Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mekkora áldozatot hoznál a...

Mekkora áldozatot hoznál a családodért?

Figyelt kérdés
A helyzet a következö: fèl èvvel ezelött kiköltöztünk külföldre mivel a fèrjemnek itt volt / van munkája. Ö nem szeretne hazamenni de èn egyszerüen nem tudom megszokni. Nagyon rosszul èrzem itt magam. Mielött azt mondanátok; anyagilag semmivel nem vagyunk elörèbb mint otthon ahol èn is dolgoztam. Volt már más is ilyen helyzetben ?
2014. jan. 25. 00:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
27%

Mit nem tudsz megszokni? Miért rossz neked? Te miért nem dolgozol ott?

Én is külföldön élek, nem fenékig tejfel, de egyértelműen jobb itt mint otthon.

2014. jan. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés az, hogy mi az alapvető probléma? Nem az, hogy esetleg nincs munkád? Azon ott nem tudsz/akarsz változtatni? Beszéltél erről a férjeddel? Mire jutottatok?
2014. jan. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Azèrt nem dolgozok mert nem beszèlem a nyelvüket :-(. Tanulok, de nagyon nehezen megy. Egesz nap itthon vagyok egyedül. Nem tudom, hogyan tovább.
2014. jan. 25. 01:26
 4/29 A kérdező kommentje:
Persze, beszèltem a fèrjemmel erröl. Csak annyit mondott, hogy neki itt van munkája ès majd megszokom. Neki otthon nincs senkije, nem köti oda semmi.
2014. jan. 25. 01:29
 5/29 anonim ***** válasza:
58%

Hát három lehetőséget látok:

1) nem csinálsz semmit, ülsz otthon tovább, és gyötrődsz, hogy semmit sem tudsz csinálni, és jajj, de szörnyű.

2) megfutamodsz a problémák elől és hazaköltözöl

3) SZEMBENÉZEL a feladatokkal, elmész nyelvtanfolyamra, elkezdesz intenzíven eljárni otthonról, munkát keresni, vásárolni, várost nézni, keresel magyar klubot/közösséget/bármit, egyáltalán TESZEL magadért.


Melyik megoldás szimpatikus? Válaszd azt!

2014. jan. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
40%
persze kérdés még egy apróság: mennyire szeretitek egymást? Mi tart titeket össze?
2014. jan. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem adj egy esélyt a nyelvtanulásnak, de keress valakit, aki tanít, vagy esetleg tanfolyamot, ha van ilyen, utána próbálj meg elhelyezkedni.

Nem mondom, hogy biztosan sikerül megszokni, barátnőm hat évig volt kint külföldön, perfekt megtanulta a nyelvet, dolgozott is, párja is lett kint, mégsem bírta és hazajött, azóta állítása szerint sokkal boldogabb.

De olyat is ismerek, aki később megszerette a külföldi életet.

Ne add fel ilyen hamar, aztán majd meglátod.

2014. jan. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
42%

Igaza van a férjednek ,hogy nem akar visszamenni Magyarországra . Mint oly sokan mások ,gondolom ti is az jobb élet .biztosabb megélhetés miatt mentetek új választott otthonotokba . Ne add fel ,mások mit nem adnának ,ha a helyetekben lennének .Tessék szorgalmasan tanulni a nyelvet ,én nem hiszem ,hogy már nem ragadt ott rád semmi ,csak valószínűleg lebecsülöd magad .Senki nem állította ,hogy fél év alatt perfektül fogsz beszélni ! Idő kell hozzá !Ha majd te is el tudsz helyezkedni ,meglátod minden más lesz .A gyermeketek,pedig már nyert ezzel ,hiszen egy sokkal élhetőbb országban nőhet fel !

Egyébként az én férjem is külföldön dolgozik (Németország) ,úgy ment ki ismerős által ,hogy ő sem beszélte a nyelvet egyáltalán .Még most sem tökéletes ,nagyon nem ,de elboldogul .Nekünk is az a cél ,hogy minél hamarabb mehessünk utána mi is a lányunkkal ! Én annyival előnyösebb helyzetben voltam,hogy világ életemben németet tanultam ,na jó azóta sokat felejtettem is .. Éppen ezért beiratkoztam nyelvtanfolyamra,addig amig nem költözünk ,folyamatosan járok .Lehet neked sem ártott volna ,ha tudtad ,hogy ez a tervetek .Talán most sem késő ,lehet ott is van nyelvtanfolyam ,hozzád hasonló külföldiek számára.Sok sikert és kitartást ! (Merre vagytok egyébként ? )

2014. jan. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
78%
Én is külföldön élek. Hozz egy kis áldozatot a (leendő) gyerekeidèrt. Sokkal jobb körülmények között nőnek fel, s jövő is biztosabb külföldön.
2014. jan. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
45%
Melyik orszagba koltoztetek? le merem fogadni valahova eszakra..?
2014. jan. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!