Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem van ennyire rossz...

Csak nekem van ennyire rossz kapcsolatom a szüleimmel, de főleg anyuval?

Figyelt kérdés

Nos,ő eléggé arrogáns.Mindig mindennek úgy kell lennie ahogy ő akarja,mert ő mindig mindenkinél mindent jobban tud.És csak úgy jó ahogy ő gondolja...legyen szó bármiről is.Már eléggé sokat hallgattam,a panasz áradot a 40 évem alatt.Soha senki nem tud(ott)a kedvére tenni aput is mindig szidja,de megse fordul a fejében hogy én őt is szeretem,és ezek nekem rosszul esnek.Ő egyedül a tökéletes,senki más.Hogy érthető legyen mondok példákat.

amikor a lányom először befestette a haját,14 éves volt mi ezt megbeszéltük,én megengedtem.Akkor volt egy olyan korszaka hogy csak feketében járt.Mikor mentünk hozzájuk,egyből letámadta hogy hogy néz ki,szép ő festék nélkül is.Mikor mondta a lányom,hogy úgy kell elfogadni,szeretni ahogy van.Azt válaszolta rá anyu,szeretlek én de abban a mivoltodban amilyen kissebb korodban voltál.Na gondolhatjátok mit érzett a lányom,meg én is.Mégis anyu volt aki megsértődött és a lányomnak KELLETT bocsánatot kérni.Vagy ami a mult héten történt...Terített a lányom ebédhez(náluk)de a kanalakat kezdte elő venni nem a tányérokat.Erre beidegesedett,hogy mi milyen fordírott emberek vagyunk,még teríteni se tudunk mert nem a tányérokat vesszük elő először.Mondom nem mindegy?Nem,és megkellett volna a gyereket tanítani...Na erre mit lehet lépni...?Nálam is elszakadt a cérna...Meg apura rá szól hogy mit vegyen fel....Majd 80 éves.Mondom neki neked nem mindegy ő miben van?Nem neki nem....

Vagy régebbi dolgok:Amikor a nővérem kimosott hétvégén,és kiterítette kötélre a rukákat,ő megfordította,mert az úgy nem jó..nah köv.hétvégén a nővérem úgy terítette ki a ruhákat ahogy ő megfordította...na gondolom sejtitek...Igen,igen máshogy fordította őket,mert úgy nem jó....

Soha semmiben nem állt mellém,soha semmit nem lehetett elmondani neki megbeszélni vele...Most ott tartunk,hogy a multhéten fogtam magam és eljöttem.Azóta csak apuval beszéltem.Mondtam neki hogy nem szivesen megyek,mert a gyerekek sem érzik ott jól magukat,mindig csak azt hallgatni hogy ő ordítozik apuval mindenért,és mindig mindenbe bele köt...

Mi ne vegyünk neki semmit karácsonyra ezek után....Mondanom se kell,hogy én sokkal jobban örülnék egy nyugodt ottlétnek,mint mindenféle drága cuccnak.

Ne értsetek félre nem akarok hálátlannak tünni,de azt se szeretem hogy utána meg fel van hánytorgatva,hogy miket vesz..

Inkább a szülinapomra se vett volna semmitse,csak nem úgy kéne oda menni hogy már induláskor gyomor görcse van az embernek,meg még else indulunk,már kérdezik a gyerekek hogy mnikor fogunk haza jönni..

Tudom idős,ez már változninem fog.Csak nyeljek mindig?

Ez már mindig így lesz?

Bocsi hogy hosszúra sikeredett.

Köszi hogy elolvastad,és hogy válaszolsz.


2009. dec. 5. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak neked van ennyire rossz kapcsolatod ! Nekem apámmal hasonló a helyzet . Tanácsot nem tudok adni én nem megyek hozzájuk mostanában és a gyerekeimet se viszem , ha nagyszülők , ha nem .
2009. dec. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! 2 hónapja szakítottam meg anyukámmal a kapcsolatot és eggyáltalán nem is hiányzik. Az unokáinak soha semmit nem vett sok év alatt. Jó nagymama!!!

Az ilyen csak feldúlja a családi békét!

2009. dec. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sokaknak rossz a kapcsolata a szülőkkel, ne ijedj meg, nem vagy egyedül.

A megoldás a távolság és az, hogy ritkábban találkozzatok. Teljesen ne szakítsd meg a kapcsolatot édesanyáddal, mert ha ne adj isten úgy hal meg hirtelen, hogy te már 2 hónapja nem is láttad, akkor egy életen át lelkiismeretfurdalásod lesz. A találkozűsokba vigyetek vmi rendszert, mondjuk kéthetente vasárnap együtt ebédeltek 12-14 óra között. Ez kiszámítható és kibírható.

Sajnos mindig neked kell többet nyelned...

2009. dec. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!