Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ettől rossz szülők lennénk?

Ettől rossz szülők lennénk?

Figyelt kérdés

3 éves kislányunk van.

Nem vagyok vallásos,páromat próbálták annak nevelni,de ő sem az.Nem volt templomi esküvőnk sem,nincs megkeresztelve sem a gyerek.

Most karácsonykor már érdekelte a dolog,együtt készítettünk díszeket,együtt díszítettük a fát,csináltunk ajándékokat is együtt.

Férjem családja most jött rá,hogy nálunk nem a jézuska hozza a fát,az ajándékokat,eszünkben nem volt ilyennel tömni a fejét.

Azóta folyton megkapjuk,hogy milyen gonoszak vagyunk,elvesszük a gyerektől ezt az élményt,hogy csak úgy ott terem a feldiszitett fa,ajándékok,attól,hogy vallásosan nevelni nem vagyunk hajlandóak,ezt legalább lehetett volna.

Vélemény?



2014. jan. 2. 10:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
70%
Baromsag. Nálunk se hozta soha a Jezuska a fát es a gyerekemnek se mondtam ilyet soha. Együtt díszitjuk.
2014. jan. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%

Nem vagytok ettől rossz szülők.

A karácsonyfadíszítés nálunk is közös projekt, az ajándékokat az angyalkák hozzák. Mondjuk a "fejtömés" kicsit erős, ezzel az erővel mesékkel se tömd a gyerek fejét. A lányom hétéves, szerintem kezd gyanítani valamit, de még szeretné hinni a csodát.

2014. jan. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nagyobb élmény, hogy ő díszítheti a fát, mint az hogy hoppá, ott terem. Nekünk a fát sose hozta a Jézuska, mindig mi díszítettük 24.-én reggel, szerintem sose pattantunk ki olyan hamar az ágyból, mint akkor. :))
2014. jan. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
27%
Hát nálunk mindig a Jézuska hozta az ajándékokat és a fát,sőt még most is (15 éves vagyok) csak apukám díszíti a fát,mert szeretem azt hinni,hogy a Jézuska hozza.Ez egy olyan dolog gyerek életében,ami szebbé,varázslatosabbá teszi a karácsonyt.Ettől nem vagy rossz szülő,de ezt nem kéne evenni a gyerektől.:)
2014. jan. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
75%

Én imádtam, hogy "csak úgy" odakerülnek az ajánddékok és a fa.. Nem vagyunk vallásosak.., szüleim sem azok..

De nem, nem vagytok rossz szülők!!!!

2014. jan. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Nekem furcsa lett volna,hogy december elejétől készítgetjük a díszeket,díszítgetjük a házat,erre a fát a jézuska hozza.

Plussz később szerintem az kisebb törés a gyereknek, amikor rájön,hogy nincs jézuska.

2014. jan. 2. 11:07
 7/27 anonim ***** válasza:
70%

Mi sem vagyunk vallásosak, a szüleim sem azok. Nálunk a fa díszítés mindig is közös program volt, nem is hallottam még arról, hogy azt is a Jézuskának kéne hozni. Ellenben az ajándékokat mindig ő hozta. Így tanítják az oviban, az iskolában, mindenhol, pedig nem jártam vallásos suliba. Nálunk is ez volt otthon a természetes. Ettől még nem lettem mélyen vallásos és őszintén... Gyerekként az sem érdekelt baromira, hogy ki az a Jézuska, csak hozza már az ajándékot. :D

Egyébként nekem pl. a karácsonyba akaratlanul is beletartozik jelképként a csillag, a birkák és minden olyan, ami Betlehemhez köthető valahol.

A nagy családom sem volt vallásos sosem, még is tudja mindenki, hogy miért is ünnepeljük a karácsonyt és a szentestét.

Minden rosszindulat nélkül kérdezem azoktól, akik máshogy ünnepelnek, Jézuskát kihagyva a körből. Ti mit ünnepeltek karácsonykor, ha nem az ő születését?

2014. jan. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
75%
Oké, hogy a fát nem a Jézuska hozza, de az ajándékokat ki? Nálunk is csak az ajándékot hozta, 18 éves vagyok, fogalmam sincs, hogy mikor jöttem rá, de semmilyen törés nem volt és még máig úgy mondjuk, hogy a Jézuska hozta, holott tudjuk, hogy nem. Húgom most 13, miatta maradt ez még sokáig, de máig úgy mondjuk, hogy "mit hozott a nagyi Jézuskája?"
2014. jan. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
59%

Mi megebédelünk (2 óra körül) aztán közösen feldíszítjük a fát, néha énekelünk, vagy zenét hallgatunk. Aztán mindenki odateszi a fa alá a becsomagolt ajándékot, de nem látjuk egymást, aztán odamegyünk és megnézzük kinek mit hozott a Jézuska.

Mi sem vagyunk vallásosak, és szerintem nem ettől karácsony a karácsony, hogy Jézuska hozza a fát. Sőt sokkal jobb, hogy a család együtt van díszítés közben is.

2014. jan. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
68%

Nem vagytok azok.

Kiskoromtól kezdve segítettem,díszíteni a fát,nálunk sem volt jézuska még is nagy élmény volt,megvolt a varázsa.

2014. jan. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!