Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Álljon meg a menet! Mi ez a...

Álljon meg a menet! Mi ez a hatalmas képmutatás és irigység?

Figyelt kérdés
Teljesen fel vagyok háborodva, hogy ilyenek az emberek. Most olvastam egy kérdést, ami erről szólt, hogy miért ciki az, ha valaki jól él. Továbbfűzném a gondolatot! Én komolyan mondom nem nézem le a szegényeket, több barátom is van, aki tényleg nem áll jól. DE. Én és a férjem megdolgoztunk a diplománkért, karrierünkért, van 2 szép gyerekünk és eszünk ágában sincs nem elmenni nyaralni, vagy ne elküldeni a gyereket nyelvtanfolyamra, sportolni, jó ruhákat veszünk, amit szeretnének és fogadjunk, hogy most megkapom: persze, biztos beképzelt, elkényeztetett kölkök! Pedig nem! Jófej, laza srácok, nem hordják fenn az orrukat, tehetségesek, jól tanulnak! De miért szégyen ez? Miért szégyen, hogy nem egy iszákos, tapló férjem van, hanem olyan, akit szeretek? Miért szánalmas, ha a gyerekeimet szeretem, és jólesik a legjobbat biztosítani? Miért hurrog le valaki, ha nem az a kérdésem, hogy mit tegyek, hogy nem tudom kifizetnia csekkeket, hanem, hogy hova menjünk szabadságra? Most ez lehet erős lesz, de én és a férjem is tanultunk szorgalmasan az iskolában, hogy jó karrierünk lehessen majd, sikeresek legyünk. Büszkék lehetünk erre, szerintem. És sajnálom azokat, akik becsületes, szorgalmas ember létükre igazságtalan módon szegényen kell élni, de azokat sajnos nem, akik lusták voltak tanulni, jo szakmát szerezni, csak keseregnek, 5 gyereket szülnek 1.5 szobába és segélyből élnek, mert nincs eszük se tanulni, se vállalkozni. Bocs emberek, de unom a nyavalygást! Ha nem tetszik a szegénység, tessék kezdeni magatokkal valamit!
2009. dec. 12. 12:05
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
100%

12:34 igazad van!

anyáéknál is van olyan aki egy vérvételt nem tudna elintézni csak ül a seggén és mégis anya fizetésének a dupláját kapja :( pedig nem ártana az ápolókat jobban megfizetni mert a cégvezetők is megöregszenek és trottyos papák/mamák lesznek akik hisztiznek ha nem látják el őket a kényük szerint!

meg minden kétkezű munkást jobban kéne fizetni. attól még hogy valakinek diplomája van és jó közgazdász mondjuk, attól még a házát nem tudja felépíteni!

2009. dec. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom,hogy tényleg irigyek az emberek(én nem),de hogy panaszkodnak,hát ez van..A legtöbben csak azért sírnak itt,mert ha nem tudják elmondani senkinek hát elmondják mindenkinek..Néha elég az is ha kibeszélheti magából...Sajnos sokan vannak szegények,nem mindenki tehet róla,és nem mindenki lustaság miatt került ilyen helyzetbe.Én 37 évesen nem panaszkodom,igaz nincs is okom rá.De 1-2 dologban nem értek veled egyet..Írtad,hogy lehet menni tanulni..Igen,ez így van,DE nem mindenki tehette vagy teheti meg,hogy valamilyen szakmát tanuljon,vagy diplomázzon.Én gyerekként(3-an vagyunk testvérek,és egyedül nevelt apu minket)nem tudtam elmenni egyetemre,mert nem volt rá pénzünk..Szakmát tanultam,de felesleges volt,mert azóta egy "halott"szakma birtokosa vagyok..Felnőttként megint nem tudtam elmenni tanulni egyetemre mert kiestem abból a korból ami ingyenes lett volna.Szakmát tanulnék valamit,de most megint nincs rá 3-4 százezer forintom.Nem mindenki engedheti meg magának,főleg ha mindent amit kell kifizet(villany,gáz stb)Szóval te szerencsés vagy,mert a szüleid tudtak segíteni..Nem vagyok lusta ember,hisz ha kell WC-t is pucolok ha megfizetnek,de ha nincs anyagi háttér akkor sokan nehezen tudják magukat bebiztosítani az iskolákkal..

De mint írtam én is megcsináltam a szerencsémet,és nem panaszkodom..De nem is jövök ide ,hogy feltegyek egy olyan kérdést,hogy szerintetek Ausztráliába vagy éppenséggel Thaiföldre menjünk nyaralni???Mert tudom,hogy a legtöbben nem irigyek,csak elkeseríti őket,hogy kenyérre sincs pénzük,és jön valaki akinél úgy érzik provokálja vagy éppenséggel csak dicsekszik...Evvel sincs baj...Ha úgy érzed,hogy joga van mindenkinek dicsekedni,és a szépet is írni(persze miért ne lehetne?)akkor a másiknak is lehet panaszkodni..

Én személy szerint amióta "jól élek" örülök mindenki sikerének,és tudom sajnálni azokat akik ÖNHIBÁJUKBÓL kerültek most nehéz helyzetbe!Én ha tudok általában segítek is...

2009. dec. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
100%

Amit írsz ,ezek tények.De a saját szemszögéből mindenkinek igaza van.

Bár abból még nem vesz senki semmit mert igaza van.

A saját börőmön tapasztaltam amit Te itt összefoglaltál.

