Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit kell tenni?

Ilyenkor mit kell tenni?

Figyelt kérdés
A barátnőm 17 éves, én 24 és védekezés mellett terhes lett. Fel sem merült az, hogy vetessük el. Én már dolgozom de nem tudjuk, hogy mi legyen. Nem vagyunk együtt túl régóta de én szeretném ha hozzám költözne és közösen nevelnénk a babát ha majd megszületik. Szerelmesek vagyunk és akár el is venném. Semmit nem tudok erről a dologról de 17 évesen hozzám költözhetne vagy összeházasodhatnánk? És a gyerek kaphatja majd a vezetéknevemet? Akkor is 17 lesz még amikor megszületik a gyerek.
2014. jan. 17. 18:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
25%
Kedves #4, férfi vagyok, nem vagyok abortusz-ellenes, de az általad írt megközelítéssel sem értek egyet... nagyon nem. A gyermekvállalás az adott két fél döntése, azt gondolom, ha mindketten a vállalás mellett vannak, akkor ez egy egyértelmű, tiszta helyzet, nem hiszem, hogy bárki harmadik fél is beleszólhatna ebbe.
2014. jan. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Kedves 11-es. Ez mind szép és gyönyörű, de nem tudom Te mit szólnál hozzá, ha az éppen 17 éves gyerekedről kiderül, hogy terhes.
2014. jan. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
90%

Kedves #12, ez a veszély már nem fenyeget, de ha így lett volna, nyilván elmondom a véleményemet, tanácsaimat, de végül tudomásul veszem az ő és a párja döntését, mert a döntő szó az övéké, ennyi.

(a párommal viszont megtörtént ez az eset, és az Ő szülei is pont így reagáltak)

2014. jan. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
64%

Hát, nem vagyunk egyformák. Lehet másképp képzeljük el a 17 éveseket. Én ennyi idősen nagyon gyerekes voltam még, messze nem voltam kiforrva, amellett, hogy már akkor szerettem a gyerekeket, és sokat képzelegtem róla, hogy milyen jó lesz majd. De reálisan tudtam, hogy ha akkor szülök, akkor se nekem, se a gyereknek nem lett volna jó élete. Főleg a gyereknek nem.

17 évesen összejönni valakivel, nem túl régóta együtt lenni, így megtartani egy becsúszott gyereket... kövezzetek meg, de nekem ez iszonyatosan húzós és labilis. De hát mint mondtam, szerencsére mások vagyunk.

Egyébként azt hittem először, hogy te írtad, hogy inkább engem kellett volna elvetetni, de most látom, hogy két különböző ember vagytok. Úgyhogy elnézést.

2014. jan. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves előző, hát ja, én nem szoktam senkivel sem személyeskedni:)

És hát az szerintem ha nem is teljesen, de nagyon tág határok között tök mindegy, hogy egyébként milyenek vagyunk, mert hát a szándék, az akarat meg az alkalom tesz minket alkalmassá valamire:) Ezért szoktam azt mondani minden ilyen kérdésnél, hogy ha valamelyiküknél is pirosat mutat az a képzeletbeli szemafor (hiányzik az akarat meg a szándék) akkor nem a megtartásban kell gondolkodni, ha viszont mindketten akarják, akkor nyugodtan.

Én inkább pont azt látom az ilyen helyzetek nagyobbik valós veszélyének, hogy a nagyszülők túlzottan belefolynak a dolgokba, a saját elveiket és szándékaikat akarják kikényszeríteni a gyerek felhasználásával.

Szóval én inkább azt mondanám, hogy arra kell vigyázni, úgy kell intézni az ügyeket, hogy a nagykorú apa legyen a gyám, és még véletlenül se a nagymama. Ez inkább a valódi buktató...

(bár itt nem annyira necces mint mondjuk egy 17/18 éves párnál, egy 24 éves már csak le tudja kezelni a túlzottan beleszóló nagyszülőket)

Szóval ilyenkor célszerű tényleg előre megcsináltatni az apasági nyilatkozatot, és lerendezni mindent, hogy még véletlenül se kerüljön nagyika gyámként a képbe.

(adott esetben persze szóba jöhet a házasság is, de nem létszükséglet, jó az is, ha lány kéri a lakóhelye megváltoztatását. Mindkettőben a gyámügy az illetékes, szerintem az apaságival egy füst alatt intézhető ezek közül a kiválasztott is)

2014. jan. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!