Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mekkora áldozatot hoznál a...

Mekkora áldozatot hoznál a családodért?

Figyelt kérdés
A helyzet a következö: fèl èvvel ezelött kiköltöztünk külföldre mivel a fèrjemnek itt volt / van munkája. Ö nem szeretne hazamenni de èn egyszerüen nem tudom megszokni. Nagyon rosszul èrzem itt magam. Mielött azt mondanátok; anyagilag semmivel nem vagyunk elörèbb mint otthon ahol èn is dolgoztam. Volt már más is ilyen helyzetben ?
2014. jan. 25. 00:57
1 2 3
 11/29 Jégtánc ***** válasza:
100%
Anno mikor 1992-ben kimentem külföldre,én sem beszéltem a nyelvet.Volt szótáram és abból tanultam.Hidd el ott gyorsabban megtanulod a nyelvet,csak akarni kell.Senki nem kötelez arra hogy egyedül otthon ülj.Miért nem fedezed fel a környéket? Ilyen hozzáállással persze hogy nem fog menni.
2014. jan. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
90%
Egyértelmű ,hogy én is külföld mellett teszem le voksom ! A férjednek kitartást kívánok ,neked pedig türelmet ! Én is idegenben dolgozom évek óta ,azért hogy a (még ) Magyarországon lévő családomnak egy sokkal jobb otthont teremtsek itt !!! Ne add fel ,legyél kitartó és minden jobb lesz !
2014. jan. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
94%

A nyelvet kell megtanulnod, de NEM otthon és egyedül, hanem menj nyevltanfolyamra, meg legyél sokat az ottaniak között.

KEress munkát, akár ingyeneset is, hogy gyakorold a nyelvet.


Utána nem lesz bajod, meg fogod szokni.


Azt meg nem várhatod el, hogy ott EGY keresetböl jobban éljetek, mint MO-on KETTÖBÖL.

2014. jan. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mit dolgozik a kedves férj .. Mi is most a férjem egy keresetéből élünk ,mert nekem megszűnt a munkahelyem ,de a férjem azon van ,hogy így legalább van időm a nyelvtanulásra ,amit eddig munka +gyerek mellett nem igazán tudtam megoldani . Szóval azt akartam mondani ,hogy mi a férjem kinti egy keresetéből is sokkal jobban élünk úgy ,hogy fenntartunk egy Budapesti albérletet+ a férjem kinti szállását ,mint amikor még mind a ketten Magyarországon dolgoztunk. De a lényeg ,hogy a ne add föl ,tanuld a nyelvet !!! NEm tudsz elmenni esetleg konyhai kisegítőnek valahová ? Jó nem egy leányálom ,de legalább hallanád folyamatosan a nyelvet és rákényszerülnél a kommunikációra + keresnél is .
2014. jan. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad "áldozatot" hozni, mert az visszaüt és feszültségekhez vezet. Megbomlik az egyensúly a felek között, a kölcsönös boldogság és megelégedettség félrebillen, az egyik fél boldogtalanná, kielégületlenné válik, ennek semmi értelme, a kapcsolat megromlásához vezet.
2014. jan. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
33%
Mert attól nem megy tönkre a kapcsolat hogy a férj dolgozik, élne egy normális életet az asszony meg otthon gubbaszt hogy haza akar menni, rosszul érzi magát? Az áldozatot ugy értem : most egy kicsit abbahagyja a nyavajgást és megprobál beilleszkedni az ottani életbe. Elhiszem hogy honvágya van, de a férj meg maradni szeretne.
2014. jan. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Sok lehetőség nincs. Vagy elválik és hazaköltözik, vagy marad és ad időt a dolgoknak. Lehet 1-2 év múlva ő sem akar majd hazamenni. Viszont azért igy utána gondolva: amikor kimentetek akkor te elvileg beleegyeztèl a külföldi életben, tudnod kellett volna hogy nem lesz egyszerű. Az sem jobb hogy most kieroszakolja a hazamenetelt és utána meg a fejéhez lesz vágva hogy elb@ ta a jövőt mert a lehetőség megvolt de ő nem akart élni vele.
2014. jan. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
az én kérdésem is ez, melyik ország? én is külföldön élek, én semmi pénzért nem költöznék haza. általában a munkaügyön keresztül szerveznek nyevltanfolyamokat is, illetve ahol én lakom ott van egy ingyenes tanfolyam a helyi kis "kulturházban" a külföldieknek. :D biztos felétek is vannak ilyen lehetöségek. ne legyél otthon egyedül! találd fel magad. menj sétálj, ülj fel egy buszra, menj át egy másik városba, facebookon is tuti van olyan csoport, akik ott élnek ahol te.
2014. jan. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Nèmetországban èlünk, az èszaki rèszèn :-)
2014. jan. 25. 10:05
 20/29 anonim ***** válasza:

Kérdező, úgy semmi értelme és semmi jövője egy kapcsolatnak, ha abban bármelyik fél is hosszú távon áldozatnak érzi magát, abból jó nem sülhet ki, a "bezzeg én feláldoztam érted az életem" dolog jóra nem vezet. Ez tény.

Ehhez képest meg nektek kettőtöknek kell dönteni a "hogyan tovább"-ról, van ugye több lehetőség. Az egyik, hogy adsz még időt magadnak, a másik, hogy hazajöttök, a harmadik, hogy Te hazajössz és távkapcsolat, a negyedik, hogy szakítotok és hazajössz... stb...

De ezt mi nem fogjuk tudni eldönteni, nem ismerjük egyikőtöket se, viszont Ti ismeritek önmagatokat is, meg egymást is. Le kell ülni egyszer, kétszer, ötször, és meghozni a legmegfelelőbbnek tűnő közös döntést.

2014. jan. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!