Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért a nagynénit/nagybácsit...

Miért a nagynénit/nagybácsit kérik fel keresztszülőnek?

Figyelt kérdés

Egyre több családban látom ezt. Nálunk mindig úgy volt, hogy ha gyerek született a családban/rokonságban/ismerősi körben, keresztszülőknek mindig a legjobb barátokat kérték fel, és nem egy olyannak duplázták meg a rokoni kapcsolatát, aki már alapból rokon volt (nagynéni/nagybácsi)

Ennek mi értelme?


2013. jan. 15. 02:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
71%

Én biztos, hogy nem lennék egyetlen barátom gyerekének se a keresztanyja. Ugyanis csalódtam már barátban. Én pedig a feladataimat komolyan veszem. Nem tudnám úgy jó szívvel látogatni a gyereket, ha tegyük fel megbántott a szülője, vagy valami miatt már nem olyan jó a viszonyunk, a barátságunk. Én sza.nék rá ezek után, nem látogatnám többé a barátot, ennélfogva a gyerekét sem.

Egy rokont meg akkor is meglátogatok, tartom vele a kapcsolatot, ha netán megbántott, mert ő mégiscsak rokon. És egy rokontól még a sértés sem olyan bántó, hogy emiatt megszakítsam a kapcsolatot, ez a vér szava.

Szóval rokon gyerekének jó szívvel lennék a keresztanyja, baráténak meg semmi esetre sem.

2013. jan. 16. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
59%

5ös vagyok...pont most van egy (eddig legjobb) barátnőm, aki valszeg nem lesz az, és nem az én hibámból...csalódtam benne, és még jó, hogy nem a gyerekem keresztanyja (még nincs gyerekem...)

ha valami történik a barátnővel, nem ugy viselkedik, vagy én nem ugy viselkedek, hogy az neki elfogadható legyen (mert az emberek változnak...) akkor nem szivesen lenne ő sem a gyerekem keresztanyja...egyszerüen a hugom az egyetlen, akiben teljes mértékben megbizok, és ha csalódom is benne, őt nem fogom tudni nem szeretni...nekem nem cél a családom bővitése...nekem bőven elég, ha boldogság van és ahhoz nem kell még több ember:) én a hugomat tartom rá megfelelőnek, őt szeretem a legjobban, és tudom h ő fogja utánam a legjobban szeretni a gyerekemet a szüleimmel egyetemben...(persze férjem után)rá számithatok, ez tuti, a többi számomra egyszerüen kétséges...:)

24L

2013. jan. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Pár éve a legjobb barátnőmet választottam volna. Aztán elment Londonba lakni, azóta két emailt váltottunk, teljesen megszakadt a kapcsolatunk, nem is tudom fel tudnánk-e venni még a fonalat úgy.

A rokonokkal jobban tartjuk a kapcsolatot, van külföldre költözött rokonom is, akivel nem annyira tartottuk a kapcsolatot, de velük még mindig könnyebb felvenni a fonalat, valószínűbb, hogy ismét egymásra találunk, más nem a 40 közös családtag révén.


Én inkább azt sajnálom, akinek a családjában nincsen ilyen kapcsolata, hogy keresztszülőt tudjon választani közülük.


Nálunk a családban minden nem rokon, vagy túl távoli rokon, akit keresztszülővé való választással igyekeztek hozzákapcsolni a családhoz szinte teljesen eltűnt és a gyerekhez is csak a keresztelőt követő 1-2 évig állt közel, utána egyszerűen eltávolodtak, elköltöztek, megváltoztak, megváltozott az életük és emiatt távolodtak el.

Ez kifejezetten jellemző pl. ahol a két lány közül az egyik férjhez megy és a gyereket szül, a másik meg tovább bulizgat, pasizgat stb. Ott egyszerűen bármilyen szép és jó, 90%-ban eltávolodnak, mert annyira máshol tart az életük. És sokkal nehezebb felvenni utána a fonalat. Meg keserűség is marad többnyire a felekben. Egy normális családon belül viszont azért másként mennek a dolgok.

2013. máj. 23. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!