Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 40 felett elfogadott a szülés?

40 felett elfogadott a szülés?

Figyelt kérdés
2009. dec. 16. 09:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Miért ne? Bármikor lehet szülni, amikor a nő szervezete alkalmas rá, mi az hogy elfogadott-e vagy sem?

Csak egy bizonyos kor felett már sokkal rizikósabb...

2009. dec. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%

Társadalmilag vagy orvosilag, vagy hogyan érted azt, hogy elfogadott?

Én személy szerint kicsit furcsának tartom, ha valaki 40 évesen szül, de tisztában vagyok vele, hogy miért tolódott ki ennyire az első szülések ideje. Csak nekem akkor is furcsa, mert nekem 40 éves koromra már egy 20 éves gyerekem lesz, akinek a nagymamája is még csak 64 éves lesz akkor.

Engem igazából csak a nagy korkülönbség zavarna, mert sok olyan ismerősöm van, akik között az anyukájukkal 40 vagy még több év korkülönbség van, és megmondom őszintén, nem volt valami jó a viszonyuk. Volt, amelyik szabályosan kiröhögte az anyját, mert sok minden nem volt neki már olyan magától értetődő, mint a gyereknek, volt aki csak szimpán úgy volt az anyjával, mint valami kedves, tiszteletre méltó idősebb rokonnal. De érted, mit akarok mondani, annyira más világban éltek a szülők és más világban a gyerekek... Anyám és közöttem 24 év van, és kamasz koromban még róla is azt gondoltam, hogy mit tudja ő, hogy hogy mennek a dolgok manapság, pedig ő mindig is fiatalos volt (most is az), hát akkor gondolj bele, ha még nagyobb a korkülöbség, akkor a gyerek mennyire respektálja a szülő tanácsait.

De amiket leírtam, nem örök érvényű igazságok, csak én így tapasztalom, így gondolom. Tudom, hogy nem minden esetben van így.

2009. dec. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Elfogadott, de azért meggondolandó
2009. dec. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
elfogadott,de kockázatos. rólad van szó? első gyerek lenne? mert ha pl. már van 3 csak szeretnétek még 1 gyereket, akkor talán inkább nem javasolnám
2009. dec. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

Nem törvényszerű, hogy ilyen korban mindenki beteg gyereket szül, vannak más rizikófaktorok is fiatalabb korban is (csak egyet mondok: dohányzás). És az se törvényszerű, hogy ilyen korkülönbségnél nem látja valaki az unokáit majd (egy ismerősömnek nemrég halt meg a dédmamája, aki elmúlt 100 éves), átlagos korkülönbségnél is történhet, hogy valaki nem fogja ismerni az unokáit, mert a gyereke nem akar gyereket, vagy a gyerekének nem lehet gyereke (pl. meddő).


A baba akkor jön, amikor akar és amikor jönnie kell, van, akinek fiatalon, van, akinek később, valószínűleg bizonyos kor fölött az orvosok jobban odafigyelnek a magzatra, de ugyanígy a nagyon fiatal kismamákra és egyéb okból veszélyeztetett terhesekre is fokozottabban figyelnek, de egészséges babát bármilyen életkorban lehet szülni, ahogy beteget is...

Van egy ismerősöm, aki már gimis volt, amikor a kisöccse született, ha jól számolom, 16 év a korkülönbség. Apámék 7-en (voltak) testvérek, az ő legidősebb testvére anyu anyukájával egyidős kb. apám 7 évvel idősebb anyunál, van még egy húga, tehát ott is vannak nagy korkülönbségek a szülők és a legkisebb gyerekek között, és akkor még említhetném apai nagyapámékat, akik 11-en voltak testvérek, ott is voltak nagy korkülönbségek, és tudtommal se a 11-ből se a 7-ből nincs tartósan betegen született ember.

2009. dec. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%

Elvileg lehetséges, sokan arra hivatkoznak, hogy egy 40 éves még nem öreg. Ebben igazuk van, csak arra nem gondolnak, hogy mikor a gyerek 18 éves, akkor az anyukája 58! Házasarsakal mingid jön a kritika meg a figyelneztetés már 8-10 év különbségnél is, a gyereknél meg nem gondolnak erre.

