Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy ünnepli a családod a...

Hogy ünnepli a családod a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Én 6-kor keltem, hogy főzzek. Pl ti is?
2013. dec. 24. 09:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Sose értettem, aki erre rástresszel, ráparázik.

Több nappal előtte el kell kezdeni főzniaztán, ami nem bírja ki a normál hűtőben, azt be a mélyfrigóba.

Max. a sütiket csinálnám meg aznap, abból se többet 2-3 fajtánál...


Mondjuk azért nem mindegy, hány emberre kell főzni... 3-ra nem ugyanannyi, mint 20-ra...

2013. dec. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hát nálunk pontosan 25-re kell, jó nagy a család. Megoldjuk felesben anyóssal, nekem a sütemények a paráim, azt nem is sütök, megrendelem cukiból, 2 jó nagy tortával egyetemben. Időbeosztással minden megoldható, nem utolsó pillanatban kell kapkodni!

Nekem már minden kész, csak a sütiket hozza el a cukrászdából a férjem, és annyi. Ma csak magunkkal akarok foglalkozni, nem főzőcskézéssel.

2013. dec. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindig megy a vita, korán reggeltől...
2013. dec. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én 7 óra előtt keltem, kicsit még ejtőztem a férjem mellett. Aztán a betegeskedő kisfiam átvette a helyem, mesét néztek, én reggelit csináltam.

Még tegnap előkészítettem a mai ebédet, így csak be kellett dobni a sütőbe, már kész is. Már csak a köretet kell hozzá elkészítenem. A sütiket én is cukiból rendeltem, 9 hónapos terhesen se erőm, se kedvem tonnányi kaját, süteményt gyártani. (Amit egyébként se tudnánk hárman megenni.)

Anyósom kijelentette, hogy mostanában sokat láttuk egymást, ne menjünk, ők se jönnek. Pfff...

(Egyébként a terv az volt, hogy eljönnek hozzánk, másnap elmegyünk együtt a szüleimhez ebédre. Anyósom hetekig gyártotta a kifogásokat, hogy én nem fogom bírni, én kíméljem magam stb. Aztán kibukott, hogy ő nem tud mit adni a szüleimnek, hiába magyaráztam, hogy a felnőttek között nincs ajándékozás, a legszebb ajándék úgyis az, hogy jó sokan összejövünk. Bőven elég lett volna és nagy öröm, ha hoz egy tepsi remek zserbót. De nem... Most otthon nézik a falat, közben majd minket hívogat, mert a férjem születésnapja holnap van.)

26-án jönnek a szüleim, akkorra készülök nagyobb főzéssel, de legalább így holnap elő tudok készülni.

Csendesen, békében, hármasban töltjük a mai és a holnapi napot, a kicsi betegeskedik, a férjem végighajtotta az egész évet, most legalább pihenünk. :)

2013. dec. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

2.-es vagyok, utolsó le a kalappal!

Én is nemrég szültem, de 9 hónapos terhesen aztán abszolút nem lenne lelkierőm, ahhoz, amit véghez viszel!


Könnyű szülést, kellemes ünnepet! :)

2013. dec. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálunk anyukám főz. Ő ilyen korán nem kelt fel, mert így szenteste csak mi négyen eszünk a családból, és nincs hatféle étel az asztalon. Lesz egy kis pulykaleves meg rántott hal, a szokásos :). Ja, és inkább estebéd.

Az én reszortom a fadíszítés. Amit mindjárt el is kezdek, miután hajat mostam :P. Aztán 5-6 körül ajándékozunk, előtte mindenki csomagol lelkesen. Előző években nagypapámat is áthoztuk az idősotthonból, de sajnos idén már nincs velünk :(.

2013. dec. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Igazából már sehogy hisz felnőttünk, van főtt ételből 3 fajta, sütiből még nem tudni de egy fajta már készül.

A kereszt szüleimmel nem tartjuk a kapcsolatot, csak a tesóm keresztanyjáékkal, Ők szintén maguknak főznek 3-an vannak, ha elmegyünk hozzájuk akkor megkínálnak amiből tudnak és ennyi, egy Nagyszülő él még, Ő eljött tegnap, meg a héten még találkozunk csütörtökön és részéről le lesz tudva a dolog

Ugyanolyan ünnepek ezek is mint a hétköznapi napok, pl tesóm keresztapja 3 év után pont idén tud itthon lenni, ez idáig végig dolgozott minden karácsonyt két ünnep közti napot, illetve újévet, szóval miatta is nehéz egyeztetni.

21/F

2013. dec. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem evek ota azzal jön a Férjem, hogy rendeljünk pizzát. Első időkben gaznak tartottam, de a harmadik karacsonyunk lesz, hogy rendelünk. A gyerekeknek sincs ellene kifogása. Sot, ma epp arra kertek, hogy gyrostalat rendeljünk, mert arra vagynak.

25-26-an Sosem vagyunk otthon, rokonokhoz megyunk, ahol szo szerint tomnek minket es 2 havi élelmet csomagolnak. Hetekig azt esszük meg, mert kidobni faj a szivem.

Egyebkent regebben ezzel is gondom volt, hogy a 24-én el nem fogyott ételt dobhattuk ki x nap múlva, mert annyi ránkmaradt étel volt, hogy nem tudtunk mar mit kezdeni vele.

A fagyasztó pedig nalunk mindig tele hússal, es nem is szeretjük a kesz ételeket lefagyasztani.

2013. dec. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

10kor keltem!Ebéd után meg fát díszítünk,tesom ,apum,én!Anya főz illetve sütit csinál!Ma itthon leszünk,kivéve én mert este megyek barátomékhoz,holnap mamám illetve kereszt szüleimhez megyünk párom is jön,26-án kereszt szüleim jönnek azt ennyi!Sokan túl parázzák a karácsonyt...nekem annyiból jó h nem kell meloznom,csupán ezért vártam!


24/N

2013. dec. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a karácsony így fest:

23-án takarítás+főzés

24-én délelőtt fát díszítünk, megfürdünk és várjuk a vendégeket (max 6-7 fő)


Karácsonyi menünk: rántott hús, fasírt, töltelék + krumpli sali, ezt esszük 24-én ebédre, vacsira a vendégekkel) és 25-én is, 26-án pedig megyünk a mamához enni.

Nincs ráparázás kényelmes tempóban készül minden. Mi nem eszünk beiglit, sem mézeskalácsot, anyuval csináltunk egy gyors gesztenyetortát és egy kuglófot, ami bőven elég.

Mivel most van a névnapunk így is kapunk egy rakat bonbont, így szaloncukrot sem eszünk.

Nincs agyon díszítve a lakás, nincs semmi giccs, csak a karácsonyfa utal arra, hogy ünnep van.

Ajándékokat együtt vesszük egymásnak, pl én kapok egy úgy csizmát, anyu egy kabátot, apu meg valami infós kütyüt.

Nekünk ez így jó évek óta bejáratott szokás.

2013. dec. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!