Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én fújtam fel ezt a...

Tényleg én fújtam fel ezt a dolgot? Túlreagáltam?

Figyelt kérdés

Tegnap este vettem észre véletlenül, hogy a párom az ötéves kisfiát fürdetés után az én törölközőmmel törölte meg. Miután letettük aludni a gyereket, eléggé összevesztünk a párommal. Nagyon kiakadtam, hogy a gyereknek nincs saját törölközője, mert azt gondolom, hogy elkaphat bármit, lábgombát, bőrgombát, kiütést. Oké, nincs semmi ilyen bajom szerencsére, de akár lehetne is; maga a tény, hogy a párom ennyire felelőtlen, ettől még nem változik.


Szerinte viszont felfújom ezt az egészet, meg túlreagálom.

Mi is babát tervezünk, de ezután az eset után lassan ott tartok, hogy nem szülök neki gyereket, ha képes veszélyeztetni a fia egészségét puszta lustaságból/igénytelenségből.


Szerintetek tényleg túllihegem a dolgot, vagy igazam van?



2014. febr. 19. 10:27
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm a válaszokat.

Belátom, igazatok van, hisztis tyúk vagyok. :)

De akkor vonatkoztassunk el kicsit a hisztitől, meg az "ezek után nem akarok tőle gyereket"-dologtól.


Akkor azt mondjátok, hogy egy férfitól nem lehet elvárni ilyen fokú higiéniai kultúrát? Ez rendben van így, hogy neki fogalma sincs arról, hogy külön törölközőt kell használni? Akikkel előtte jártam, sose volt ilyen probléma, akkor velük szerencsém volt? A férfiak többségének ez nem alapvető?

2014. febr. 19. 11:06
 12/20 anonim ***** válasza:
34%

Még ő is használja a törölköződet? Ez tényleg gáz! Meg hogy nem lehet észrevenni egy macis törölközőt? :)

Én sem örülnék neki, ha mindenki az én törölközőmbe törölné magát.

Szerintem gondold át ezt a gyerek dolgot, de nem a törölköző miatt, hanem valószínűleg nem illetek össze, ha ennyire máshogy látjátok a dolgokat.

2014. febr. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem sem kéne közös gyereket vállalnotok. Egy újszülöttnél sokkal de sokkal nagyobb nézeteltéréseitek lesznek mert agyon féltenéd a gyereket.
2014. febr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
52%

Ú, de guszta lenne menstruációkor a gyereket összekenni hüvelyváladékkal.


Ha ez ennyire normális, miért nem a saját törölközőjével törölte a gyereket?

2014. febr. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
33%
Figyu, ezt nagyon DURVÁN felfújod! Épp te írtad: semmi bajod, akkor meg?! Ha tudná a párod, hogy esetleg leprás vagy, valószínűleg nem törölgetné a kisfiát a törölköződbe! Mi lesz, ha esetleg kislányotok lesz, és felpróbálja a ruháidat/cipőidet? Most kezdj el készülni, előfordul, nem is ritkán! Nem véletlenül arról van szó, hogy az Ő KISFIA, és nem a TIÉD?
2014. febr. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Oké, szerencsére semmi bajom, de akármit összeszedhetek mondjuk szoláriumban. És mi van, ha nem veszem észre azonnal, a gyerek viszont elkapja?

És igen, részben igaz, hogy arról van szó, hogy a PÁROM gyereke, nem pedig az ENYÉM. Csak nem úgy, ahogy te gondolod.

Ha a saját gyerekem lenne, lehet hogy nem fújnám fel ennyire. (Bár nem tudom, mivel saját gyerekem még nincs.)

De így, hogy nem az enyém, így még jobban próbálok figyelni, mert gondolom az anyukája nagyon nem lenne boldog, ha a kisfia lábgombával/bőrgombával/kiütéssel kerülne haza tőlünk.

2014. febr. 19. 16:16
 17/20 anonim ***** válasza:
27%

"És mi van, ha nem veszem észre azonnal, a gyerek viszont elkapja?"


Na pontosan ezért ne legyen gyereketek.. de szerintem másnak se szülj. Basszus! Szerinted mi van akkor?! Észreveszi, elmegy orvoshoz és kezelik. Úgy beszélsz mintha emiatt törne ki az újjabb világháború... Ez a kis hülye vita meg pont nem ér annyit hogy összevesszetek. Bocs a durva fogalmazásért, de nagyon idegesít a gondolkodásod...

2014. febr. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem igaza van a kérdezőnek abban, hogy igenis ne törölközzön más az én törölközőmmel. Se ő, se a fia. És most őszintén, miért a kérdezőnek kellene kikészítenie törölközőt a gyereknek, talán a férfinak nincs keze? Pláne, hogy ő az apja. Más törölközőjével törölközni nem higiénikus, se a kérdezőnek, se a férjének, se a gyereknek. Erre azért igazán oda lehet figyelni. Mondjuk emiatt nem kérdőjelezném meg, hogy vállalok-e vele gyereket, de biztos, hogy megemlíteném, ha meg azt hozná fel "mentségének", hogy ő is szokta használni, hát lehet, hogy leüvölteném a haját.
2014. febr. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
58%
Ha meg apukának annyira mindegy, hogy ő meg a gyerek mivel törölközik, akkor szárítsa meg a gyereket a saját törölközőjével, ne szerencsétlen kérdezőén menjen végig az egész família.
2014. febr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
77%
Igen, itt más is áll a háttérben, ahogy írod. A férfiakat meg nem tudom miért mentegetik, ők is emberek, nekik is kell hogy legyen valamiféle higéniai igényük. Azt én se értem miért kell pakolni egy másik ember után. Nálunk apám volt ilyen. Addig nem evett amíg anyám elé nem tette az ételt. Anyám pakolt utána, anyám törölte kb ki a seggét is utána. Számomra ez felfoghatatlan volt. Amikor anyám nem volt itthon, tőlem vára ezt el. De tőlem aztán várhatta, én nem raktam ki elé a kaját, nem mosogattam el utána, és ha valami elől hagyott eszem ágában sem volt elpakolni utána. 2 hét múlva észrevette magát. Hogy ott áll még mindig a sajt, amit előpakolt és otthagyott, hogy ott büdösödik a tányérja a mosogatóban. És elpakolt ettől kedzve. Szóval enyni a titok nyitja. Le kell fektetni a szabályokat, hogy mit tehet és mit nem. Ha nem akarsz pakolni utána, akkor ne pakolj. Majd észreveszi magát.
2014. febr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!