Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokak szerint elkényeztetett...

Sokak szerint elkényeztetett vagyok, de ez miért baj?

Figyelt kérdés
Olyan elegem van már hogy mindenki ezzel jön, nem is én neveltem magam ilyennek, nem is érzem hogy bármivel is rosszabb lennék emiatt. Akkor meg mit zavar ez másokat?
2009. dec. 5. 00:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%
Én is elkényeztetett voltam(így visszanézve), de 2 lábbal álltam a földön, bárhol megállom a helyem... ha Te is így érzed, akkor nincs vele gond... ha igen, valamin változtatnod kell! Amúgy meg csak féltékenyek... rossz ezt kimondani, de gíy van...
2009. dec. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mennyire vagy elkényeztetett, nekem is mindig ezt mondják, pedig teljesen normálisan neveltek. Manapság mindenkire ezt mondják, aki nem hajlandó napi 24 órában azon sopánkodni, milyen borzasztó a világ, az ország, a gazdaság stb.. Nekem mindig azt mondják, hogy burokban nőttem fel, pedig csak nem hiszek abban, hogy siránkozással bármit el lehetne érni.
2009. dec. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
70%
Mindegy mért vagy olyan amilyen ha az idegesit másokat nem fogja öket érdekeli mért vagy ilyen. Nézz magadba élj önálló életet válaj munkát. Probálj meg változtatni mert így nem leszel túl népszerű és a magány elég sz'r.
2009. dec. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Azért mondják gondolom mert van pénzünk, nincs hiány semmiben, ami kell megvehetem magamnak. Akár a 30ezres nadrágot, vagy amit akarok. Nekem az a normális hogy étteremben ebédelek, hetente fodrászhoz járok... meg hasonlók. De ez miért zavar másokat? Miért kéne nekem úgy élnem mint egy szegény embernek ha nem vagyok az? Mert ezt várnák el gondolom.
2009. dec. 5. 00:46
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj. Ha szólnak, akkor van valami a viselkedésedben, ami zavarja a környezetedet.

Talán nem figyelsz rájuk eléggé. Lehet, hogy csak azzal, hogy nem gondolsz rá, hogy ő nme tud mindent megvenni - pl. azt mondod, vegyen új nadrágot, ha kiszakadt a régi - ő meg olyan válazst vár, hogy hogy kéne észrevehetetlenül megvarrni.

Vagy esetleg magadra előbb gondolsz, vag yapró napi dolgokban nem veszed észre, hoyg helyetted csinálják meg: pl. elmosogat neked, de te neki nem, vagy nem pakolsz el magad után és ezzel zavarod a környezeted. Vagy pl. leülsz a legjobb helyre s nem nézel körül, hogy talán más is szeretné azt elfoglalni ...ilyesmi.

Meg kéne kérdezni egy olyat, aki megértő, és érzékeny a részletekre, és jó megfigyelő, hogy magyarázza el, mi az a részlet, ami miatt mondják!

Bárki nevelt, most már te vagy felelős magadért.Azért, amilyen vagy4

2009. dec. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is néha azt mondják, akik nem ismernek, de tudják, hogy mink van, hogy el vagyok kényeztetve. Hát nézd irigyek sajnos.


Pedig én nem vehetek magamnak harminc ezres nadrágot, mert annyira azért nem megy jól, de megszoktam, hogy ha kell valami (és nem csak a kaja) az meg is van, autóba teszem a fenekem, ha megyünk valahova, mosogatógép mosogat, inkább a kicsit drágább, de jobb megoldást választjuk, meg ilyesmi. Nekem ez természetes, ettől nem leszek rosszabb ember, nem fogok elkallódni, nem dicsekszek vele, egyszerűen ez van, sőt szerintem ettől még nem is vagyok elkényeztetve.


De van, aki szerint igen. Nem tudom most miért vagyok elkényeztetett, ha mi ilyen anyagi helyzetben vagyunk, és nem tettünk úgy, mintha semmire sem telne? Az elkényeztetés nem itt kezdődik, de erre is rámondják azok, akiknek nincs annyi és irigyek.


Itt mindenre irigyek, ahelyett, hogy próbálnának felkapaszkodni, inkább egyszerűbb másokat pocskondiázni, meg megpróbálni lerángatni magukhoz, ne foglalkozz vele.

2009. dec. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem elkényeztetettnek nem azt az embert mondják, akinek mindenre jut. Hanem a viselkedésében van általában valami olyasmi.