A nök átlagéletkora 70 körül van - ez azt jelenti, hogy amikor a gyyerek 30 éves, akkor (statisztikailag nézve) nem lesz többé anyja. Ha itt azért elnézem az embereket, egy harmincéves még sokszor támaszkodik /támaszkodna a szülöre.

Az az érv meg, hogy fiatalon is sokan meghalnak, csak annyiban nem helytálló, hogy a legtöbb nö, aki 30 év körül szül, nem hal meg 10-15 éven belül, aki 40 fölött, annak sokkal több az esélye.

A késöi szülésnek természetesen lehetnek olyan okai, ami miatt "jogos" - pl. csak késön sikerült a családi körülményeit rendezni, véletlen terheség, de tervezni nem tartom jó ötletnek a gyerek érdekében.

Persze, ha éppen "sikerült" , akkor ne vetesse el, ha megoldható, de optimálisnak nem tekinthetö.


Pàr éve volt az "orvosi csoda", amikor egy 60-valahány éves nö szült (sok hormonkezelés meg egyéb után) ikreket. Amikor annak idején ujságirók megkeresték, elmesélte, hogy szerinte nem felelötlenség, mert a családjában minden nö 90 éves kora körülig élt, tehát valószinüleg lesz mégideje a gyerekeket elinditani. Az idén meghlat rákban és két kétéves gyerek ott áll egyedül az életben, szülö nélkül.

2009. dec. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
51%
Én nem vagyok túl romantikus. 40 felett egy nő már ne nagyon vállaljon gyereket, mert a down kór kockázata 36 éves kortól duplázódik , és főleg első baba esetén egész magas a rizikója. (utána lehet nézni). Ha valakinek van már pl. egy gyereke, és most 40 éves korában jön rá, hogy "jajj, dehát én akarok mégegyet", az jobb esélyekkel indul; bár ott is a generációk közti feszültség jelentkezni fog. De így inkább mondom azt, hogy már egyszer átélte az anyaság örömeit-bánatait, tudja mi vár rá, de első baba+ 40 év??....hááááát..........
2009. dec. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
szerintem az hogy ki mikor szül mindenkinek a magánügye. az tudom ha én 40 évesen esetleg terhes lennék még boldogan vállalnám a babát. jó persze nagyobb a kockázat, de ha már összejött akkor inkább ölje meg az ember? hát nem. és azt mondják, hogy tovább maradsz fiatalos ha később (is) szülsz. mivel fel kell nevelned a gyereket , nem fogod elhagyni magad. persze optimális esetben azért jó ha az ember előbb szül, de nem elítélendő ez sem.
2009. dec. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%

erre annyit mondanék, hogy a nagyim 33 évesen szülte édesanyámat. ezzel nincs is semmi gond, anyukám egészséges, semmi baja :) engem anyukám 26 évesen szült.

a nagyim tavaly meghalt 80 évesen. ekkor anyukám 46 éves volt, én pedig 21. tudom, felnőtt ember vagyok, de nagyon nagy trauma volt, és a mai napig elsírom magam, ha látok egy képet a nagyiról, vagy beszélgetünk róla.


ilyenkor eszembe jut az, hogy ismerek egy 47 éves férfit, akinek még most is él a nagyija! úgy örültem volna, ha a nagyikám látta volna a dédunokáját...

megfogadtam, hogy legalább 25 évesen szülök, és ha az anyukám 80 éves korában meghal, akkor is jó esélye van arra, hogy az akkor 30 éves gyermekemnek lesz gyereke, és anyukám ismerni fogja a dédunokáját :)

2009. dec. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak akkor adatik meg,akkor hajrá.Mindenkinek joga van gyereket szűlni.Persze arra is kell gondolni, hogy azért felneveljétek mielőtt meghaltok, hogy tudjon magáról gondoskodni.
2009. dec. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!