Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A többi lent

Mit tegyek? A többi lent

Figyelt kérdés
Én egy 14 éves fiú vagyok, aki egy átlagos családban él ( 4 fő, mind a két szülő dolgozik, anyagi gondok nincsenek) . Ennek ellenére idegeskedésben élünk itthon, állandóan veszekedés van. Apukám elég maximalista, és szerintem ezért van mindig. Legkisebb hibákért is kiveri a balhét, anyukám fojtatja... Ez így nem lesz jó... Mostanában apa egyébként rám van szállva akármit csinálok én önfejű vagyok.. Pedig viszonylag jó tanuló vagyok (néha beugrik pár 3-as), nem cigizek, nem iszok, még a gondolata sem éltet, sportolok (foci) heti 3 alkalommal + a hétvégi meccs. Már úgy érzem, hogy egyre jobban látom a világot, meg is mondtam már apámnak, hogy nem kell ennyire tökéletesen csinálni mindent, mert a szórakozásnak is időt kell adni. Tudnátok nekem segíteni ez ügyben, hogy a családi veszekedéseket és apa haragjait elkerüljem? Köszönöm
2014. febr. 11. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Kedves 14 éves Kérdező! :-)


"fojtatja"


Bocsáss meg, de ezért én is kiverném "a balhét". :-))


Szóval: folytatja.

Tessék gyakorolni a helyesírást.

:-))


Sajnos nem segíthet neked ebben senki, legfeljebb jó tanácsokkal.


Viszont csak az adhat neked tisztességgel, jó lelkiismerettel tanácsot, aki ismeri a részleteket.


Ugyanis a lényeg mindig a részletekben lakozik.


Elmesélted, hogy nagyjából értelmesen töltöd az idődet, jól tanulsz- persze a nyelvtant és a helyesírást még gyakorolnod kell-, de arról nem ejtettél szót, hogy voltaképpen mi is a konkrét kifogása édesapádnak.


Mi az, amiben a nyelvtanon és helyesíráson kívül még nem teljesítesz az elvárásainak megfelelően?


:-)


Jóindulattal várom a válaszodat.


Egy gyakorló anyuka és magyartanár. :-)

2014. febr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
31%
Magán a hejesíráson simán kilehet verni a balhét ! Ha az 1-es válaszoló lenne az apukád, már rég alúlról szagolnád az iboját.
2014. febr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Nekem ha az egyes válaszoló lenne az anyukám, önként is alulról szagolnám inkább :)
2014. febr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nekem ilyen anyám lett volna mint az egyes válaszoló akkor lehet kijártam volna az iskolát rendesen és normális körülmények között nőttem volna fel .
2014. febr. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Csupán kapkodás miatt írtam helytelenül a szót, máskor odafigyelek! :)

A kérdést reménykedésnek írtam ki, hátha tud így is valaki segíteni. Lehet azért is mérges rám, mert szóltam neki, hogy nincs mindig igaza. Szóval én az ő szemében már egy lusta, önfejű semmittevő vagyok. :/

2014. febr. 12. 15:41
 6/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Azt írtad, hogy szorgalmasan tanulsz, sportolsz.

Milyen programokkal töltöd az időt ezen kívül?

Szoktál-e olvasni?

Jársz-e múzeumban, színházban, koncerteken?


Főképpen: segítesz-e otthon? Rendben tartod.-e a saját szobádat, a holmijaidat?

Számíthatnak-e rád a szüleid?


A legfontosabbat elhallgatod. :-))

2014. febr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!