Akinek sok pénze volt és mindig jutott mindenre általában nem tud belegondolni abba, hogy van akinek bizonyos dolgokra egyszerűen nincs pénze. Ha pl. előadod, hogy Te 30 000 Ft-os nadrágot hordasz, mert az a minőségi és az olyan jó mg szép csak..akkor nem hiszem, hogy sokan jóban lesznek Veled. Másnak ez egy egész havi étkezését fedezi. Talán valamilyen bennük is van hiba, hisz biztos szeretnék ha nekik is jutna mindenfélére. De kár az ilyet elmondani, mert a szegényebbeknek, nem csak irigységből, de nagyon rosszul tud esni. Hisz sokan pl. azt érezhetik, hogy ők is szeretnék ezt megadni a családjuknak, de nem tudják. Ez nagyon rossz érzés.

Másrészt igenis vissza kell fognia magát a gazdagabbaknak a szavaikkal. Sokszor előfordul, hogy mások előtt leszólják az olcsóbb holmikat. Ez azért rossz, mert mondjuk lehet a barátnőd pont abba a kínai ruhába jár, amit Te az előbb ócsároltál.

Harmadrészt, akik mindent megkapnak nagyon könnyen megszokják, hogy egy mondatukba kerül és bármi az övék. Nos.. ez otthon lehet így van, de máshol nem. Mondjuk iskolában vagy baráti körben nem szeretik az olyan elkényeztetett embereket, akik azt hiszik körülöttük forog a világ.


Szerintem tudd meg mire céloznak, mert ha tényleg elkényeztetett vagy és nem csak rosszindulatból vagy irigységből beszélnek, akkor ebből még komoly problémáid lehetnek az életben. Kevés ember bír ki egy hétnél többet hosszú távon egy ilyen emberrel. Hacsak a pénzéért nem.


Nem mondom, hogy Te ilyen vagy..félre ne érts. Csak egy felvetés. Hisz nem is ismerlek.

2009. dec. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
37%
HIdd el, aki rosszindulatú az rámondja. Nézz meg itt is egy kérdést, elég annyi, hogy valahogy kiderül a kérdésfeltevőről, hogy nem szegény, már jön is a sok szenteskedő, hogy te elkényeztetett kis majom, én örültem, hogy enni kapok, majd ha nem lesz apuci anyuci akkor egy szar lesz belőled, és hasonlók. Ráadásul sokszor egy teljesen normális emberről van szó, akinek elkezdenek turkálni a pénztárcájában és mikor kiderül, hogy nem szór hamut a fejére és szaggatja meg a ruháit napi rendszerességgel bánatában a nagy szegénység miatt, mert ő történetesen nem csóró, akkor máris leugatják, ha meg válaszolóról van szó akkor leugatják plusz lepontozzák és közlik, hogy egy elkényeztetett hülye.
2009. dec. 5. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
36%

a bolygó lakosságának 90%a fogyatékos

majd találsz olyan értelmes barátokat akik nem azok

keep on searching

2009. dec. 5. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
66%

Én nem szóllak meg és nem is vagyok rád írígy.Nem a te hibád,hanem a szüleidé,hogy mindent megadnak neked,amit kérsz.Ha megszokod,hogy nem kell semmiért megdolgoznod,mert mindent megkapsz,amit akarsz ,az később neked lehet rossz az életben.Lehet,hogy mindig tudnak segíteni a szüleid,te is tudsz magadnak jólétet teremteni,de erre nincs garancia.

Ismertem egy családot,ahol a szülők mindent megadtak a gyereküknek.Azután meghalt az apuka,és a jólétnek vége szakadt.A gyerek nem tudott alkalmazkodni a megváltozott helyzethez,nem volt képes megérteni,hogy nem vehet meg mindent,amit akar,hogy neki is dolgoznia kell a megélhetéséért.Elzülött,és 30 éves korában börtönbe került.

Természetesen nem azt akarom mondani,hogy te is ilyen vagy,csak azt,hogy ilyen következménye is lehet a "mindent megadok a gyerekemnek" nevelésnek.

Próbálj meg nem csak a szüleid pénzére támaszkodni,hanem a saját munkádra,legyenek megvalósítható,értelmes céljaid,ne villogj a drága cucccaiddal,akkor a környezeted is másképp tekint rád.Az írigyekkel pedig ne foglalkozz.Örülj,hogy neked sokkal jobb sors jutott,mint a legtöbb embernek.

2009. dec. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!