Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Álljon meg a menet! Mi ez a...

Álljon meg a menet! Mi ez a hatalmas képmutatás és irigység?

Figyelt kérdés
Teljesen fel vagyok háborodva, hogy ilyenek az emberek. Most olvastam egy kérdést, ami erről szólt, hogy miért ciki az, ha valaki jól él. Továbbfűzném a gondolatot! Én komolyan mondom nem nézem le a szegényeket, több barátom is van, aki tényleg nem áll jól. DE. Én és a férjem megdolgoztunk a diplománkért, karrierünkért, van 2 szép gyerekünk és eszünk ágában sincs nem elmenni nyaralni, vagy ne elküldeni a gyereket nyelvtanfolyamra, sportolni, jó ruhákat veszünk, amit szeretnének és fogadjunk, hogy most megkapom: persze, biztos beképzelt, elkényeztetett kölkök! Pedig nem! Jófej, laza srácok, nem hordják fenn az orrukat, tehetségesek, jól tanulnak! De miért szégyen ez? Miért szégyen, hogy nem egy iszákos, tapló férjem van, hanem olyan, akit szeretek? Miért szánalmas, ha a gyerekeimet szeretem, és jólesik a legjobbat biztosítani? Miért hurrog le valaki, ha nem az a kérdésem, hogy mit tegyek, hogy nem tudom kifizetnia csekkeket, hanem, hogy hova menjünk szabadságra? Most ez lehet erős lesz, de én és a férjem is tanultunk szorgalmasan az iskolában, hogy jó karrierünk lehessen majd, sikeresek legyünk. Büszkék lehetünk erre, szerintem. És sajnálom azokat, akik becsületes, szorgalmas ember létükre igazságtalan módon szegényen kell élni, de azokat sajnos nem, akik lusták voltak tanulni, jo szakmát szerezni, csak keseregnek, 5 gyereket szülnek 1.5 szobába és segélyből élnek, mert nincs eszük se tanulni, se vállalkozni. Bocs emberek, de unom a nyavalygást! Ha nem tetszik a szegénység, tessék kezdeni magatokkal valamit!
2009. dec. 12. 12:05
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%
13:10 - No, akkor én élek a lehetőséggel, és adj nekem egy tartós legális munkahelyet Budapesten. Mert most bár dolgozok, de tudod, miért nem vesznek át a kölcsönzőtől, és miért csak időszakos szerződéseket kötnek velünk? Az egyik portás elkottyintotta, hogy így nem kell kafetériát fizetniük...
2009. dec. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
65%

@12:52

De ez nem Amerika, itt más a társadalom, a hagyományok és az feltételek, mellesleg minek kellene folyton költözni, semmi értelme.Mondjuk a hitelnek én sem vagyok híve, főleg manapság, amikor ilyen kiszámíthatatlanok a hitelek, sokkal több értelme van 1-2 millióét venni egy régebbi házat és idővel azt fejleszteni, vagy elkezdeni építkezni és mindig fejleszteni, költeni rá.Bérelt lakásban/házban lakni egy életen át sztem valahogy....gáz.

2009. dec. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
13:24 - Hol kapsz te 1-2 millióért LAKÁST? Én Budapesten születtem, itt nőttem fel, itt van munkám, mutass egy lakható lakást ennyi pénzért itt, hogy ne kelljen máshol munkát keresnem, mert ezt is nehezen találtam.
2009. dec. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
70%

sajnos rám is irigy néhány ismerősöm és barátom. pedig nem vágok fel azzal, amim van.

22 éves vagyok, és még pár évvel ezelőtt örököltem a nagyszüleimtől egy lakást, amit felújítottunk, és a párommal lakom benne.

ami a legjobban fáj, hogy olyan veti a szememre ezeket a dolgokat, akinek a családja minden héten szórja a pénzt felesleges dolgokra, 2 autót tartanak fenn, a lánynak csak 20 000ftos ruhái vannak, és minden nap elszív legalább egy doboz cigit a drágább fajtából.

ő sír nekem, hogy neki sosem lesz lakása, és hogy kb dögöljek meg, hogy az én családom egész életében azért dolgozott, h ne albérletben nyomorogjak....

nem azért hívom át az ismerőseimet, hogy elmondhassam, hogy mennyibe került a konyhabútorom meg a fürdőszobám, hanem hogy nyugisan tudjunk beszélgetni, és ne azoknak a szüleit zavarjuk, akik fáradtak az egész napos munka után...

