tűnt anyám részéről, de ha maradok a suliban akkor maximum egy csemegepultba tudnék elmenni eladónak.
2014. márc. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
92%
1-vel teljesen egyetértek. Az okokat kell megkeresni és megoldani, különben elkezdhet akárhány iskolát, attól még csak úgy magától nem fog megoldódni.
2014. márc. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
47%
Hogy hogy úgy néz ki most is bukik? Van még 3 hónap a suliból, nem? Javítani már nem lehet? Ha jól értem most járná harmadszorra az elsőt? Ez nonszensz...itt már nem az a kérdés hogy higgyél-e neki csak gondolj bele ép ésszel..harmadszorra járni az nagyon durva. Én valami drasztikusat tennék vele, itt már nem sajnálnám a gyereket muszáj lenne bekeményítened most míg tudsz, mert 1-2 év múlva tényleg késő lesz.
2014. márc. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 Andizsuzsi ***** válasza:
82%

Én engedném másik iskolába menni. Egyrészt ha itt újra megbukik, akkor itt is elsős lenne jövőre, másrészt érdemes megkérdezni a másik iskolát, hogy ha megvan az első éve, akkor folytathatná-e ott a másodikat.

Ha nem hiszel neki, és most elengeded, akkor örökre elveszíted. Vannak kamaszok, akik ilyenkor teljesen kifordulnak magukból. Szükségük van nyilván következetességre, de ha most hagyod elvadulni tőled, akkor könnyen olyan helyzetbe sodorja magát, ahonnan nincs visszaút. Tudom miről beszélek, ha érdekel, privátban szívesen beszélgetek.

2014. márc. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
78%
Igazán nagyszerű, hogy le tudjátok másolni egymás véleményét és hozzászólását (változtatás), de mi van, ha nem az akaratán múlik az a változtatás? Tucat, mélyen húzódó lelki ok, blokk is lehet a háttérben vagy enyhe fogyatékosság, mely eddig rejtve maradt és amiről az anyuka sem tud, nem látja vagy nem akarja látni. Fel kellene tárni és ha nem maradt más, csak a hajlandóság hiánya, akkor agonizálni ezen a vonalon. Sokat számít a közösség is, abba mennyire tudott beilleszkedni, otthoni elnyomott dolgok, tud komplex lenni az ilyen problémakör.
2014. márc. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
39%
Ó, hát persze. Keressünk csak kifogásokat, hiszen minden és mindenki tehet róla, hogy egy gyerek 3szor megbukik a kilencedikes anyagból, csak ő nem!
2014. márc. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!