Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkérnéd ismét keresztszülőnek?

Megkérnéd ismét keresztszülőnek?

Figyelt kérdés

Első gyermekünknek a legjobb barátnőm és párja lett a keresztszülője. (14 éves korunk óta tartó kötelék van közöttünk) Megmondtam nekik, hogy nem várok nagy dolgokat, de azért tudjunk egymásról. Hiába mondtam, mert nem foglalkozik vele. Költ a gyerekünkre, érdeklődik, ahogy tényleg egy normális keresztszülőnek kellene. Igaz, nem találkozunk túl sokszor távolság miatt, de amikor találkozunk, akkor nem kínais cuccokat hoz a gyereknek. Csomagot is küldött már. Neki van három gyereke, én is próbálom viszonozni, hisz nem akarom, hogy azt érezze, én csak elvárok, de nem adok semmit sem. Nekem ez így is szinte kínos.

Most az a dilemmám, hogy második gyermekemnek nincs keresztszülője. Sajnos egyke vagyok, rokoni kapcsolataim nagyon rosszak. Első unokatesóim szóba sem jöhetnek. Fővárosi barátnőim ateisták, vagy nem keresztszülőnek valók. Férjem testvére szintén az a kategória, hogy Nem. Egyik gyerek után sem érdeklődött soha. Soha egy darab csokit sem hozott a nagyobbnak sem. Kisebbnek sem. Meg rájuk sem néz, még, ha át is jön. Ilyen ember kizárva.

Szóval úgy érzem meg vagyok lőve. Szeretném, ha nyáron a kisebb gyerekünk is meg lenne keresztelve, de keresztsülő nélkül hogyan? Én már kínosnak érezném, hogy még egy gyereket varrjak a barátnőm nyakába, mert tuti, hogy hiába mondanám, ugyanúgy költene rá, mint az elsőre. Csak egyszerűen nincs más, akit megkérhetnék. Ja, és a másik, hogy neki a harmadik babája egy hónappal idősebb, mint a mi kicsink, de nem mi leszünk a keresztszülők.

Ti mit csinálnátok?


2014. márc. 9. 07:58
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
53%
Én nem kérném meg újra... Nálunk is így alakult valahogy én és a húgom meg lettünk keresztelve, de az öcsém már nem, mert anyáék nem találtak neki alkalmas keresztszülőt. Így is felnőtt és nem bánja.
2014. márc. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
65%

Tényleg olyan az írásod mintha elvárnád az ajándékot, pedig a keresztszülőnek semmi más dolga csak keresztény hitre terelni a gyereket.

Megoldás az egyik nagyszülő lesz a keresztszülő is.

2014. márc. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Ebből a leírásból te azt vetted le, hogy elvárok ajándékot? Hm. Érdekes, azért köszönöm, hogy válaszoltál.

Nagyszülő szintén nem lesz keresztszülő.

2014. márc. 9. 08:52
 4/29 anonim ***** válasza:
75%

"Megmondtam nekik, hogy nem várok nagy dolgokat, de azért tudjunk egymásról. Hiába mondtam, mert nem foglalkozik vele. Költ a gyerekünkre, érdeklődik, ahogy tényleg egy normális keresztszülőnek kellene. Igaz, nem találkozunk túl sokszor távolság miatt, de amikor találkozunk, akkor nem kínais cuccokat hoz a gyereknek. "


Ez a resz csak nekem ellentmondás???

2014. márc. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Igen, nem jól fogalmaztam. Nem várom, hogy minden alkalmon ott legyen és költsön a gyerekre, de azt szeretném, ha évente legalább 1-2 alkalom lenne, amikor összeül a két család és együtt vagyunk. A fiam is tudja, hogy kik a keresztszülei. Erre gondoltam.
2014. márc. 9. 08:54
 6/29 anonim ***** válasza:
73%
Pedig igen elvárod, hogy a keresztszülő költsön a gyerekere,olvasd vissza a kérdésed.
2014. márc. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
És az érdeklődiken van a hangsúly, amikor normális keresztszülőre gondoltam, nem a költre. Tényleg ki lehet forgatni minden szavamat.
2014. márc. 9. 08:55
 8/29 A kérdező kommentje:
Jó, akkor elvárom... Sokra mentem a válaszokkal.
2014. márc. 9. 08:56
 9/29 anonim ***** válasza:
74%
Vallásos vagy egyebkent, vagy csak divatból kell a keresztelo meg a keresztszulo?
2014. márc. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
48%
Én nem kérném meg, szerintem nagyon gagyi lenne, ha a második gyereknek is ugyanaz lenne a keresztanyja. Láthatólag számukra ti nem vagytok annyira fontosak, hiszen nem titeket kérnek fel. Van nektek rokonotok, csak nem költ annyit a gyereketekre, mint ti szeretnétek. Kérjétek meg valamelyiket! Azért nem választod a férjed testvérét mert soha nem vitt a gyerekeidnek csokit? Nehogy már a barátnőd nyakába varrd a második gyerekedet is!!
2014. márc. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!