Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkérnéd ismét keresztszülőnek?

Megkérnéd ismét keresztszülőnek?

Figyelt kérdés

Első gyermekünknek a legjobb barátnőm és párja lett a keresztszülője. (14 éves korunk óta tartó kötelék van közöttünk) Megmondtam nekik, hogy nem várok nagy dolgokat, de azért tudjunk egymásról. Hiába mondtam, mert nem foglalkozik vele. Költ a gyerekünkre, érdeklődik, ahogy tényleg egy normális keresztszülőnek kellene. Igaz, nem találkozunk túl sokszor távolság miatt, de amikor találkozunk, akkor nem kínais cuccokat hoz a gyereknek. Csomagot is küldött már. Neki van három gyereke, én is próbálom viszonozni, hisz nem akarom, hogy azt érezze, én csak elvárok, de nem adok semmit sem. Nekem ez így is szinte kínos.

Most az a dilemmám, hogy második gyermekemnek nincs keresztszülője. Sajnos egyke vagyok, rokoni kapcsolataim nagyon rosszak. Első unokatesóim szóba sem jöhetnek. Fővárosi barátnőim ateisták, vagy nem keresztszülőnek valók. Férjem testvére szintén az a kategória, hogy Nem. Egyik gyerek után sem érdeklődött soha. Soha egy darab csokit sem hozott a nagyobbnak sem. Kisebbnek sem. Meg rájuk sem néz, még, ha át is jön. Ilyen ember kizárva.

Szóval úgy érzem meg vagyok lőve. Szeretném, ha nyáron a kisebb gyerekünk is meg lenne keresztelve, de keresztsülő nélkül hogyan? Én már kínosnak érezném, hogy még egy gyereket varrjak a barátnőm nyakába, mert tuti, hogy hiába mondanám, ugyanúgy költene rá, mint az elsőre. Csak egyszerűen nincs más, akit megkérhetnék. Ja, és a másik, hogy neki a harmadik babája egy hónappal idősebb, mint a mi kicsink, de nem mi leszünk a keresztszülők.

Ti mit csinálnátok?


2014. márc. 9. 07:58
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Le vagyok dobbenve. Nem azert nem rokont kerek fel, mert nem kolt a gyerekre, hanem azert nem, mert sajnos egyikkel sem olyan a kapcsolat. Elso unokatesoimmal szinte beszelo viszony sincs. Akkor hogy kerjem meg? Tavolabbikkal szinten nincs. Sogorom viselkedese szerintetek normalis? Itt lakik a szomszed utcaban es nem ugrana fel, hog megnezze, hogy fejlodik az unokaoccse, húga. Nem a csokirol beszelek, hanem a nagyfoku erdektelensegrol. Ilyen embert nem szivesen kerek fel keresztszulonek, nemhogy nem szivrsen, egyaltalan nem kerem meg. Divatbol? Miert ez divat? Nem tudtam? Sajnos nem vagyok gyakorlo minden heten templomba jaro,de fintos nekem a multam miatt, mert ebben nottem fel, sokat kaptam erteket, szep emleket stb, ezert szeretnem, ha a gyerekeim is kereszteltek lennenek es az az ember keresztelne, aki engem is keresztelt es fontos szamomra. Nekem fontos, hogy a kislanyom is meg legyen keresztelve. Az mar biztos, hogy baratnom nem lesz keresztszulo, igy gondoltam eleve, de arra nem gondoltam, hogy egy ilyen kerdesre ennyi rossz indulatu valasz jon... elszomorito.
2014. márc. 9. 09:37
 12/29 anonim ***** válasza:
65%
szia! Én nem kérném meg. Úgy látom, hogy ti nem vagytok olyan fontosak a legjobb barátnődnek, mint fordítva, mert ha így lenne, akkor az ő gyerekének ti lennétek a keresztszülei. Véleményem szerint egy keresztszülői "tisztség" inkább csak megtiszteltetés, én a párom testvérét választanám. Nálunk például az én keresztanyám anya húga, és ez fordítva is érvényes. Lehet, hogy így még gyakrabban rá is nézne a gyerekre (a leírásodra utaltam).
2014. márc. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
80%

kérdező, a rosszindulatú válaszokat ez miatt a mondat miatt kaptad, aminek nekem is kétszer kellett nekifutni míg felfogtam :"Hiába mondtam, mert nem foglalkozik vele." - kedves válaszolók, nem a gyerekkel nem foglalkozik a keresztszülő, hanem azzal, hogy "nem várok nagy dolgokat" ... tehát ezt kérte tőle a kérdező


szerintem se kérd meg, mert ha nem kért meg az ő gyerekéhez téged, akkor túlzás lenne a második gyerekedhez is őt kérni

2014. márc. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
82%

Én nem úgy értelmezem, hogy a kérdező elvárja az ajándékokat, sőt.

"Megmondtam nekik, hogy nem várok nagy dolgokat, de azért tudjunk egymásról. Hiába mondtam, mert nem foglalkozik vele. Költ a gyerekünkre, érdeklődik, ahogy tényleg egy normális keresztszülőnek kellene. Igaz, nem találkozunk túl sokszor távolság miatt, de amikor találkozunk, akkor nem kínais cuccokat hoz a gyereknek. Csomagot is küldött már. Neki van három gyereke, én is próbálom viszonozni, hisz nem akarom, hogy azt érezze, én csak elvárok, de nem adok semmit sem. Nekem ez így is szinte kínos. "


Nekem ebből az jön le, hogy hiába mondta, hogy NEM vár el nagy dolgokat, a barátnője mégis túlontúl kitesz magáért, mint keresztszülő, ami a kérdezőnek már-már kínos, mert nem tudja viszonozni.

