Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Álljon meg a menet! Mi ez a...

Álljon meg a menet! Mi ez a hatalmas képmutatás és irigység?

Figyelt kérdés
Teljesen fel vagyok háborodva, hogy ilyenek az emberek. Most olvastam egy kérdést, ami erről szólt, hogy miért ciki az, ha valaki jól él. Továbbfűzném a gondolatot! Én komolyan mondom nem nézem le a szegényeket, több barátom is van, aki tényleg nem áll jól. DE. Én és a férjem megdolgoztunk a diplománkért, karrierünkért, van 2 szép gyerekünk és eszünk ágában sincs nem elmenni nyaralni, vagy ne elküldeni a gyereket nyelvtanfolyamra, sportolni, jó ruhákat veszünk, amit szeretnének és fogadjunk, hogy most megkapom: persze, biztos beképzelt, elkényeztetett kölkök! Pedig nem! Jófej, laza srácok, nem hordják fenn az orrukat, tehetségesek, jól tanulnak! De miért szégyen ez? Miért szégyen, hogy nem egy iszákos, tapló férjem van, hanem olyan, akit szeretek? Miért szánalmas, ha a gyerekeimet szeretem, és jólesik a legjobbat biztosítani? Miért hurrog le valaki, ha nem az a kérdésem, hogy mit tegyek, hogy nem tudom kifizetnia csekkeket, hanem, hogy hova menjünk szabadságra? Most ez lehet erős lesz, de én és a férjem is tanultunk szorgalmasan az iskolában, hogy jó karrierünk lehessen majd, sikeresek legyünk. Büszkék lehetünk erre, szerintem. És sajnálom azokat, akik becsületes, szorgalmas ember létükre igazságtalan módon szegényen kell élni, de azokat sajnos nem, akik lusták voltak tanulni, jo szakmát szerezni, csak keseregnek, 5 gyereket szülnek 1.5 szobába és segélyből élnek, mert nincs eszük se tanulni, se vállalkozni. Bocs emberek, de unom a nyavalygást! Ha nem tetszik a szegénység, tessék kezdeni magatokkal valamit!
2009. dec. 12. 12:05
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:

A 17 .00-nak teljesen igaza van és igazol minden siránkozot.

A 16.53-nak :Az orosznyelvű munkalehetőségről meg annyit h beütöttem a googlba h orosz neylvű munkalehetőség és 28.000 (!!!!)találatot adott ki .

Ez persze biztos nem mind az de ha csak egyet talál az már bőven jó.Nem???

2009. dec. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A kérdező kommentje:

Annak, aki azt írta, maradjak csendben és ne dicsekedjek, örüljek magamnak halkan,(és azoknak akik hasonlóan látják)azt válaszolom: nem kérkedek, de azt hiszem véleményem kinyilvánításához az emberek viselkedéséről az adott témában hozzátartozik a saját helyzetem objektív felvázolása is, hisz ebből indultam ki, nem érzem, hogy kérkednék itt, vagy bárhol, nem lúzerezek le senkit, aki önhibájából kerül rossz helyzetbe, erre előbb is rávilágítottam, ha ezt valaki elmulasztotta figyelembe venni, nem az én hibám, de akkor olvasson vissza kicsit, ezt Önnel/veled ellentétben minden rosszindulat nélkül mondom. Mint írtam, vannak nagyon és kevésbé szerencsés emberek is, de szerintem azért önerőből is sokat el lehet érni, a szerencse meg majd jön hozzá, csak kitartás! Tényleg szívből kívánom! És hozzátartozik a sztorimhoz az is, hogy azért nem kell azt hinni, hogy palotában élem a kis cukormázas életemet, sokat dolgozunk, nehéz mindent egyszerre elrendezni, családot vezetni pedig a legnehezebb, de mi ezt így szeretjük csinálni. Nekem, férjemnek, gyerekeknek is vannak kevésbé jómódú és jobban élő barátaink is, és nem ez a beszédtéma köztünk, és ha van is probléma, nem csak panaszkodunk!

Nem akarok regényt írni, de tényleg az a baj, hogy fogy a lelkesedés, szar az ország, szarok az emberek, szar minden és ezeket látom mindenhol, pedig én sem azért adok hálát este, mert libamáj lesz karácsonyra, mivel meg tudjuk venni a férjemnek, mert imádja, hanem azért, milyen jó, van ez is, de nem életcél, csak egy plusz. AZ anyagi javak pluszok, amiknek örülni kell, de nem minden, én is tudom. És aki most azzal jön, hogy nekem könnyű, mert nincs semmi gondom, üzenném, hogy ezért most utálni kell? Nem kérkedek, ez egy anonim oldal, azért van, mert itt tényleg tudok erről őszintén nyilatkozni, nem szeretnék senkit megbántani.

