Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Álljon meg a menet! Mi ez a...

Álljon meg a menet! Mi ez a hatalmas képmutatás és irigység?

Figyelt kérdés
Teljesen fel vagyok háborodva, hogy ilyenek az emberek. Most olvastam egy kérdést, ami erről szólt, hogy miért ciki az, ha valaki jól él. Továbbfűzném a gondolatot! Én komolyan mondom nem nézem le a szegényeket, több barátom is van, aki tényleg nem áll jól. DE. Én és a férjem megdolgoztunk a diplománkért, karrierünkért, van 2 szép gyerekünk és eszünk ágában sincs nem elmenni nyaralni, vagy ne elküldeni a gyereket nyelvtanfolyamra, sportolni, jó ruhákat veszünk, amit szeretnének és fogadjunk, hogy most megkapom: persze, biztos beképzelt, elkényeztetett kölkök! Pedig nem! Jófej, laza srácok, nem hordják fenn az orrukat, tehetségesek, jól tanulnak! De miért szégyen ez? Miért szégyen, hogy nem egy iszákos, tapló férjem van, hanem olyan, akit szeretek? Miért szánalmas, ha a gyerekeimet szeretem, és jólesik a legjobbat biztosítani? Miért hurrog le valaki, ha nem az a kérdésem, hogy mit tegyek, hogy nem tudom kifizetnia csekkeket, hanem, hogy hova menjünk szabadságra? Most ez lehet erős lesz, de én és a férjem is tanultunk szorgalmasan az iskolában, hogy jó karrierünk lehessen majd, sikeresek legyünk. Büszkék lehetünk erre, szerintem. És sajnálom azokat, akik becsületes, szorgalmas ember létükre igazságtalan módon szegényen kell élni, de azokat sajnos nem, akik lusták voltak tanulni, jo szakmát szerezni, csak keseregnek, 5 gyereket szülnek 1.5 szobába és segélyből élnek, mert nincs eszük se tanulni, se vállalkozni. Bocs emberek, de unom a nyavalygást! Ha nem tetszik a szegénység, tessék kezdeni magatokkal valamit!
2009. dec. 12. 12:05
1 2 3 4 5
 1/50 anonim válasza:
84%
Maximálisan igazat adok neked. :) Én annak tudnám be a sok rosszindulatú ember itt, hogy nincs valami nagy jólét ma Magyarországon. Pontosan ilyen ember szeretnék lenni, mint te, ha oda kerülök. Nem akarom csöpögősre fogni a dolgot, de komolyan így gondolom. További sok sikert!
2009. dec. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
74%
Pedig egy mai diplomásoknak körülbelül van annyi eszük mint egy 15-20 évvel ezelőtti technikusi végzettségű embernek. A legtöbb tanár magyarán leszarja a diákjait és csak leadja az anyagot ahelyett, hogy valami színt vigyen bele. Amúgy szerintem a legtöbb embernek azzal van baja (nekem is) aki gazdag családba született és ezzel nagyzol mások előtt. Szerintem.
2009. dec. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:
Nem mindegy, milyen az a diploma persze, és nem azt hirdetem, a diplomások mennyivel okosabbak. De valljuk be, általában egy orvos, mérnök, jogász, informatikus, tanár sokkal műveltebb, és szorgalma, tehetsége által sikeresebb ember, mint mondjuk egy olyan, akinek karrierje a pénztár mögött a tescoban kezdődött és ott is ér véget. Van olyan, kinek nem volt választása, de páldéul az én legjobb barátnőm hatalmas szegénységből, árván azért dolgozott, tanult, hogy egyetemre mehessen, és el is végezte, ma már sikeres ember, és aki feladja, inkább elmegy segédmunkásnak, abban nincs kitartás, szorgalom. Egyszerűbb másra fújni, irigykedni, de magukba nem néznek, hogy mit csinálnak rosszul.
2009. dec. 12. 12:22
 4/50 anonim ***** válasza:
100%

Én szegény családban élek. Nem azt mondom, hogy nélkülözünk, de össze kell húzni a nadrágszíjat, mióta apum nincs. Anyum nem kapta vissza a munkáját, és 50 évesen, orosz nyelvtudással nem kap sehol állást.

Én főiskolán tanulok, igyekszem a legjobbat kihozni magamból, és párommal arra törekszünk, hogy olyan életünk legyen, mint amit te leírtál. Én nagyon félek a jövőtől, hogy nem találok munkát, pedig webfejlesztőnek tanulok, párom programfejlesztőnek, ami elvileg keresett szakma, de ebben az országban már semmi nem biztos.

Félek, hogy nem lesz saját házunk, mert hitelt nem áll szándékunkban felvenni, nem sok jót remélnék tőle.

Ha szabad megkérdeznem, te és a férjed milyen területen helyezkedtetek el? A házatok saját építés, esetleg vett, de teljesen a tiétek? Vagy hitel? Autóra ugyanez.

Ne haragudj a kérdéseimért, de én tényleg tartok a jövőtől, ami 2 év múlva vár rám. Jó lenne hallani egy pozitív példát is, hogy aki tanul, és nem rest dolgozni, hitel nélkül is szép családot tud fenntartani.

2009. dec. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
100%

Az én rokonságomban én vagyok a második diplomás ember és a rokonaim (nem a szüleim) állandóan a szememre vetik,hogy kétszer annyit keresek,mint ők...Az indokuk:nekem könnyű,mert én okos vagyok...Már a diploma előtt se tudtam velük megértetni,hogy nem csak azért vagyok kitűnő,mert van eszem,hanem tanulok!!De most annyira dühít,hogy elmondani se tudom,mert így semmibe veszik azt,hogy 4 évig majd' megszakadtam,hogy az évfolyamon egyedüli lányként mérnöki diplomát szerezzek!

