Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mekkora áldozatot hoznál a...

Mekkora áldozatot hoznál a családodért?

Figyelt kérdés
A helyzet a következö: fèl èvvel ezelött kiköltöztünk külföldre mivel a fèrjemnek itt volt / van munkája. Ö nem szeretne hazamenni de èn egyszerüen nem tudom megszokni. Nagyon rosszul èrzem itt magam. Mielött azt mondanátok; anyagilag semmivel nem vagyunk elörèbb mint otthon ahol èn is dolgoztam. Volt már más is ilyen helyzetben ?
2014. jan. 25. 00:57
1 2 3
 21/29 Jégtánc ***** válasza:
48%
Németországban majdnem mindenhol vannak magyar klubbok is,találkozók,összejövetekek.Érdemes körülnézni.
2014. jan. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
63%

"Németországban majdnem mindenhol vannak magyar klubbok is,találkozók,összejövetekek.Érdemes körülnézni."


Ebben elvileg igazad van. CSAKHOGY ha a kérdezö MAGYAR klubbokban, magyarok közt tölti az idejét, akkor nem fog megtanulni németül, mert nem lesz rákényszerítve.

2014. jan. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is külföldre költöztem a párom miatt. Ő ide valósi. Én egy kukkot sem tudtam ezen a nyelven. Itt szerencsére van ingyenes nyelvoktatás, így oda eljártam. Ami még segített, hogy volt a páromnak egy kutyája (aki sajnos már nincs), de úgy érzem ő nagyon sokat segített abban, hogy ne érezzem magam egyedül.
2014. jan. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

22: nem kell egész nap ott lézengenie (nincs is erre lehetőség), de ha 1-2 hetente elmenne egy ilyen összejövetelre, szerezne ott is anyanyelvi barátokat, az sokat segítene a lelkén, nem érezné magát olyna egyedül.


U.i.: Németországban van integrációs nyelvtanfolyam, 120 euró 1 hónapra támogatással, de ha dolgoztál már ott 1 hónapot, akkor ingyenes - napi 4 óra, fél év után pedig bizonyítványt kapsz a nyelvtudásodról, nagyon sok munkahelyen értékelik.


Ha ez nem játszik, akkor az ún. Volkshochschule nevű intézményekben indulnak heti 2x1,5 órás nyelvtanfolyamok, ott kb. 1 év az alsó középfok.


De teszem hozzá, hogy gyári, takarítónői, éttermi, felszolgálói, hostess, kocsmai és szobalány munkát 3 szó némettudással is lehet kapni, ha a megfelelő közvetítőcéghez mész. Ha van a városban, az argo-t tudom ajánlani, igaz meglehetősen taplók, DE kb. 0 nyelvtudással is elhelyeznek.


Ha a férjed dolgozik, akkor vele együtt TB biztosított vagy, így un. "minijob"-ot is tudsz vállalni, ez 450 euró egy hónapra, adómentes, és a félmunkaidősnél kevesebb a munkaidő (valami havi 40 óra körül mozog).


Németországban művészet nem megtanulni a nyelvet és nem találni munkát, annyira jó a rendszer...

2014. jan. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
47%
22-es: nekem több ismerősömmel is ez van Angliában, hogy együtt "magyarkodnak" :), nem mennek angolok közé, így nem "ragad rájuk" a nyelv, és jobb munkalehetőségük sincs.
2014. jan. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Remèlem, jobb lesz a helyzet ha találok munkát. Bármit elvállalnèk, nem vagyok válogatós de ez egy kis város, egyelöre nincs semmi lehetösèg. A nyelvtanfolyam februárban indul.
2014. jan. 25. 13:30
 27/29 anonim ***** válasza:
65%
Kedves kérdező nekem is van ismerősöm akinek 2-3 év után sikerült úgy hazajönni Kanadából, hogy egy szót nem tanult meg se angolul se franciául. Egész nap otthon gubbasztott a gyerekkel míg a férje melózott és utálta ő is az egészet. Most hazajött itthon se jobb neki semmivel, azóta el is váltak, munkahelye nincs több mint egy éve. Szerintem ne kövesd el ugyanezt a hibát. Ragadd meg a lehetőséget és legalább egy nyelvtanfolyammal töltsd ki az idődet, annak mindenképpen hasznát veszed, ha hazajössz is jól jön a nyelvtudás ha maradsz meg könnyebb lesz melót találni.
2014. jan. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
47%

Február 2 hétre van, addig már csak kibírod valahogy!


Tölts le a gépre nyelvtanuló programokat, nyomogasd azt addig. Nem kedvelem, de primitív tanulási módszernek a rosetta stone is megteszi - nyelvtant nem abból fogsz megtnaulni, de legalább a szavak ragadnak rád. Nézz német tv-t.


Ha már nagyon unod magad, akkor skype-on beszélgess az otthoniakkal, foglalkozz a hobbiddal. És keress munkát elsősorban...

2014. jan. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Megértelek, mert én is kimentem külföldre a vőlegényem miatt, és nekem se volt jó. Sírva-ríva, de hazajöttem. Számomra jó döntés volt, de ez nem azt jelenti, hogy számodra is az lenne!

Ezt csak te tudhatod, hogy neked mi éri meg jobban: a férjed vagy az itthon kell inkább a boldogságodhoz? Sajnos az ember nem kaphat meg mindent, és sokszor választani kell :(

2014. jan. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!