Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel tudnék sporolni? Az...

Mivel tudnék sporolni? Az utóbbi pár hónapban nem tudok kijönni a pénzünkből, és szeretnék sporolni csak nem tudom mivel kezdjem.

Figyelt kérdés
Most gondoltam,hogy mobil internetre váltok,az fele annyiba kerül(szükségem van netre,az az egy szórakozásom).Sajna a tv-n nem tudok,mert arra hűségnyilatkozatot írtunk alá.Már energiatakarékos izzokat használok.Ruhákra már rég nem költök,csak a gyerekeknek veszem meg,amit nagyon muszáj.De így sem megy,nem jövök ki a pénzből! Mit tehetnék még?
2009. dec. 7. 12:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
62%
Mobil internetre nehogy válts, mert nagyon rá lehet fázni! Az alapdíjban csak egy bizonyos letölthető adatmennyiség van benne, ha rendszeresen netezgetsz, szinte biztosan túlléped, utána viszont aranyárban számolják a kilobájtokat. Az olyanoknak való, akik csak levelezésre használják a netet. Unokatesóm is kipróbálta, és 17ezer forintos számla jött ki neki a végén.
2009. dec. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
74%

Hát sajna már nagyon semmit!A semmin már nincs mit spórolni!Van aki azt mondja,hogy a kaján,de szerintem az a legnagyobb hülyeség!Enni kell és nem csak zsíros kenyeret!Hosszú távon az se jó,ha az egészségére megy az embernek a kajaspórolás!

Ha kocsi van otthon és nem kell vele mindig menni,akkor ne is használjátok!Havi egyszeri nagy bevásárlást ajánlom!Nekem az mindig bevált!Volt mikor elég volt 2 havonta!Sajnos akkor egy kisebb összeget ott is hagy az ember,de ha utána számolsz,akkor olcsóbb,mintha mindennap mennél a boltba!Én úgy vagyok vele,hogy TV-m volt,van és lesz és internetem is!Azért minden szórakozást ne vegyenek már el az embertől!A TV-t inkább párom nézi,én meg netezek!Főleg,hogy betegszabin vagyok és 8 hónapos terhes,így valami kell,hogy lefoglaljam magam!Szórakozni nem járok,mert az többe kerül!

De nyugodtan írd le,hogy mitek van,ami esetleg ötletet adhat a spórolásban!Nem a csekkekre gondolok! :D:D


Bocsi,ha olyat is írtam,ami nem ide tartozik!

35 hetes kismama

2009. dec. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolónak mondom,hogy tévedés!Nekem is mobilinternetem van és fix havidíjat fizetek lassan egy éve!5 Gb-os a netem és ha túllépem,akkor csak lelassítják a rendszer védelmében,de többet akkor sem fizetek!Magyarul korlátlan!Van már ilyen!A rokonod valószínűleg nem járt utána rendesen!Én személyszerint Vodafone-nál vagyok,de már van a Pannonnak is!
2009. dec. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
52%

No, én pl. hat éve nem nézek tévét, ez ötezer forint mínusz.

Nincs más szórakozásod? Ezek szerint te is olyan zombi vagy, aki munka után lepusztul a tévé vagy a gép elé, ahelyett, hogy mondjuk olvasna, a gyerekével foglalkozna, társasjátékot játszana, sétálna, sportolna, barátnőkkel beszélgetne?

Ez azért elég szomorú... Az energiatakarékos izzó önmagában nem elég. Rengeteg spórolási tippet találhatsz a neten, környezetvédő egyesületek rendszeresen adnak ki brosúrákat. Pl. nem kell, hogy a lakásban 25 fok legyen, a nappaliba elég 20, a hálóba 18. Nappal, amikor senki nincs otthon, szintén le lehet venni a fűtést.

Van autód? Add el! Az autóval a benzinen túl rengeteg járulékos költség is együtt jár. Gyalogolj, biciklizz!

Év eleje óta nekem sincs pénzem bérletre, biciklivel járok dolgozni, és em bántam meg, hogy váltottam!

Millió dolgon lehet spórolni, csak akarni kell, nem kifogásokat keresni, mint "ez az egy szórakozásom van". Az én anyám is úgy áll hozzá, hogy a cigi az egyetlen luxus, amit megenged magának, elszív naponta egy dobozzal, az egy laza húszas havonta. Ebből már nem kellene vajas kenyéren élnie, de ő inkább vajas kenyeret eszik, a cigiról nem mondana le... Ilyenekre kell gondolni.