2009. dec. 12. 17:33
 43/50 anonim ***** válasza:
66%
15:55 : Milyen jó, hogy ennyire okos vagy :) Szerinted nem keres folyamatosan másik munkahelyet? Kicsit idegesítő ez a baromi nagy élettapasztalatod, szerintem sok embernek örömet okoznál, ha végre elhallgatnál. Nem sírunk, hogy milyen csúnya a főnökbácsi, de én azért megnézném, hogy te mit dolgozol; érdekelne, hogy hozzád hasonló, írni sem tudó szerencsétleneket hol alkalmaznak!
2009. dec. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és kedves okoskodó 15:55-ös, ha már ennyire szuper ész vagy, hogy saját vállalkozást lehet indítani: képzeld, apámnak volt saját vállalkozása, és annál tettek keresztbe a jóakarok. Na látod, mégsem te találtad fel a spanyolviaszt...
2009. dec. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
18:34-nek: Miért nem megy el takarítónőnek? A kérdés komoly, és nem is piszkálódni akarok.
2009. dec. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
16:31 - Nagyon sok állást csak azért hirdetnek meg a cégek, mert KÖTELEZŐ, nem vehetnek fel ismerősi körből valakit csakúgy, törvény kötelezi a cégeket, hogy meghirdessék nyilvánosság előtt az állást akkor is, ha már van megfelelő ember az állásra, vagy még ha nem is megfelelő, de ismerős, esetleg behívnak 1-2 embert, vagy be se hívnak senkit, csak megírják, hogy most nem téged választottak, vagy nem is írnak semmit. Egy érdekes történet, ami garantáltan erre bizonyíték. Néhány hónappal ezelőtt történt, amikor éppen munkanélküli voltam egy csaló cég jóvoltából, akiket azóta az APEH elkapott, nekem meg lett munkám azóta, de a szitu az volt, hogy egy népszerű és forgalmas állásportálon meg volt hirdetve egy állásajánlat, aznap rakták ki az oldalra a hirdetést, amikor én ezt megláttam, jelentkeztem is rá, mivel olyan állás volt, amit el tudnék látni. MÁSNAP érkezett a válasz e-mail, hogy már megtalálták az embert. Ennyit arról, hogy sok az állásajánlat, valóban sok, de hogy abból mennyi a valós, az már más kérdés.
2009. dec. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
50%

17:00nak

80%os munkanélküliség. 80. érted? Te írtad. úgy gondolod hogy az ott élők 80%-a lúzer munkakerülő és dolgozni nem karó naplopó?? kiváncsi lennék a végzettségedre és a munkádra hogy annyira ugrabugálhatsz a mai világban.

2009. dec. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%

Ja és mellesleg van egy "friss" diplomás kedves ismerősöm aki hosszú hónapok óta kerem magának melót. Már ott tart, hogy egy gyárba akár 3 műszakba is elmenne dolgozni csak legyen munkahelye. Tudod mit mondott erre a cég?? Túlképzett a munkához, nem veszik fel mert ha kap a végzettségéhez megfelelő munkát úgyis elmenne. Egy nyamvadt titkárnői melót nem tud összeszedni pedig 30! km-re van tőlünk Budapest és ott is megpályázott egy csomó állást. Bizots ő is lúzer mert nem talál munkát.

Örülj neki hogy neked jó és ne húzzátok le a munkanélkülieket hogy lusták a jobbért tenni.

2009. dec. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%
hát aki azt mondja hogy csak akarni kell a munkakereséshez az kicsit túl pozitívan látja a dolgokat szerintem.. tény hogy siránkozva nem lehet semmire se jutni, de most mit csináljon pl a barátom aki fogtechnikus, egyik napról a másikra közölték vele hogy ennyi volt, vége.. sehova nem tud menni, gondolkozik hogy beiratkozik rendőr iskolába.. ez szép és jó, na de a képzés idejéig miből élnek meg??(a tesco is fullos náluk..) a párja fizetése pont a lakáshitelre elég.. slussz, rezsi nuku (aki meg az albérlettel jön mennyen a fenébe, szerintem az nem normális lakás, nem az ÉN tulajdonom. bérelnéd más cipőjét, ruháját? szerintem rövid időre megoldás, de nem egy egész életre, azért meg nehogymár eladják a felújított lakást..)
2009. dec. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

18.34-nek:

Saját vállalkozásom van,sok száz megrendelésem és jól keresek.

A semmiből építettem fel a cégemet és igenis büszke vagyok rá.

És mégegyszer hangsulyozom ez nem helyesirási verseny ,számomra nem ez a lényeg itt.

Ja és ha én "szerencsétlen "vagyok ,akkor kösz de nekem

ez így tök jó.

Lehet lepontozni (,ha attól jobb lesz neked!)

2009. dec. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!