Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért a nagynénit/nagybácsit...

Miért a nagynénit/nagybácsit kérik fel keresztszülőnek?

Figyelt kérdés

Egyre több családban látom ezt. Nálunk mindig úgy volt, hogy ha gyerek született a családban/rokonságban/ismerősi körben, keresztszülőknek mindig a legjobb barátokat kérték fel, és nem egy olyannak duplázták meg a rokoni kapcsolatát, aki már alapból rokon volt (nagynéni/nagybácsi)

Ennek mi értelme?


2013. jan. 15. 02:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy ez nem most jött be a köztudatba, a mi családunkban mindig is így volt. A szülő egyik testvére lett a keresztszülő és annak párja, vagy ha nem volt házas akkor egy másik testvér is a másik nemből. Mi meg azt tartjuk furcsának, hogy barátot kérnek fel erre, akivel nem is biztos, hogy megmarad az a barátság. Láttam már példát erre.
2013. jan. 15. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Itt nem a rokoni kapcsolat megduplázásáról van szó...


A keresztszülő eredetileg vállalta, hogy segít kereszténységben nevelni a gyereket. Valamint ha a szülőkkel történt valami, a gyermek felnevelése is az ő feladata volt.


Ha ebbe belegondolsz, ezt a feladatot felelős szülőként rá mernéd testálni egy olyan barátra, akit 1-2 éve ismersz (jobb esetben 5-6) ?

2013. jan. 15. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
13%
szerintem igazad van. szerencsésebb, ha így lesz a gyereknek több rokoni szála.
2013. jan. 15. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Egyetértek én a kérdezővel, bár nálunk is inkább a "rokoni szálak megduplázása" van. Nagybácsik, elsőunokatestvérek stb...


A pároméknál (anyósomnak 4 testvére van) a gyerekeknek oda vissza nagybácsi, nagynéni, keresztbe-kasul a keresztszülő.


Én úgy érzem vannak olyan barátaim, akikre a gyermekem életét akár rá merném bízni. Nem sok, de kettő ilyen biztosan van. Sajnálom azt, akinek nincsenek ilyen barátai, mert az nem értheti ezt...


Nekem pl. van az egyetemről egy barátnőm és párja, akiket úgy szeretek, mint a testvéremet, olyan szoros, vagy még szorosabb a viszonyom velük. Az összes gyerekemnek felkérem majd őket elsőszámú keresztszülőnek, és mi is a párommal oda-vissza vállaljuk majd ezt a szerepet.

2013. jan. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

nekem azért lesz a hugom a keresztanyja a gyerekemnek, mert ennyire szeretem, jobban, mint bármelyik barátnőmet...vele a kapcsolatom örök, hiába kapunk össze, két perc, és mintha mi se történt volna...viszont ez egy legjobb barátnőnél nem lehetséges...ott megszakadhat a barátság...de a hugommal sose fog a kapcsolatom megszűnni..és mint mondtam, jobban szeretem őt bárkinél...

24L

2013. jan. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
5# lehet abban is segíthet az ilyen, hogy ne szakadjon meg a barátság, hogy jobban odafigyeljetek rá. nekem nagyon tetszik ez a felvetés, hogy ezt arra kellene használni, hogy bővítsük a rokonságot.
2013. jan. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az én keresztapám pl édesapám jó barátja.

Mikor disszidált Amerikába, akkor is tartotta velünk a kapcsolatot, ahogy tudta, és így már nem csak a barátja miatt, hanem azért is, mert itt volt a kis keresztlánya.

Most édesapám sajnos már nem él, de a keresztapám így is el szokott jönni hozzánk a tengerentúlról, mert családtag lett azzal, hogy a keresztapám lett.

2013. jan. 15. 18:17
 8/13 A kérdező kommentje:

És lehet hogy a filmekben úgy van, hogy a kersztszülőre "száll" a gyerek a szülők halála esetén, de ez Magyarországon nem így megy.

Szóval arra hivatkozva választani keresztszülőt, hogy ki lenne a legjobb nevelőszülő, ha a szülőkkel történne valami, értelmetlen.

2013. jan. 15. 18:22
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező!

Ez nem a filmekben van így, hanem még nagyon rég, dédapáink s még régebb, ezért választottak keresztszülőt. Ha a szülő meghalt, a keresztszülők vállalták a gyermek ellátását, vagy legalább is gondoskodtak róla.

2013. jan. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Lehet hogy dédapáink korában így volt, ezt nem tudom, de hogy ma nem így van, az biztos. Ma, ha mindkét szülő meghal, nem ez alapján jelölnek ki gyámot.
2013. jan. 15. 23:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!