Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családom elkényeztetett....

Családom elkényeztetett. Most, hogy küzdök a beilleszkedéssel, de nem megy. Hogy sikerülhetne? Mit tegyek, hogy változni tudjak, és a közösség befogadjon?

Figyelt kérdés
Nos, 19 éves lány vagyok. Édesapámmal, nagymamámmal és 21 éves nővéremmel élek. Nővéremet és engem pici korunktól kezdve ajnároztak, mindent megengedtek nekünk, bármit is kértünk megkaptuk, mi voltunk tulajdonképpen a szemük fényei. Talán azért, mert apukám már 45 éves volt mikor nővérem megszületett, nagymamám meg állandóan piszkálta, hogy unokát akar már végre... Szóval, úgy neveltek, hogy én és nővérem vagyunk a legszebb, legokosabb, legértékesebb... Az eredmény: nem tudok beilleszkedni a társadalomba. Nincsen semmilyen kötődésem a közösség iránt. Osztályomba nem fogadnak be, mert beképzeltnek, gazdagnak, önteltnek és úgymond "osztályon felülinek" mutatom állítólag magam. Ezt én nem így gondolom, senkit nem sértek meg soha, nem vitázom, nem hangoztattom a véleményem, meg maradok magamnak, nem nézem le őket. De mégis ezt mondják. Állítólag ez jön le rólam, a gesztusaimból, a beszédemből, a tekintetemből. Hogy javuljak meg? Hogy változtassak ezeken?
2010. nov. 25. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Kezdj el az egyikkel mélyebb kapcsolatot kiépíteni ő meg majd mondani fogja hogy húú te mekkorát tévedtünk tök ász arc ez a csaj aztán majd a többiek is elfogadóbbak lesznek, meg majd menj velük bulizni, hallgass reggaet és laza leszel:D
2010. nov. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sokan a gazdagokat eleve elítélik anélkül, hogy közelebbről is megismerkednének velük, ilyen az emberi természet, irigyek az emberek arra, akinek jól megy. A másik véglet meg az, hogy kihasználnak, csak a pénzed miatt barátkoznak veled. Hagyd az osztályodat, nem kötelező az osztálytársaiddal barátkoznod! Próbálj inkább olyan társaságot keresni (sport, hobbi, stb.), ahol nem tudják, milyen az anyagi háttered, így nem fognak veled érdekből barátkozni vagy kiközösíteni, csak a megjelenésed fog számítani. Ha olyan vagy és úgy viselkedsz, amilyennek leírtad magad, biztos fogsz találni barátokat. Sok sikert :)
2010. nov. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen ilyenkor kap észbe az a fiatal, akit agyonra elkényesztettek. Annak idején a családom ellenem fordult, amikor a lányomat 3 éves korától önnállóságra neveltem. Nem hagytam magára, de amit már a maga kis eszétel megtudott oldani azt ráhagytam. Egyedül járt oviba, egyedül öltözködött. És amikor tini lett, akkor is a háttérből figyeltem, és csak akkor szóltam, ha valami nagyon nem tetszett. Ó az akkori szentcsalád mindenféle nemtörődöm anyának nevezett. Nem baj meg lett az eredménye, egy önnálló talpraesett nő vált belőle, akire még az életemet is rámerném bízni. De nincs semmi veszve, 19 éves vagy tudatosan irányítsd az életedet, bujjál ki a burokból, ismerkedjél a világgal. Járj könyvtárba, közösségbe, akár még fitness termet is látogathatol, ahol a mozgás erőssíti tested, lelked. Még egy jó tanács, ne foglalkozzál azokkal, akik úgymond mindenfélének tekintenek. Majd idővel rájönnek te nem az vagy, aminek látnak, hanem az vagy aki válik belőled. Légy magabiztos, vidám,olvass, táruljon ki előtted a világ.
2010. nov. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szonata ***** válasza:
Érdekelt a kérdés és megnyitottam. Látom, hogy lassan tíz éve kaptál rá választ. Azt szeretném megtudni, hogy sikerült megoldani a problémát, metaláltad a helyed a világban? Ági
2020. ápr. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!