2009. dec. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
54%

Azt a legegyszerűbb mondani, hogy ez itt nem Amerika. Mellesleg azért nagy az ország ahhoz, hogy valaki csak az ország másik felében kapjon munkát. Vagy csak külföldön, ami jól is fizet. Na most akkor adhatják el, vagy ki valakinek, mire valamelyiket is véghezviszik elmegy egy csomó idő. Miért lenne gáz?


13:28-as, szerintem ő egy vidéki házra gondolt.

2009. dec. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:

@13:28

Igaz, ezt most a környékbeli színvonalhoz igazítottam, tudom h errefelé viszonylag alacsonyak az árak, itt 1-2 millióért már lehet kapni teljesen elfogadható lakást, nem putrira gondolok, mert az van már pár százezer ért is.Persze BP-n gondolom sokkal magasabbak az árak háza/lakásra de még telekre is, ha ott élnék valószínűleg másképp gondolkodnék erről.

2009. dec. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 A kérdező kommentje:

Na itt vagyok, csak ebédet csináltam gyorsan:)

Az a nagy helyzet, hogy szerintem kevesebb az, aki szerencsés, tehetséges, kitartó, és sajnos több az elkeseredett, lusta, szerencsétlen sorsú. Van amikről az ember nem tehet (pl. család anyagi helyzete) és van, amikről meg tehet. Igen, valóban nagyobb kitartás kell egy szegényebb sorsú, nem túl szorgalmas embernek ahhoz, hogy megcsinálja a szerencséjét, de kár ráfogni egy-két tényezőre, hogy pl. amiatt nem mentem továbbtanulni, mert nem volt pénz vagy azért nem tanultam szakmát, mert anya apa nem engedte. Hát igen, a sikerhez vezető út nem mindenkinek megy rögtön elsőre, a szülők segítségével és kevesen születnek zseninek vagy híres sportolónak. De aki belenyugszik a keserűségbe, az hiába siránkozik, hogy nincs pénz. És itt most tényleg nem arról beszélek, akivel valami hatalmas szerencsétlenség történt, vagy egyszerűen mindent megtett, de nem jött össze, őket tényleg sajnálom és dühös vagyok, hogy ilyen igazságtalan az élet. De be kell valljam, azért elég sok lusta, önállótlan alakot ismerek, és nem kell aggódni, az aki tényleg csak a családjából él, meg apuci által szerzett javakból, nem marad élete végéig ilyen könnyű helyzetben, az élet nem habostorta.

2009. dec. 12. 13:46
 28/50 anonim ***** válasza:
51%

13.23-nak.

"Adj nekem"!! Hát ez az a segged alá akarsz vmit anélkül h utánajárnál v megerőltetnéd magad .

Írd meg nekem mihez értesz ,mit csinálsz ,mit tettél azért h jobb legyen .Utána ,ingyen megkapod a tanácsaimat!!!Ok?

2009. dec. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:

12.29es vagyok.

Azért akarok saját házat, mert semmi hangulatom egy panelban felnevelni a leendő gyermekeimet, végre nyugalmat szeretnék, és nem akarok többé függni más emberektől. Eddig a koliban is mindig attól rettegtem, hogy mikor visítanak fel éjszaka, most a párom szüleinél lakunk, ők meg nincsenek tekintettel arra, ha mi pihennénk, tanulnánk, vagy bármit csinálnánk, ugráltatják páromat.

A panelban ugyanez lenne, hallanánk a szomszédokat, és ismerve páromat, ő nem bírná ezt sokáig. Ezért akarok saját házat, mert kertet akarok, állatokat, és nyugalmat. Attól, hogy Pesten drága egy lakás, vidéken nem. És eszem ágában sincs Pestnek akár a közelébe is tenni a lábam, hacsak nem egy iszonyat jó munkát ajánlanak, amiért megéri bejárni oda reggelente, de élni semmi pénzért nem élnék ott.

Kedves kérdező, válaszolnál az előző válaszomban feltett kérdésekre?

2009. dec. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
100%
Maximálisan egyetértek a kérdezővel!!! Én sem értem miért kell piszkálni meg bántani azokat az embereket akik jobban élnek, vagy esetleg nem kell aggódniuk azon, melyik csekket fizessék be előbb! Nekem eszembe nem jut hogy azért sírjon a szám pl mert a szomszédnak vadi új kocsija van, vagy mert van egy pacák aki hammerrel jár a boltba (és ez tényleg így van).... engem se vet fel a pénz de minek nyavajogjak azon hogy másnak több van mint nekem? Gusztustalan emberi tulajdonság az irigység. Arról nem is beszélve hogy nem viszi előbbre az embert hanem inkább kiszipolyozza ez a tulajdonság.
2009. dec. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!