Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkérnéd ismét keresztszülőnek?

Megkérnéd ismét keresztszülőnek?

Figyelt kérdés

Első gyermekünknek a legjobb barátnőm és párja lett a keresztszülője. (14 éves korunk óta tartó kötelék van közöttünk) Megmondtam nekik, hogy nem várok nagy dolgokat, de azért tudjunk egymásról. Hiába mondtam, mert nem foglalkozik vele. Költ a gyerekünkre, érdeklődik, ahogy tényleg egy normális keresztszülőnek kellene. Igaz, nem találkozunk túl sokszor távolság miatt, de amikor találkozunk, akkor nem kínais cuccokat hoz a gyereknek. Csomagot is küldött már. Neki van három gyereke, én is próbálom viszonozni, hisz nem akarom, hogy azt érezze, én csak elvárok, de nem adok semmit sem. Nekem ez így is szinte kínos.

Most az a dilemmám, hogy második gyermekemnek nincs keresztszülője. Sajnos egyke vagyok, rokoni kapcsolataim nagyon rosszak. Első unokatesóim szóba sem jöhetnek. Fővárosi barátnőim ateisták, vagy nem keresztszülőnek valók. Férjem testvére szintén az a kategória, hogy Nem. Egyik gyerek után sem érdeklődött soha. Soha egy darab csokit sem hozott a nagyobbnak sem. Kisebbnek sem. Meg rájuk sem néz, még, ha át is jön. Ilyen ember kizárva.

Szóval úgy érzem meg vagyok lőve. Szeretném, ha nyáron a kisebb gyerekünk is meg lenne keresztelve, de keresztsülő nélkül hogyan? Én már kínosnak érezném, hogy még egy gyereket varrjak a barátnőm nyakába, mert tuti, hogy hiába mondanám, ugyanúgy költene rá, mint az elsőre. Csak egyszerűen nincs más, akit megkérhetnék. Ja, és a másik, hogy neki a harmadik babája egy hónappal idősebb, mint a mi kicsink, de nem mi leszünk a keresztszülők.

Ti mit csinálnátok?


2014. márc. 9. 07:58
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
10%

Az is megoldás, hogy nincs keresztszülő. Mivel nem kötelező, csak erősen ajánlják, hogy legyen.

De pl.: nekem sem lett keresztszülőm, egyébként hasonló okok miatt (szüleim nem találtak senkit, testvérük nincs, messzebbi rokonsággal meg tartják a kapcsolatot), aztán mégis szép nagyra nőttem a keresztszülőktől származó "kötelező" ajándékok nélkül is.

2014. márc. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
*NEM tartják a kapcsolatot
2014. márc. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Nekem van keresztszülőm, keresztapa személyében és soha semmilyen ajándékot nem kaptam tőle. Az esküvőmre sem jött el. Egy lepukkant alkoholista. Anyum testvére, annak idején anyum ragaszkodott, hogy testvér legyen a keresztszülő. Nagy kár volt. Szóval nekem van, és mégsem tudom milyen egy igazi keresztszülő. Na, nekem pontosan ezért nem mindegy, hogy ki az.

És már megint az ajándékon lyukadunk ki... Nagyon nem erről van szó.

2014. márc. 9. 13:53
 24/29 anonim ***** válasza:
53%
Ne kérd meg, nagyon kínos helyzetbe hoznád, mivel barátnők vagytok nem mondana nemet, de biztos nem véletlen, hogy te nem lettél az ő gyermekei keresztanyja. Van már három saját gyereke, egy keresztgyereke, ne sózz a nyakába még egy kötelességet.
2014. márc. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
85%
De miért nem jó az egyik nagyszülő vagy hogy feladja a szentséget a pap keresztszülő nélkül is, ha csak a vallás miatt fontos, akkor az keresztszülő nélkül is megoldható.
2014. márc. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:
78%

Ez nehéz ügy.


Mivel az első gyereknek van keresztszülője a másodiknak is kellene legyen, mert a testvérek közti viszály a kezdeti időszakban nagyon elharapódzhat emiatt. Mindenképp egyenlőségre kell törekedni a két gyerek közt. Márpedig a szülinapokkor nagyon nehéz lehet az egyiknek elviselni, ha a másik óriási ajándékot kap a keresztanyukájától, amíg neki nincs is ilyen személy az életében. Ezért ezt a megoldást én mindenképp elvetném.


Nem tartanám olyan elképzelhetetlennek, hogy mindkét gyereknek legyen a barátnőd a keresztanyja, ha komolyan le tudnál vele ülni és megbeszélni az ajándékozás dolgot. Mert, ha vendégségben vagytok és azt mondod jajj nem kellett volna, az még nem jelent elutasítást, csupán udvarias gesztust. Persze nem tudom, hogyan közölted vele, hogy ne vegyen drága ajándékokat, de nem hiszem, hogy komolyan gondok lennének a felfogó képességeivel, csupán valahol félreértelmezhetett téged, vagy tényleg nem jelent ez neki gondot. Üljetek be valahova egy kávéra és beszéld meg vele, hogy neked sokkal fontosabb, hogy lélekben a gyerek támogatója legyen, mint anyagilag.


