Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit kell tenni?

Ilyenkor mit kell tenni?

Figyelt kérdés
A barátnőm 17 éves, én 24 és védekezés mellett terhes lett. Fel sem merült az, hogy vetessük el. Én már dolgozom de nem tudjuk, hogy mi legyen. Nem vagyunk együtt túl régóta de én szeretném ha hozzám költözne és közösen nevelnénk a babát ha majd megszületik. Szerelmesek vagyunk és akár el is venném. Semmit nem tudok erről a dologról de 17 évesen hozzám költözhetne vagy összeházasodhatnánk? És a gyerek kaphatja majd a vezetéknevemet? Akkor is 17 lesz még amikor megszületik a gyerek.
2014. jan. 17. 18:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
Minimum a szüleitől kell beleegyezés, de nem kizárt, hogy a gyámhivatal is beleszól.
2014. jan. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Amíg ő terhes, tegyél apasági elismerő nyilatkozatot, így a neveden lesz a gyerek. Tehetsz akkor is, ha már megszületett, csak akkor fizetős.

Hozzád költözhet, pontosan nem tudom az ügymenetet, azt hiszem, a gyámhatóság kell, hogy engedélyezze, de ilyen esetekben szokták. Össze is házasodhattok, ebben az esetben nem kell apaságit csinálnod.

Sok szerencsét nektek egymással is meg a gyerekkel is, remélem minden rendben lesz!

2014. jan. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%

Házasságot köthet és ezzel nagykorúvá válik.Ha nem köt házasságot a születendő gyermek mellé gondnokot rendelnek ki(feltehetően a nagymama lesz).Ha elveszed nem kell apai elismerő nyilatkozatot tenned, ha nem veszed el akkor teljes hatályú apai elismerő nyilatkozat szükséges.

Tulajdonképpen nem lesz érezhető a különbség technikailag abban a tekintetben, hogy nem nagykorú.Természetesen szerencsés a helyzet, ha szülei támogatását is élvezi, de önállóan dönt.16 év felett a házasság engedélyezett.Abban viszont nem vagyok biztos, h nem-e kell a törvényes képviselőjének(szülők)vagy esetleg a gyámhatóság hozzájárulása.Ha biztosra akarsz menni keress fel egy gyámhatóságot az illetékes önkormányzatnál biztosan szívesen kioktatnak a feltett kérdéseidben.Sok sikert és sok boldogságot!Nagy bátorság, de szép történet, fiatalok vagytok de nagyonis felnőttek!Gratulálok!

2014. jan. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%

" Nagy bátorság, de szép történet, fiatalok vagytok de nagyonis felnőttek!Gratulálok! "


Mivan? :'D Honnan tudod, hogy mennyire felnőttek? Nincsenek együtt régóta, de a szerelem olyannyira elveszi az eszüket(?), hogy nem tudnak semmit a dolgok komoly feléről. Nekem legalábbis ez jött le...

17 évesen még TANULNIA kellene, nem gyereket nevelni. Ha lenne benned elég tisztesség, meg józan paraszti ész, akkor inkább az elvetetés mellett lennél. Most jöhetnek a lepontozások, nem érdekel, itt mindig mindenki akkora keresztény és intelligens, meg észhuszár, hogy megmentenék az összes becsúszott gyereket. Csak közlöm, hogy emiatt is annyi az árva, meg a lelkileg sérült gyerek. Azt hiszitek, hogy majd örökké tart ez a szerelem, és hogy ez így egészséges? Komolyan, csak nézek, hogy miket kommenteltek. Normálisak vagytok? Még azok is elgondolkodtam, hogy kamu a kérdés. 24 évesen lehetne több esze egy férfinak (itt max. kisfiúnak)...

Szegény szerencsétlen gyerek.

2014. jan. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
első hülyeséget ír, szülőknek ebbe beleszólásuk nincs, csak a gyámhivatalnak, ott lehet kérni a nagykorúsítást...
2014. jan. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

Én úgy tudom, 16 éves kortól lehet házasodni, szülői engedéllyel. Anyukámék is így házasodtak annak idején.

Ha összeházasodtok akkor nyilván a te vezetéknevedet kapja a baba, mindenféle külön intézkedés nélkül.

2014. jan. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%
4: téged kellett volna elvetetni.
2014. jan. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%
Csak egyet ne feledj el, hogy az a baba akkor is a te gyermeked lesz, és szüksége lesz a szeretetedre, ha a mostani barátnődet már a csudába kívánod (remélem semmi ilyesmi nem lesz, szeretetben tudtok együtt élni, csak hát ez a ritkább ugye...)!
2014. jan. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
42%
Na, a klasszikus visszaszólás, nagyon eredeti. Miért is kellett volna engem elvetetni? :) Az én szüleim már érettek voltak testileg és lelkileg a gyerekvállaláshoz, tudták a dolgok menetét és biztosítva voltak az anyagiak is. Nagyon romantikus így a tiniszerelemben a levegőbe képzelegni a gyerekről, de élesben teljesen más lesz. Most ezzel ennyire újat mondok, vagy mi van emberek?
2014. jan. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#6, gyámhatósági engedéllyel. A szülőt csak meg kell hallgatnia a gyámhatóságnak, érdemi beleszólása - többnyire szerencsére - nincs.
2014. jan. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!