Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen nyomokat hagyhat egy...

Milyen nyomokat hagyhat egy lányban az, ha apa nélkül nő fel? Ha nem ismeri, sosem látta, de még a vezetékneve sem az övé?

Figyelt kérdés
2009. nov. 27. 23:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Apakomplexus,de ez nem 100%
2009. nov. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ezt miből vehetem magamon észre? Mert gyerekkorom óta mindig elsírom magam, ha pl. az unokatesóimat meglátom az apjukkal, milyen jól elvannak, meg hogy az apáik hogy szeretik őket, meg úgy általában, ha meglátok egy apát a lányával. Olyankor alig bírom ki sírás nélkül.
2009. nov. 27. 23:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Én anya nélkül nőttem fel,és igazából már felnőttként nem zavar...de azt tudom,hogy ha ma megkeresne ,nem ismerném meg...
2009. nov. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Anyukam apa nelkul nott fel, mar 45 eves es egy erzelmi roncs. Apukam 17 evvel idosebb tole, nem a ferfit kereste benne hanem az apàt, es apànak is szolitja.

Nekem az Apukammal nagyon jo a viszonyom, talan meg jobb is mint Anyukammal es ugy veszem eszre, o erre feltekeny.

25/N

2009. nov. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Nyomot azért csak nem hagy :)

Ha volt a közeledben valami férfi minta, család-minta, az elég. Ha mégis sérültél volna, azt észrevennéd.

Anyukádnak sosem volt párja?

2009. nov. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

A barátnőm is apa nélkül nőtt fel, tkp. csak a donor szerepe volt az apáé. Semmi baja volt, csak alig várta, hogy az ismeretlen(egyszer mutatták neki az utcán) apa nevét lecserélje a férjére.

Teljesen normális, az anyukája nagyon határozott nő, és a csaj is domináns a kapcsolatában. Egy földre szállt két méteres angyalhoz (fiatal) ment férjhez, és már egyéves fiuk van.A házasságuk is teljesen normális. Ha nálad fennmarad a sírhatnék, úgy keress egy pszichológust, aki segít kisírni magadból a fájdalmat.


Ezen kívül keresd meg a Bennünk élő gyermek felfedezése c. könyvet! John Bradshaw írta. Vissza Önmagunkhoz, ez a főcím.Gyakorlatokat találhatsz benne!

2009. nov. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Inkább az a baj, hogyha nem volt pótapukád, pótnagyapád.
2009. nov. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem volt nevelőapám sem. Ez névtelen szerencsére, így leírhatom, hogy anyám szó szerint a falu/város k.rvája volt... Sose szeretett engem, mesélte a nagynéném, akivel nagyon nincsenek jóban, hogy amikor megtudta, hogy terhes, (19 éves volt) akkor ők csak azt látták, hogy folyamatosan ugrált lefelé egy nagyon magas fáról, később kiderült, abban a reményben, hogy elvetél. De nem vetélt el... Aztán a kórházban az egyik orvos már nem akarta elvetetni, mert már túlhaladt akkor már az időben, amikor már nem vesznek el egy babát. Volt egy másik orvos viszont, aki megcsinálta volna, de a főorvos megtiltotta, azt mondta neki, hogy ezt a babát márpedig meg fogja szülni. (már nem tudom, hány hónapos voltam akkor pontosan) Aztán még valami nemi betegsége is volt akkor tájt... De nem születtem fogyatékkal sem szellemileg, sem testileg... Valamiért nekem meg kellett születnem a nagynéném szerint.

Aztán később, ő már pár hónapos koromban visszament dolgozni a kocsmába pultosnak, és nagyon sokszor volt, hogy például letagadta másoknak, hogy van gyereke, meg nem engedett be engem, meg a nagynénémet, mikor jöttünk hazafelé az óvodából, vagy az iskolából, (mert mindig a nagynéném járt értem).

Voltak pasijai, de nem hozta őket haza, egyébként a nagymamáméknál laktunk/lakunk. Meg mindig elmondott mindennek világ életemben, meg olyat is, hogy minek szültem ezt meg... Mintha én tehetnék róla. Meg a másik nővére fiait meg állandóan ajnározza... Kiskoromban mindig azt kértem Istentől, bárcsak fiú lehetnék, mert akkor lehet, anyám jobban szeretne és nem bántana. De amúgy ma már nem érdekel... Csak félek, nehogy ezek kihatással legyenek az életemre a jövőben.

Most 21 éves vagyok.

2009. nov. 28. 11:59
 9/11 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy kiskoromban, még mikor nagyon kicsi voltam, az egyik nagybátyámat apának szólítottam párszor, de tényleg nagyon kicsi voltam, nem tudtam, hogy nem szabad, és ő szólt, hogy ne szólítsam így.

Van egy másik nagybátyám viszont, akire mindig szeretettel gondolok valamiért, pedig ritkán találkozunk, meg akkor is maximum köszönünk egymásnak, ritkán beszélgetünk. Neki egy lánya van, és folyton veszekednek. Én régebben sem értettem, miért nem becsüli az apját, most sem, pedig az apja sokat dolgozik értük.

2009. nov. 28. 12:04
 10/11 A kérdező kommentje:
Sosem felejtem el, hogy egyszer elsős koromban anyám nem jött el a kocsmából az anyáknapi ünnepségre az iskolába (pedig megtehette volna, nagyon "jóban" volt a főnökével...) én meg az üres széknek mondtam a verset, meg az üres székre tettem le az ajándékot, mikor át kellett adni. Minden szülő sajnálkozva nézett rám, én meg nem annyira fogtam fel a helyzetet még akkor, nem érintett annyira meg, de később rájöttem, hogy ez nagyon ciki volt..
2009. nov. 28. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!