Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor hogy is van ez?

Ilyenkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Kulfoldon elek egy ideje a gyerekemmel. Hamarosan férjhez megyek, igy szeretnem végleg lezárni a magyarországi dolgokat. Még mindig szukseges a gyamhivatali engedély ahhoz, hogy a gyerek végleg kulfoldon éljen? Illetve ha en bejelentem, hogy végleg elhagytama z országot, akkor le kell adni a személyi igazolvany. Ahelyett mi lesz, mivel tudom igazolni magam, mivel tudok utazni? Útlevelet kellene emiatt csinaltatnom Magyarorszagon?
2014. jan. 26. 07:57
 1/3 Jégtánc ***** válasza:
Csak annyit tudok hogy útlevél kell akkor,azzal igazolod magad külföldön is.Gyámhivatal részét nem tudom.A gyermek apjának is tudnia kell róla,feltéve ha fellelhető.
2014. jan. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gyermek apjának szuloi felugyeleti jogát évekkel ezelőtt megszüntettek, úgyhogy az azé gy biztosan nem kell hozza.
2014. jan. 26. 10:35
 3/3 anonim ***** válasza:

A kérdés, hogy a külföld az melyik ország.


Az EU-n belül nem kell semmiféle nyilatkozat arról, hogy nem ott akarsz élni ettöl kezdve, és a személyit sem kell leadni, mert azzal az egész EU területén igazolhatod a személyazonosságodat. (EU-n belül vagy a személyivel, vagy útlevéllel tudod magad igazolni, mindkettö egyformán érvényes, viszont más okmányt - jogosítvány - nem fogadnak el)

Eu-n kivül kell az érvényes útlevél, de akkor sem kell feltétlen leadni a szem, igazolványt.

Útlevél kell, mert (a nem EU-s)külföldön csak azt fogadják el, illetve ha az adott országban állampolgárságot kapsz, akkor attól kezdve az ottani útlevél/igazolvány lesz az igazoló okirat.


A gyerek végleges külföldre költöztetéséhez ebben az esetben csak a gyámhatóság engedélye kell.

2014. jan. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!