Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokak szerint elkényeztetett...

Sokak szerint elkényeztetett vagyok, de ez miért baj?

Figyelt kérdés
Olyan elegem van már hogy mindenki ezzel jön, nem is én neveltem magam ilyennek, nem is érzem hogy bármivel is rosszabb lennék emiatt. Akkor meg mit zavar ez másokat?
2009. dec. 5. 00:26
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Nyilván te is tudod, hogy ennek 2 oka lehet. Vagy te viselkedsz úgy, mint egy elkényeztetett liba, vagy csak irigyek, hogy több pénzed van. Rám a barátnőim gyakran mondják, hogy sznob vagyok, de csak hülyeségből. Csak azért mondják ezt, mert nem cigizem, iszom és nem feltűnősködöm vagy hangoskodom soha, ezért azt hiszik, hogy én ilyen full sznob családba születtem. Holott a neveltetésem nem engedi meg azt, hogy én így viselkedjem. Mikor néhányszor rákérdeztek, hogy ezt vagy azt mennyiért vettem és én megmondtam, akkor rögtön lehurrogtak, hogy "jaj, te kis pénzes sznob". Én magamtól soha nem kezdtem el árakról, minőségről beszélni, hiszen ez annyira nem rám vall. Abba nem tudnak belekötni, hogy én bármikor is dicsekednék, ezért már csak a rosszindulat miatt mondják ezeket. Az a vicces, hogy épp én vagyok az a baráti társaságomból, aki nem azt nézi egy emberen, hogy hogy néz ki vagy milyen ruha van rajta. Míg ők ezért képesek kigúnyolni bárkit, közben ők sem jobbak semmivel. Szerintem te azért néhányszor dicsekedtél már azzal, hogy hány ezres ruhákat tudsz magadnak megvenni, hiszen most is írtad, hogy te ki tudod fizetni a 30000-es nadrágot, meg a hetente fodrászhoz járás is természetes. Nem értem, hogy csak mert valaki gazdag, miért jár el hetente fodrászhoz? Igen, van rá pénzed, de az igényesség és az elegancia nem ott kezdődik, hogy valaki megvesz több tízezerért egy farmert. Az értelmes, intelligens, gazdag emberek sem ezt teszik, mert nekik a pénz nem erről szól. Ezt csak az újgazdagok csinálják, akik később csodálkoznak, hogy elkényeztetettnek nevezik őket.
2009. dec. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem szeretnélek bántani,mert nem is ismerlek.Szerintem,akik azt mondják Rád,hogy elkényeztetett vagy,azok nem az anyagi helyzetedre gondolnak,hanem a viselkedésedre,ahogy azt már írták előttem is.Lehet,hogy van valami a modorodban,megnyilvánulásaidban,ahogy beszélsz másokkal,ami ezt sugallja,talán TE magad sem veszed ezt észre.Lehet,hogy bizonyos helyzetekre hisztizéssel reagálsz,és lehet,hogy szerinted ez nem is hiszti,de más szemében az.Lehet,hogy nehezen viseled,ha nem kapsz meg rögtön valamit,vagy ugráltatni szeretnél másokat,mert otthon is megkapsz mindent.Ilyenekre gondolok,hátha így viselkedsz néha,és ez szúrja a környezeted szemét.Természetesen ez nem biztos,hogy így van,csak lehetséges.Szóval gondolkodj el azon,miért mondhatják ezt annyian.Biztosan van alapja.Ezt most minden rosszindulat nélkül írtam Neked.Gondolkodj el,miért mondhatják ezt Rád annyian,tarts önvizsgálatot,ezt csak tanácsként írom.Még annyit hozzátennék,hogy az én szememben nem az az ember az elkényeztetett,aki gazdag,hanem az,aki egy húslevest képtelen megfőzni,vagy a vasalót nem tudja bekapcsolni anyuci nélkül.Meg az,aki felvág a márkás holmijaival,és aki másoknak parancsolgat,csak azért ,mert ezt látta otthon,hogy neki minden szavára ugranak.

2009. dec. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Szerintem nem normális 30 rugót költeni egy nadrágra. Lehet azért mondják, hogy ilyen vagy, mert nekik nem, és sok embernek sem normális, hogy étteremben ebédelnek, vagy hetente járnak fodrászhoz. Sokan a létminimum szintje alatt élnek, kőkeményen megküzdve a megélhetésért, napról napra. Próbálj meg az ő fejükkel gondolkodni, értelmesebben elkölteni a pénzt, és figyelni másokra.


Szerencsés vagy, hogy nincsen a családodnak anyagi gondja, de lehet, hogy pont ezért magányos vagy, és ezt próbálod kompenzálni pl. a vásárlással. Nem irigyellek, mert mindenkinek megvan a maga baja, akkor pedig főleg, ha sok pénze van.

2009. dec. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
7%

De mi a rákért ne menjen hetente fodrászhoz, meg ne vegyen harminc ezerért nadrágot? Sajnálod tőle vagy mi a rák? Telik neki rá és kész. Akkor miért csináljon úgy, mintha nem telne? Járnak emberek hetente háromszor is fodrászhoz minden hajmosással, meg vesznek 140ezerért is nadrágot. Mert megtehetik. Mert van aki egy milliót költ a konyhájára, mert megteheti. Azért mert másnak meg nem jut többre, meg például másnak a praktikeres 60ezres konyha is megfelel hadd ne keljen már annak is ilyet venni aki amúgy vehet tízszer annyiért is!


Költse értelmesebben a pénzét? LOL, mert mi értelmes? Ha van neki, akkor varrja a párnájába ne vegyen belőle drága nadrágot vagy mi?

2009. dec. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy nem látjátok át,hogy itt NEM a pénzről van szó,hanem valószínűleg azzal,ahogy a Kérdező a környezetével viselkedik!lehet,hogy ő maga nem tartja magát elkényeztetettnek,de attól még lehetnek olyan megnyilvánulásai öntudatlanul is,amik erre utalnak.Ha erre odafigyelne,lehet nem is lenne semmi baj.
2009. dec. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Előző. De miért kell ezt a többieknek tudni? Nem a végeredmény a fontos? Én meg nem mondanám ránézésre, hogy mennyibe került egy nadrág, meg hogy a frizuráját nem önmaga csinálta-e meg otthon, pláne hogy egy hét alatt nem nő a haj semennyit, vagy nem lehet egy bizonyos rövidségen túl újra levágni...
2009. dec. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Utolsó előti: nem sajnálom, de nyilvánvaló, hogy ezzel próbál kompenzálni v.mit, ami baj. Ezen, elsősorban a saját érdekében, érdemes volna változtatni. Szerintem egyedül érzi magát, azért viselkedik így; szeretné, ha figyelnének rá. Mondjuk, a családja.
2009. dec. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Végig olvastam a hozzászólásokat,tényleg kitartott majom vagy "sok pénzünk van" nekem is .Szerintem qrvára nem tudsz magaddal mit kezdeni!! ENNYI
2009. dec. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
óóó
2010. máj. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!