Viszont, ha a barátnőd egyik gyerekének sem te vagy a keresztszülője, akkor teljesen bizonyos, hogy azzal valamit jelezni szeretne feléd. Így pedig tényleg rásózás lenne a második gyerek. Ha tényleg ő a legjobb barátnőd, akkor biztosan megtudjátok beszélni ezt is a kávézás során.


Úgy gondolom minden kapcsolatnak az őszinte kommunikáció a mozgatórugója és ezt tanácsolom neked is. Mond el neki mindazt amit ide leírtál, fejezd ki aggályaidat, félelmeidet és amellett, hogy sokkal hasznosabb tanácsot tud neked adni, mint itt bármelyikünk, talán megoldással is tud majd szolgálni.


Remélem sikeresen megoldjátok majd a problémát! :)

2014. márc. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
93%

"Viszont, ha a barátnőd egyik gyerekének sem te vagy a keresztszülője, akkor teljesen bizonyos, hogy azzal valamit jelezni szeretne feléd."


Én ezt nem feltétlenül gondolom. Nálunk a testvérek a keresztszülők és ha anyának apának vagy 2-2 testvére akkor ők lesznek a gyerekek keresztszülei. Őszintén én meg is sértődnék, ha a testvérem gyerekeinek egy barátnőt kérne fel keresztszülőnek.

2014. márc. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Neked kell tudnod, milyen kapcsolatban vagy a barátnőddel.

Lehet annak egészen kézenfekvő oka is, hogy miért nem téged hívott, csak nem részletezted ezt a szálat. Ha jól értem 3 gyereke van, valószínűleg előbb születtek (legalábbis az első), mint a tiétek, nyilván voltak már keresztszülei e gyerekeinek, természetes, hogy ugyanazokat hívja.

Ha egyébként jó a kapcsolatotok, állandó kontaktusban vagytok, nem terhes neki, miért ne hívhatnád meg?!

Lehet, nem is gondolja, hogy neked ezzel bajod lenn, mármint, hogy nem téged hívtak..

Ha van testvére, vagy a férjének testvére, akinek még nincs keresztgyereke, egyértelmű, hogy a közelebbi rokont hívja, főleg ha már nem először.


A páromnak van egy 5 éves kereszfia, az unokatestvére gyereke, engem nem hívtak keresztanyának, mert akkor még csak jártunk, de azóta körinek hív a kicsi. Nem sérelmeztem, abszolút megértettem a döntést.


A miénknek a keresztanyja az említett unokahúg (így ugye visszahívtuk), meg a párom testvére (keresztapa, így lett egy testvér is keresztszülő).

Nekem nincs olyan rokonom, akit szívesen látnék, úgyhogy igen, sajnos van ilyen :-(!

Szóval visszatérve: az unokatestvér párját nem hívtuk, mert neki vannak testvérei, azoknak nagyobb gyerekei, neki tehát vannak kersztgyerekei, míg az unokatestvérnek - lévén egyedüli gyerek - nem hiszem, hogy lesz mástól. Így tehát lett neki is, viszont a férje sem sértődött meg, teljesen természetesnek vette, hogy a keresztapa más valaki lett!

Mintahogy a sógorom barátnője sem sértődött meg, hogy nem lett keresztanya, ott volt a keresztelőn, de a szülő dolga, jól átgondolt döntése kell legyen a keresztszülő személye!

Remélem nem volt túl zavaros :-).


Beszélj a pappal, kérdezd meg, milyen lehetőségek vannak, gondold át a kapcsolatodat a barátnőddel, mit kérhetsz, mit nem, és várj egy kicsit, majd kitisztul, hogy mi legyen.

2014. márc. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
A barátnőmék nagyon jól állnak anyagilag, szóval tudom, hogy ez nekik nem okoz gondot. Sokkal jobban állnak, mint mi. Most inkább nekem okozott gondot az, hogy mivel jönnek és is készüljek ajándékkal. Tudom, hogy vállalná, de valaki jól írta, nem varrhatok még egy gyereket a nyakába. A keresztszülő kérdés, hogy miért nem mi lettünk, annak az az oka, hogy mindegyik gyereknek a férj testvére. Három testvére van és mindegyiknek egy-egy testvér a keresztszülője. Tudom, hogy jobb körit nem is választhatnék a gyerekemnek. És most az gondolkodtatott el, amit az egyik válaszoló írt, hogy emiatt féltékenység is lehet majd a tesók között. Ezt nagyon nem szeretném. És még valami. Tervezünk még egy gyereket, akinek ugyanúgy nem lenne keresztszülője. Na, azért akkor már a harmadiknak is megkérni enyhén durva lenne. Azt sajnálom, hogy a kislányomnak esetleg nem tudom biztosítani, hogy igazi körije legyen, mint a fiamnak, mert barátnőmnek olyan értékrendje van, életfelfogása, ami igazán közel áll hozzám és a fiam csak jót tanul tőle. Falun laknak, úgyhogy tervben van az is, hogyha nagyobb lesz a fiam, megy oda nyaralni.
2014. márc. 10. 06:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!