Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Álljon meg a menet! Mi ez a...

Álljon meg a menet! Mi ez a hatalmas képmutatás és irigység?

Figyelt kérdés
Teljesen fel vagyok háborodva, hogy ilyenek az emberek. Most olvastam egy kérdést, ami erről szólt, hogy miért ciki az, ha valaki jól él. Továbbfűzném a gondolatot! Én komolyan mondom nem nézem le a szegényeket, több barátom is van, aki tényleg nem áll jól. DE. Én és a férjem megdolgoztunk a diplománkért, karrierünkért, van 2 szép gyerekünk és eszünk ágában sincs nem elmenni nyaralni, vagy ne elküldeni a gyereket nyelvtanfolyamra, sportolni, jó ruhákat veszünk, amit szeretnének és fogadjunk, hogy most megkapom: persze, biztos beképzelt, elkényeztetett kölkök! Pedig nem! Jófej, laza srácok, nem hordják fenn az orrukat, tehetségesek, jól tanulnak! De miért szégyen ez? Miért szégyen, hogy nem egy iszákos, tapló férjem van, hanem olyan, akit szeretek? Miért szánalmas, ha a gyerekeimet szeretem, és jólesik a legjobbat biztosítani? Miért hurrog le valaki, ha nem az a kérdésem, hogy mit tegyek, hogy nem tudom kifizetnia csekkeket, hanem, hogy hova menjünk szabadságra? Most ez lehet erős lesz, de én és a férjem is tanultunk szorgalmasan az iskolában, hogy jó karrierünk lehessen majd, sikeresek legyünk. Büszkék lehetünk erre, szerintem. És sajnálom azokat, akik becsületes, szorgalmas ember létükre igazságtalan módon szegényen kell élni, de azokat sajnos nem, akik lusták voltak tanulni, jo szakmát szerezni, csak keseregnek, 5 gyereket szülnek 1.5 szobába és segélyből élnek, mert nincs eszük se tanulni, se vállalkozni. Bocs emberek, de unom a nyavalygást! Ha nem tetszik a szegénység, tessék kezdeni magatokkal valamit!
2009. dec. 12. 12:05
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem kellenek senkinek sem ingyen a tanácsaid. Esetleg én is adhatok neked arról tanácsokat, hogy hogyan lehet helyesen írni, és nem mindent rövidítve.


Egyébként vidéken valóban lehet 3-4 millióból kezdeni valamit, gondolkozom, hogy egyetem után elköltözöm a főváros mellől, ha kirepülök a családi fészekből. Végülis van busz, van vonat, nem halok bele, ha nem lakom közel Budapesthez.


Kedves Kérdező! Előtted le a kalappal, szép pályát futottatok be, és én a hozzád hasonló embereket elismerem, a gondolkodásmódod is helyes, különösen plusz pont, hogy magas szintű empátiával rendelkezel. Ha minden jó módban élő ember szerény lenne, és egészséges világképpel rendelkezne, nem lenne ez a hangulat szerintem. Édesapámnak nem volt lehetősége továbbtanulni, ezért kitanult egy szakmát, amivel eleinte jól keresett, csak néhány embernek szúrta a szemét a környezetünkben, így sikeresen elérték, hogy lecsússzunk. Elvégzett még egy tanfolyamot, hogyha úgy alakul, hogy máshol el tud helyezkedni, így nem mondhatnám, hogy lusta volt, de egyszerűen nem jött neki össze. Anyunak sem volt lehetősége tanulni, de ő sem nyavalygott, most fog államvizsgázni, három gyerek, és a háztartás mellett. Nem vagyunk irigyek senkire, én is tanulok, ahogy tőlem telik, nyaranta pénzt keresek, de fáj néha látni, hogy mások kérkednek a pénzükkel. Az az empátia, ami benned van, nagyon sok gondot megoldana - már ha a ténylegesen dicsekvők (apuci pénzéből dicsekvők!) is birtokában lennének, és nem lenne sok buta ember, aki tényleg nem tesz azért, hogy jobb legyen neki.