Azt mondják,nekik nincs ilyen jó eszük,azért nem tanulnak semmit (de azért a szakiskolát befejezhették volna...);nekik nincs bátorságuk munkahelyet változtatni(még válság előtt,több ajánlat esetén)...

Szerencsére a szüleim büszkék rám,ők látták,hogy majdnem feladtam,de aztán mégis kitartottam!

És akkor már nem is szólva az ilyen megjegyzésekről:"Neked könnyű,mert a te férjed nem alkoholista"...

2009. dec. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
100%

hm erre most egy példát tudnék felhozni

van 2 osztálytársam, mind2nek "jobban megy" mint nekünk.

-az egyik: hisztitik hogy vele sosem foglalkozik az apja, meg milyen rossz neki (apja minden hétvégén terepjáróval hozza viszi koliba, egyet csettint és felautózik hozzá és viszi amit kér, a csaj buszon még sosem ült, lusta ahhoz hogy kimenjen a buszmegállóig táskával, szinte palotában laknak, és elég idegesítő hogy rajtam kér számon pénzt általa szervezett programokra (akit alig ismer annak is többezer forintos ajándékot vesz a semmire) amikbe én bele se mentem, és egy szóval nem mondtam hogy adok rá pénzt + anyum egyszer bejött szobánkba és meglepődve konstatálta hogy annak az 1 csajnak több ruhája van mint az egész családnak nálunk)

-a másik: örömmel mesél arról hogy szülei elvitték nyaralni, meg hogy elmentek gombászni(értékeli az iylen dolgokat is), ha behozzák kocsival(ritkán) annak örül, és nem zavarja ha buszozni kell, megérti hogy nekem nincs pénzem minden héten koktélozni menni és velem marad


megjegyzem a második illető (egyik legjobb barátnőm) szülei is hasonló módon jutottak el oda ahova Te, becsületesen :) nem úgy mint az első, a véletlenek és mások kihasználása által

aki a becsületes munkára irigy, ahhoz nem tudok mit szólni.

nekem a szüleim szánnak annyit rám hogy legyen egy egyszerű motorom, elmenjünk minden nyáron pár napra a Balatonra és ha nagyon kell vehessünk ruhát stb. anyummal kicsit igazságtalanok az egészségügynél a fizetéssel de az már más téma hogy egy takarítónő többet kap mint ő pedig anya tanult.. :)

2009. dec. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem képmutatás és nem is irigység. Talán inkább düh.

Nagyon becsülendő, hogy így éltek. Nincs ezzel semmi baj, de elmesélek egy példát.

Sajnos a hétköznapi embereknek elég rossz a tapasztalata a sokat tanult diplomás vezetőkkel, felővezetőkkel szemben. Persze vannak kivételek és lehet éppen Ti vagytok azok.

Gondolj bele abba, hogy nem szerezhet mindenki diplomát, mert akkor a Te diplomád sem érne semmit, mert diplomások szerelnék a fürdőszobád dugulását.

Gondolj abba is bele, hogy napi 8-10 órát dolgozol (100-120 ezerért) 2-3 műszakban és a "sima melós" termeli ki szinte az összes diplomás bérét (500 ezertől millás nagyságrendekig) mégsem becsülik meg a melósokat és még hülyének is nézik. Hó elején benyögik hogy sajnos válság van nincs karácsonyi pénz. Ami nekik nem gond, mert havi nettó 5 kilóból a melósok is nagyon szép karácsonyt tudnának vásárolni, szóval ez megint csak a melóst érinti. Aztán eltelik 1 hét és vesznek a drága vezetőknek 3db 8 millás autót. Na erre volt pénz, de megmagyarázták, hogy azért, mert válság van most olcsó az autó. Na ez a gusztustalan pofátlanság!!

Ráadásul a benyát is a cég fizeti nekik bárhova is mennek az egyszerű melós max a bérlet 80%át vagy 9FT/km pénzt kapnak. És még mindíg a lenézett melósok munkájából teremtődik elő a bérük és sokkal több is lenne, ha jobb vezetők lennének...


És ezt ne vegy magára akinek nem inge. Tudom vannak becsületes felsővezetők is, de én most kapásból tudnék 400 embert összeszedni aki azt állítaná hogy nem becsületesek és sajnos ezért általánosítanak.


Valszeg Téged is azért támadtak vagy hurrogtak le, mert nem ismernek és nem tudják hogy Te lennél a kivétel.


Le lehet pontozni ezért az eszmefuttatásért, bár a tanult diplomások szerintem nem "alacsonyodnak" le ilyen kicsinyességre egy vélemény miatt, a sima melósok meg nem pontoznak le, mert egyetértenek és tudják miről beszélek. ;)

2009. dec. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
100%

12:32-es vagyok és az előző válaszadónak üzenem,hogy a pályaválasztásotok már szerencsés volt!De a hitelről az a véleményem,hogy ha nem politikus leszel egyből államvizsga után,vagy nem nyersz a lottón és nem örökölsz milliókat,akkor rengeteget kell dolgoznod,nyomorognod,hogy önerőből vegyél saját házat sajnos...

De egy jótanács:gyakorlatszerzés címén vállalj apróbb munkákat ingyen cégeknél és bizonyíts nekik,hogy te kellesz nekik!Én is így helyezkedtem el!

2009. dec. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem válaszolónak természetesen!!!
2009. dec. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
100%

12:34

Teljesen igazad van!

2009. dec. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!