De szóljatok, ha rosszul értelmezem.


Egyébként én megkérném újra, ha tényleg nincs más alkalmas ember és kezem-lábam törném, hogy amennyire tőlem telik, viszonozzam is a figyelmességét. Én is küldenék csomagokat időnként az ő gyermekeinek ésatöbbi, mert attól még, hogy ti nem vagytok ott keresztszülők, törődhettek velük ugyanúgy.

2014. márc. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
57%

Ha te egyik gyereknek sem vagy keresztszülője, valószínűleg nem örülnek, hogy ők a keresztszülők. Ezt maár rég észre kellett volna vennetek.

Az meg természetes, hogy amennyi értékben ő hoz ajándékot a te gyerekednek, olyan értékben illik nektek is viszonozni, tehát olyan értékben vásárolj te is az ő gyerekeinek.

A második gyerekhez ne kérd fel, mert valószínűleg nem akar megbántani azzal, hogy nemet mond, de rámenősnek fog tartani.

Az meg természetes, hogy egy facér fiatalembert még nem túlzottan érdekel egy kisgyerek, bármennyire is a testvére gyereke.

Az unokatestvérekkel minddel haragban vagy? Egyetlen rokonod nincs, akivel jó a kapcsolatod? Furcsa...

2014. márc. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ez így van! Törődhetek velük ugyanúgy. Karácsonyra én is küldtem nekik. Most lesz a fiunk két éves szülinapja, amire jönnek. Hiába van az én gyerekem szülinapja, én is vettem az Ő gyerekeinek, mert nem sűrűn találkozunk, legalább ilyenkor adjak nekik. Szívem szerint Őt kérném meg, de érzem, hogy nem lehet. Ez van. És a többiek jól látták azt, hogy mi nem vagyunk olyan fontosak. Ha mi lettünk volna a harmadik gyerek keresztszülei, akkor talán megkértem volna, de így nem. Ez már tényleg sok lenne. És sajnos tényleg nincs alkalmas ember. A többiek azt nem értik, hogy nekem ez fontos, nem azért, mert divat, hanem, mert nekem a gyerekkorom szerves része volt a református neveltetésem és nem a szüleimnek köszönhetően, ezért fontos a keresztszülő személye is. Nem mindegy, hogy ki az. Sógorom pedig egy sunyi ember, valláshoz és gyerekeimhez köze nincs. Semmiképp nem tudnám elképzelni keresztszülőnek, legalábbis az én gyerekem keresztapjának.
2014. márc. 9. 10:33
 17/29 anonim ***** válasza:
94%

Nyugodtan kérd meg.

Nekem 2 gyerekem van. Az elsőnek a legjobb barátnőm a keresztanyja, az ő második gyerekének a férjem és én vagyunk a keresztszülei.

A második gyerekemnek a másik barátnőm és a férje a keresztszülei, náluk az első és a harmadik gyereknek vagyok a keresztanyja (a harmadiknak a férjem a keresztapja)

Attól függetlenül, hogy mindegyik családban van olyan gyerek, akinek nem keresztgyerek, mindegyikünk ugyanúgy érdeklődik és vesz ajándékot a nem keresztgyerekének is. A legjobb barátnőm első gyerekének ugyan nem mi vagyunk a keresztszülei, de ugyanúgy vettem neki akkor is ajándékot, amikor még nem volt meg a második gyerekük (akinek mi vagyunk a keresztszülei) Az első gyereket még többet is láttam pici korában, mint a keresztgyerekünket, mert amikor az első született, még a közelben laktak, de mire a keresztgyerekünk megszületett, már elköltöztek az ország másik végébe.

2014. márc. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy a sógorom facér?

Ismerek azonban facér embert, akit tényleg érdekel a testvére gyereke, Ő nem ilyen.

Barátnőm ismer és szeret engem, ami kölcsönös. Nem gondolna rámenősnek...

Ismered talán őt, hogy nem örül annak, hogy Ő lett keresztszülő?

Azért érdekesek ezek a kommentek. Egyes emberek belelátnak az életembe, ismernek engem és a barátnőmet is, legalábbis úgy írnak.

2014. márc. 9. 10:37
 19/29 A kérdező kommentje:
És igen, sajnos furcsa, hogy ilyen rokonságom van. Férjem részéről szintúgy. Gondolkodtam azon is, hogy van-e még ilyen család az enyémen kívül, ahol ennyire nem lehet számítani senkire, a szüleimen kívül. Szomorú is vagyok emiatt.
2014. márc. 9. 10:39
 20/29 anonim ***** válasza:
54%
Én ha neked lennék, a megkeresztelést most félretenném. Nem tudom, hogy van ez a reformátusoknál, de ha lehet olyat, és neked fontos, beszéld meg a pappal, hogy most nincs erre felkérhető személy az életetekben, de azért misét mondatsz a gyerekért. Ha jársz az egyházközösségbe, meg jár majd a kicsi óvodába, iskolába, még simán lehet, hogy barátság alakul ki valakikkel, akik aztán szívesen elvállalják a feladatot, mert a te értékrendedhez közelebb áll az övék, és értik majd, hogy nem az ajándékon a hangsúly.
2014. márc. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!