Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel tudnék sporolni? Az...

Mivel tudnék sporolni? Az utóbbi pár hónapban nem tudok kijönni a pénzünkből, és szeretnék sporolni csak nem tudom mivel kezdjem.

Figyelt kérdés
Most gondoltam,hogy mobil internetre váltok,az fele annyiba kerül(szükségem van netre,az az egy szórakozásom).Sajna a tv-n nem tudok,mert arra hűségnyilatkozatot írtunk alá.Már energiatakarékos izzokat használok.Ruhákra már rég nem költök,csak a gyerekeknek veszem meg,amit nagyon muszáj.De így sem megy,nem jövök ki a pénzből! Mit tehetnék még?
2009. dec. 7. 12:09
1 2 3
 11/28 anonim válasza:
75%

Te meg egy orbitálisan nagy paraszt bunkó vagy 18 L!

Inkább a kérdésre feleltél volna, bár sejtem, hogy használható válasszal nem rendelkezel.


Bocs kérdező, de ez kikívánkozott nagyon!

Saját tapasztalat, hogy a gázzal, villannyal tényleg nagyon sokat lehet spórolni. Mi is inkább nagyobb bevásárlásokat szoktunk csinálni, bár ha az ember jól utána számol, ezzel amit nyer a réven, elveszítheti a vámon. Lehet, hogy 500 Ft-tal kevesebb a vásárolt áruk ára, de 450 Ft-ot és plusz 2 órát kell rászánni egy távolabbi bolt becserkészésére. Persze van, amikor még így is jobban megéri. Nálunk is gázzal megy a fűtés, állandó 19-20 fokon megy a termosztát, aki fázik, felvesz még egy pulcsit, vagy melegebb nacit, az nem kerül plusz pénzbe. A gyerekek persze óhatatlanul elnyűvik a ruhákat, barátnőm nagyon gyakorlott a turkálós vásárlásokban, olyan csoda cuccokat tud találni, hogy meg nem mondanád, honnan vannak. Szüksége is van rá, 5 gyereke van... TV nálunk sincs évek óta befizetve, van egy szobaantenna, azzal bejön 3 adó, néha háromszor annyi fej van a képen, mint jogos lenne, olyan a minősége, de legalább tényleg nem túl sokat tvzünk. Nálunk a legolcsóbb csomag is 2000 Ft körül lenne, én sokallom, 24 ezerért egy évben elég sok mindent lehet venni. Nálunk az izzócsere nem aratott osztatlan sikert, mivel sikerült jópárszor olyan szériát kifognunk, hogy a tízszer drágább energiatakarékos égő kevesebbet húzott ki, mint a normál. Ideje sem volt megszolgálni az árát. Rengeteget lehet figyelmetlenül költeni rágcsálhatós dolgokra, mi már évek óta nullára redukáltuk ezt, nagy ritkán, ha az akció felhívja a figyelmet, elcsodálkozom, milyen árak vannak... stb. A cigi és üdítők szintén rengeteg pénzt vihetnek.

2009. dec. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

13.20 vagyok, na meg az ásványvíz. Még a legolcsóbb is sokkal drágább a csapvíznél. Mondjuk ez az, amin én nem tudok spórolni, mert nem bírom meginni a csapvizet. De ha nálatok jó is, meg egyébként is szeretitek, akkor lehet.

Mi kipróbáltuk alig ittam, ha nem volt otthon ásványvíz. Úgyhogy mi úgy csináljuk, hogy van ásványvíz nekem, inkább, minthogy 3-4 decit igyak egy nap, a férjem meg csapvizet iszik, mert ő azt is szereti. Most arra gondoltam, hogy a nagyanyámék padlásáról elhozom a szódásszifont, lehet még kapni visszaváltós patront, és csinálok úgy szódát, akkor lehet meginnám.

2009. dec. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is ásványvizet iszok!De én az itthon vízhiány miatt!:D

Bubi menteset,mert még az is olcsóbb a másiknál!

2009. dec. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
61%
Bocsi nem ide tartozik, de remélem aki ledagadtozta a kismamát még visszakapja triplán, kis nyomi takony!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. dec. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
66%

Köszönöm,annak aki egy véleményen van velem a 18/L személlyel kapcsolatban,de felesleges idegesíteni magatokat miatta!Ő ezt még vissza fogja kapni,ha majd terhes lesz!És pont az ilyenek lesznek majd ahogy ő fogalmazott" dagadt malac!" Majd csak akkor fogja megérteni,hogy mit is mondott!Addig azzal a csöppnyi ésszel nem tud mit kezdeni,már ha van neki olyan!Mai fiatalok!

Ha dagadt lennék,akkor sem érdekelne,mert ez sajna ezzel jár,de ez mind a pici miatt van!

További szép napot mindenkinek!

35 hetes km


Ui.: bocsi az OFF-ért!

2009. dec. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
6%

Jó, sok mindenkit felidegesített a kismamához szóló válaszom,azért mert irigyek vagytok rám,ti otthon ültök és nevelitek csorón a gyereket én meg élem az életem és boldog vagyok,kivétel ma,mert beteg vagyok. Szánalom....

Bocs,a további választ nem fogom elolvasni szal puszi otthon ülő háziasszonyok.Nem lehet semmin sporólni minek? Egyszer élünk...már aki megteheti.

2009. dec. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
88%

Majd meghallgatjuk a véleményed, ha lekerül a tojáshéj a popsikádról, és már nem anyuci tart el. Akkor dicsekedj, ha már önerőből teremted elő azt, amid van.

Boldog emberek amúgy sem szoktak így viselkedni, nyomorult, érzelmileg elhanyagolt emberek beszélnek csak ilyen hangon egy kismamával. Tudod, a pénz nem minden. Lehet, hogy a szüleid anyagilag mindent a feneked alá tolnak, de egyéb nemigen juthatott neked.

Kívánom, hogy ha itt az ideje, tapasztald meg, milyen a saját gyereked hordani a szíved alatt, és milyen az élet, ahol szeretet is van, nem csak pénz.

2009. dec. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
89%

Tudod,azért mert engem le dagadt malacoztál,nem foglak irigyelni!Sőt!!!Te apuci,anyuci kicsinyke lánya vagy,akinek mindent a segge alá tolnak és az a legnagyobb gondja,hogy ma lila vagy kék fülbevalót vegyek fel a mintás pólómhoz és még azt hiszi jó is!Addig örülj!Lesz itt még pofira esés!De egy ilyen csökkentett agykapacitású embernek hiába beszélek!

Eléggé nem lehetsz kibékülve magaddal és a környezeteddel!Én csak sajnálni tudlak!

2009. dec. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
23%

Pl. kevesebbet beszélsz telefonon, a villanyt nem 16.00-kor, hanem 18.00 kor kapcsolod fel, fürdés helyett zuhanyzás, samponból, balzsamból kevesebbet használsz, stb. Azért 20 fokot ne csinálj a lakásba, mert akkor pár év múla reuma gyógyszerre fogod költeni azt a pénzt, amit megspórolsz.


13:11-nek annyiban van igaza, hogy ennek a kérdésnek semmi köze a terheséghez/gyerekvállaláshoz, nem kellett volna oda írnod, hogy terhes vagy.

2009. dec. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
18%
A kismamák meg a tanárok mindenhova odaírják, mintha ezzel megerősítenék a véleményüket. Totálisan mindegy miről van szó.
2009. dec. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!