2009. dec. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Élelmiszeren ne nagyon spórolj szerintem sem,ezt most úgy értem,hogy veheted az olcsóbbat,de fontos a változatos és tápláló étrend,és az önsanyargatás sem megoldás.A krumplis ételek pédául tök jók,és sok variáció létezik belőlük.Akkor moss,ha nagyon muszáj,akkor is félprogramon,ha a gyerek gyakran koszítja a ruháit,és már nagyobb,mondd meg neki,jobban vigyázzon rá.Húzd ki az elektromos eszközöket a hálózatból,ha nem használjátok.Többet sajnos én sem tudok írni.

2009. dec. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
65%

A 35 hetes kismami vagyok megint!

Bocsi,hogy én most az 12:37-es válaszoló kérdéseire,válaszaira válaszolok,de sok mindenben nincs igaza!Mi amin tudunk spórolunk!DE!Autónk van,de az sajna muszáj,mert ahol lakunk,nincs még kifúratva a kút (ilyen anyagi helyzet mellett egy darabig nem is lesz)és kell valahogy vizet hoznunk,na meg elég messze van tőlünk minden!(Bolt,munkahely),bár van egy simson motorunk,így a párom,ha teheti,inkább azzal megy el itthonról,ha aznap nem kell vizet hozni!Benzin spórolás!Én személy szerint nagyon szeretek olvasni,de ha már nincs mit kiolvasnom,mert már mindent kiolvastam 20x,akkor már az egy kicsit unalmas!A neten viszont van sok,amit szivesen le is töltök!A barátnőkhöz eljutás,megint csak költséges,ha autóval megyek,ha tömegközlekedéssel!Biciklim van és én is azzal jártam dolgozni,de csak azért mert itt volt közel!Aki messzebb lakik,biztos nem fog azért hullán és korán felkelni,hogy biciklivel 3 óra alatt bejusson a melóhelyre!Vásárolni viszont,akkor is könnyebb autóval,hisz egyszerre le lehet tudni egy nagyobb áruházban,ami szintén spórolás,mert a közértben,ha apránként vesz meg mindent az ember,akkor sokkal több pénzt ott hagy!De ez csak az én szerény véleményem!Nem vagyunk egyformák és így a gondolkodásunk sem!A gyerekkel,ha megszületik,100 %hogy foglalkozni fogok és nem a gép előtt fogok ülni!Ha párom itthon van akkor szintén nem itt ülök,hanem igenis ketten is szoktunk kártyázni,társosozni!Ha már hárman leszünk,akkor hárman!

Nem sértésnek,nem veszekedésnek vagy ilyesminek szánom,csak van így is!De te legalább jól tartod magad a biciklizéssel!:D

2009. dec. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
2%

13:00

Neharagudj,de kikérdezte,hogy 35 hetes vemhes vagy?:D

Ostoba.Terhes dagadt malac.

18/L

2009. dec. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
61%

13:11-es

Azért egy vegyél vissza magadból!Ha nem tetszik,akkor minek írsz?

Igen pofátlan csitri vagy!

2009. dec. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
75%

Kaján. Nem tésztát kell enni krumplival de nagyon meg kell tervezni a bevásárlást és minél kevesebbszer menni, mert akkor olyan is be fog kerülni a kosárba, ami nagyon nem kell.


Tervezd meg nagyjából miket esztek legyenek meg az alapok otthon hozzá, és ha valami elfogy, akkor ne hipermarketbe menjetek érte, hanem valami kisebb üzletbe. Na nem a sarki nonstopba feltétlenül, mert az elég drága, de mi így csináljuk és sokat spórolunk, mert mondjuk ha elfogyott a tej és a fülpiszkáló a hipermarketből nem fogunk ezzel a kettővel kijönni, hiába csak ez kellene igazából.

2009. dec. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
89%

Írta a kérdező, hogy hűségnyilatkozat miatt nem tudja lemondani a tévét.

Lezombizni és leterhesdagadtmalacozni másokat, pláne 18 évesen, nem vall megfelelő mértékben barázdált agyra. Tudom, nem tehetsz róla. Nem mindenki lehet okos.

2009. dec. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!