Egyébként apukám főnöke bejelentette, hogy az ehavi fizetés 100.000 forintnál nem lesz több (mint írtam, hárman vagyunk testvérek, tehát öt főre ez jut), nincs prémium, mert csőd szélén áll a cég, de azért hozatott magának 15 db pálmafát a kertjébe... Ezt csak azért, hogy értsék azok, akik még nem értik, hogy például miért gyűlölik sokan a vezetőket egy-egy cégnél.

2009. dec. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:

15.46

Az ilyen cégtől el kell jönni és nem sírni h milyen csunya fönőkbácsi.jaj sajnáljatok engem.

Amugy meg ez nem helyesirási verseny itt sokan röviditve irnak de ez nem fontos csak az ilyen kekeckedőknek akik nem a lényeget látják .

2009. dec. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
100%

15:55

eljönni a munkahelyről?? ugye vicceltél!! a munkanélküliből meddig lehet eltartani egy családot?? nálunk a cég felét kiszórták az év elején. több száz emberről beszélek. ezek után akik maradtak csak magukban zsörtölődnek, és esélyük sem lenne más munkát találni, mert a környék összes cége úgy tett mint a miénk.

2009. dec. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
47%

16.22.

Akkor hogy van az h az ujságok mindennap tele vannak állásajánlatokkal vagy ha a neten nézegetek ,ott is.

Több ezer üres állás van.Azt miért nem tölti be senki?.

Vagy amihez egy kis bátorság kéne miért nem csinálnak saját vállalkozást?

És most nem kell az h úúú ahhoz mennyi pénz kell.

Nem kell ,nekem se kellet én is a semmiből csináltam csak időt meg energiát kellett belefektetni!!!!!!Idővel jön a pénz és abbol lehet továbblépni.

2009. dec. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim válasza:
53%
16:31 MLM, mi?
2009. dec. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
66%

hát akkor, kérdező, adj hálát a jólétedért, és szépen csendben, nem kérkedve élvezd azt.

én is, és a férjem is "megküzdöttünk" a diplománkért az egyetemen, mégis szarul állunk anyagilag...nyilván lúzerek vagyunk ugyebár.

szóval tedd össze a két kezed és maradj csendben.

most ennyi, mert kicsit kiakadtam.

2009. dec. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
100%

16.31

Azt hiszed olyan könnyű melót találni? Anyum az összes újságos hirdetésre beadta a jelentkezését, de 50 évesen és orosz nyelvtudással nyelvvizsga nélkül senkinek nem kell, elküldik a fenébe. Szerinted neki is minden vágya, hogy ne dolgozzon, és csak poénból munkanélküli apum halála óta???

2009. dec. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

A két kezem összetettem eddig is de csöndbe azért nem tudok maradni mert tudom h csak cselekedetekkel lehet előrejutni.

Ha siránkoznék meg sajnálgatnák másokat akkor egyből jópofa lennék,nemde?

2009. dec. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
69%
Hát én ezt a hozzáállást nem igazán értem.Én az Ormánságban élek, ahol helyenként 80%-os a munkanélküliség, mégsem volt soha problémám munkát találni, sőt még válogathattam is.Sajnos azt kell, h mondjam, h aki munkanélküli tartósan, az nem is jár nagyon utána a dolognak, azon az alapon, h hát én úgysem találok semmit, úgy sem vesznek föl mert...és mert... stb. stb. ezért inkább nem is foglalkozik a dologgal, inkább sajnálja önmagát.Te is ahelyett, h változtatnál csak panaszkodsz meg 1000 kifogást keresel, h megnyugtasd önmagadat, már ne is haragudj.
2009. dec. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
16:22-nek szólt az előbbi válaszom!
2009. dec. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!