Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ettől rossz szülők lennénk?

Ettől rossz szülők lennénk?

Figyelt kérdés

3 éves kislányunk van.

Nem vagyok vallásos,páromat próbálták annak nevelni,de ő sem az.Nem volt templomi esküvőnk sem,nincs megkeresztelve sem a gyerek.

Most karácsonykor már érdekelte a dolog,együtt készítettünk díszeket,együtt díszítettük a fát,csináltunk ajándékokat is együtt.

Férjem családja most jött rá,hogy nálunk nem a jézuska hozza a fát,az ajándékokat,eszünkben nem volt ilyennel tömni a fejét.

Azóta folyton megkapjuk,hogy milyen gonoszak vagyunk,elvesszük a gyerektől ezt az élményt,hogy csak úgy ott terem a feldiszitett fa,ajándékok,attól,hogy vallásosan nevelni nem vagyunk hajlandóak,ezt legalább lehetett volna.

Vélemény?



2014. jan. 2. 10:38
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Nekünk a karácsony a szeretet ünnepe,a családé.
2014. jan. 2. 11:20
 12/27 anonim ***** válasza:
72%

Attól, hogy vallási eredetű ünnep, nem feltétlenül kell Jézust belevonni, pláne nem, ha nem gyakorló vallásos családról van szó. Gondolom húsvétkor se meséli el a gyereknek egy nem vallásos szulo a keresztre feszítést, vagy igen?

Nálunk az ajándékokat egymástól kapjuk, ez mindig igy volt szokás. Egyedül Mikulás napjan erkezik az ajandek a Mikulastol, az is csak azert, mert Szent Miklós valoban ajándékozott is a történelem szerint.

2014. jan. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

December elejétől díszítgetjük a házat,készítünk ajándékot (hogy meglepi legyen,én segítettem a férjemét készíteni,ő segített az enyémet a lányunkank),23-án elmentük együtt fáért,férjem beállította,24-én együtt feldíszítettük,előtte együtt sütöttünk mézeskalács díszeket is a rendes díszek mellé.Napközben játék,este vacsi,majd ajándékátadás.

(tavaly még kicsi is volt ehhez,és pont beteg is,így leginkább csak nézegette a fát,és amit kapott)

2014. jan. 2. 11:23
 14/27 anonim ***** válasza:
33%
AZ én szememben inkább kifejezetten jó szülők vagytok, hogy nem erőszakoljátok a gyereketek fejébe ezt a sok hülyeséget a vallásról. Könnyebb, normálisabb élete lesz így.
2014. jan. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
58%

"Minden rosszindulat nélkül kérdezem azoktól, akik máshogy ünnepelnek, Jézuskát kihagyva a körből. Ti mit ünnepeltek karácsonykor, ha nem az ő születését?"


Mondjuk az eredeti ünnepet, a téli napfordulót, ami ilyenkor van? Ugyanis erre a pogány hagyományra telepedett rá a keresztény jézuska-mítosz.

Eredetileg ez a napforduló miatt volt a fény, szeretet ünnepe, szóval mi most is eképp gondolunk rá. Szerintem sokkal szebb, mint a keresztény maszlag :)

2014. jan. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk az Adventhez tartozott a lakás díszítése, a többi díszt a fán kívül sosem láttuk (leszedni is titokban csinálták)

A fenyőt sem láttuk, csak feldíszítve.

Nálunk így volt szokás gyerekként, mindenkinél...

Nem okozott törést, amikor megtudtam, hogy nem is úgy van...

Amíg nem tudtuk, hogy anyuék veszik az ajándékot, addig mi nem is adtunk ajándékot a szülőknek, kb 14éves koromtól veszünk mi is, a tesóm ekkor volt 11..ő az iskolában az olvasókönyvből tudta meg...otthon akkor mondta, hogy hazudnak a könyvben (az osztálytársai nagy része amúgy tudta, de ők is jófejek voltak,mmár 10 évesen sem gúnyolódtak azon, hogy ő nem tudja, mindenki úgy érezte, addig a nagyon jó, és varázslatos, amíg a "Jézuska" jön


Mindenkinél mások a szokások.

Nálunk speciel fura lett volna, ha nem így teszik a szülem, hiszen a családban mindenki így tette, és 15 en vagyunk "gyerekek" 7 éven belül

2014. jan. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
46%
"Attól, hogy vallási eredetű ünnep",tényleg az,pont ezért miközben üldözték a pogányokat átvették tőlük a faállítás és egyéb szokásokat,ilyen történelmi háttérrel nem hiszem,hogy bele kéne keverni jézuskát és az angyalokat.
2014. jan. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
49%
Nem vagytok rossz szülők. Nehogy már a valláson múljon. Vicc.
2014. jan. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
27%

Ettől nem vagytok rossz szülők. Mi sem vagyunk vallásosak, együtt díszítettük a fát, viszont az ajándékokat szentestére a jézuska varázsolta oda. Közben meg tudtuk hogy a boltban vesszük az ajándékokat.

Lehet, hogy csak én vagyok ilyen de az oviban már tudtam hogy nincs télapó. Amikor jött az oviba, mindig ki akartam találni hogy IGAZÁBÓL ki az. Anya kérdezte hogy szerintem ki, a Jóska bácsi? (kertész volt az oviban). Mondom nem, mert az előbb volt itt mondta hogy el kell mennie mert sürgős dolga van. :)))

2014. jan. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
32%

Én azt értem, hogy a szeretet és a család, együttlét ünnepe, nálunk is az amióta az eszemet tudom, de arra lennék kíváncsi tényleg minden rosszindulat nélkül, hogyha egyszer a gyerek rákérdez, hogy még is mit ünnepelünk 24-én este? Miért alakult ki ez az ünnep és hogyan, akkor mi a válasz?

Igen, lehet a napéjegyenlőség, amire rámászott a keresztények ünnepe (ez dec. 25.), de abban is szerepet játszottak bizonyos istenek és a hit, hiszen tudomásom szerint akkoriban az emberek azt vallották hogy a decemberi forduló a fény és a sötétség csatája, amit az istenek vívnak. Azért ünnepelték 25-én, mert ugyan a forduló 21-22-én van, 25-én már szabad szemmel is lehetett látni, hogy hosszabbak a nappalok, a fény nyert ezzel megmentve az emberiséget. Szóval én elfogadom azt is magyarázatnak, ha valaki azt ünnepli, hogy hosszabbak a nappalok, szimplán csak kíváncsiság, hogy annál, akinél a Jézuska szigorúan kimarad az ünnepből (és semmiféle más vallással sem rendelkezik), az mihez köti a karácsonyt és mit mond a gyerekének miért is van karácsonyunk?

2014. jan. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!