Igazából 18 évesen én sem tanultam tovább csak tébláboltam.Meg is lett az eredménye.

De 30 éves koromba megelégeltem és céget alapitottam ami ma már jól megy és nagyon jól élek belőle .Régen igazi csoró ,luzer voltam de meg is érdemeltem.

De ami most van azt is megérdemlem mert megdolgoztam érte.

Élek mint marci hevesen.És a lányomat ugy neveltem h nehogy beleessen abba a hibába amibe én.

Hálistennek sikerült.

Sajnos az pedig tényleg egy rossz szokás h akinek szar az élete az újjal mutogat és mást hibáztat mindig , meg nyavajog.Én is voltam ilyen de ettől még nem lett jobb csak megmagyaráztam magamnak h mitől szar és nem is tettem ellene.De az ilyeneknek az életük a büntetésük.És ez így igazságos.Ezért van ez így.Jól.

2009. dec. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:

12:34-hez annyit fűznék,hogy az említett felsővezetők nagyon nagy százaléka nem a hihetetlen kitartása és szorgalma miatt került abba a pozícióba,ahonnan osztogatja a minimálbért...Remélem,érted,mire gondolok!

Igen,igazad van,hogy általánosítás és előítéletek vannak!Én diplomás beosztott vagyok,nekem is mondták már a főnökeim,hogy sajnos nincs pénz a prémiumra,de én tudtam,hogy tényleg nincs,mert pereskedés van,nem fizetett az egyik megrendelő,de ahogy megnyertük a pert,behajtották az adósságot,megkaptuk a megígért pénzt!

Én nem is sajnálom tőle a luxusautóját,amikor látom,hogy este 11-ig benn az irodában hétvégén is!

De a MÁV vezetőkre pedig én is dühös vagyok...

2009. dec. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
34%
Miért ragaszkodnak az emberek a saját lakáshoz? A bérelt is ugyanolyan jó, ráadásul válás esetén nem kell osztozkodni. Amerikában általában bérlik a lakásokat/házakat, és költözni is sokkal könnyebb. A mai világban meg megvenni és eladni egy lakást kész rémálom. Ráadásul jól eladni, úgy, hogy ne bukj rajta sokat.
2009. dec. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
100%
A 12.34-esnek igaza van sztem!
2009. dec. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem azzal van a baj, aki jól él, hanem azzal, aki ezzel mások előtt kérkedik, és lenézi azokat, akiknek nem megy jól, pedig a tudásuk és akaratuk meglenne hozzá.

Az én ismerősi körömben van olyan, aki alá lakást raktak a szülei, igaz, küszködik a munkával őt is, épp most utasították vissza egy olyan munkahelyről, ahol a munkakört ő profin ellátná, csak volt egy protekciós, akit be kellett nyomni, minden esetre ő mindezek ellenére lenézi azokat, akik hitelből vesznek lakást. Szóval van mostanában a világban egy olyan, hogy ha valakinek valami jól megy, vagy jobban megy az átlagnál, az nem látja át, hogy az átlagnak miért megy rosszabbul, mint neki, és emiatt ő sokszor hülyeségnek tartja az átlag küszködését, holott neki azért sose kellett megküzdenie. De mondhatnám azokat is, akik soha nem voltak munkanélküliek, és nem értik, hogy másnak miért nehéz munkát találni annak ellenére, ha tanultak, és könnyen rámondják, hogy hülyék azok, akiknek nem sikerül, holott közel sincs így. Sajnos ma nagyon érvényesül az a mondás, hogy jókor kell lenni jó helyen, és ez önmagában még kevés, kell a szerencse is.

2009. dec. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
44%

Ha bárki aki nincs megelégedve a munkahelyével v az életével az változtasson!!!!

Ne a kifogásokat sorolja, mert aki ezt teszi az nem is akar változtatni .Inkább sirdogál meg nyalogatja a sebeit meg a másikét.

De attól jobb lesz????Nem!!!

Változtani .Ez az egyetlen megoldás.

Ha nem akkor marad a szar.

Szabad a választás!!!!

2009. dec. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:

12:34 vagyok


Igen értem mire gondolsz és pont azért írtam, hogy a kérdező éppen lehet egy kivétel az általam bemutatott felsővezetők/diplomások között, de azzal is tisztában kell lenni, hogy ez egy olyan oldal ahol nem ismerik egymást az emberek éppen ezért általánosítanak többnyire a saját tapasztalataik alapján.

És én nem is akartam bántani senkit, ezt pl. a saját bőrömön tapasztaltam és becsülendő az a felsővezető akinek válság idején nincs szüksége arra, hogy a 2 éve 5-6 milláért vett autót nagyon fontos lenne lecserélni egy 8 millás majdnem sportkocsi katágeóriás autóra...

2009. dec. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
44%

Nem attól rossz valakinek mert a másiknak jobb!!!

Ez csak önámítás,hogy ne kelljen cselekedni.

Ha ül vki és csak sirdogál v gürizik de nem áll meg egy pillanatra h gondolkozzon h hogy változtasson akkor

marad minden v rosszabb lesz.

A környezetembe már több embernek is felajánlottam bizonyos lehetőségeket h hogy legyen jobb neki de az a sok mellébeszélés meg kifogások meg rinyálás az szőrnyű.

Ha vki magán nem akar segiteni azon a joisten sem tud.

2009. dec. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!