Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs senkim és semmim,...

Nincs senkim és semmim, elfogy az összes tartalékom. Most mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

nagyon rosszul állunk anyagilag,sajnos már ott tartunk,hogy pár nap és kenyérre sem lesz. a szüleim meghaltak,tőlük segítséget már akarva sem kérhetek.van egy nővérem nem is beszél velem,hiába keresem nem válaszol semmire.

a nagymamám meg mindig csak a bátyáméknak segít,csak mert a bátyám olyan mint az apánk.kiköpött ugyan az.ráadásnak a bátyám sosem tudja visszaadni azt amit elkér mamámtól.én meg ha kérnék mamámtól 1-2 ezer ft-ot,hogy az utolsó 3-4 napot kihuzzuk valahogy amig megjön a pénzünk,akkor meg az a válasz,hogy nincs hisz tudod mennyit segítek a bátyádnak.

én nem értem.mindenki máson tud segíteni,de rajtam nem.amit apukám után örököltünk volna azt odaadta mamám a lányának(apum testvérének).semmink nem maradt apu után.

a rokonok sem kérdezik meg,hogy mi van velünk,ha évente 1× össze is futunk véletlen valahol akkor köszönés nélkül elfordulnak,mintha észre sem vettek volna minket.

nem értem,hogy lehet ilyen egy "család"!bezzeg ha nekik kell kölcsön én adjak,de vissza nem kapom. :(


fogalmam sincs mit kezdjek.hova lehetne ilyenkor fordulni,ha nincs senkim?


2009. nov. 27. 10:22
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
58%

kedves kérdező, sajnálom akkor...

ha pesten laknék, biztos megpróbálnék beked sígetni valahogy...

2009. nov. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
58%
nekem már az szemet szúrt, hogy ennyire xar viszonyban vagy a többiekkel. biztos megvan az oka ennek is.
2009. nov. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Mivel hagyatékban most jelenleg otthon vagyok, mert apám élettársa engem is kiakart semmizni, holott törvényes örökös egyedül én voltam, nem értem, hogy örökölthettél csak tartozást. Mivel köteles rész van az örökösnek akkor is ha nem volt végrendelete, neked is járt volna valami. Ahogy olvasom van testvéred is, tehát akkor a tartozás eleve kétfelé kell, hogy menjen. Ha pedig nem volt semmi csak a tartozás amit örököltél, a hagyatéki tárgyaláson a közjegyző előtt lekell mondani az örökségről, ugyan elveszik az apád háza, de nincs tartozás sem. Nem volt hagyatéki tárgyalás? Vagy miből gondolod, hogy csak tartozást örököltél?
2009. nov. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
72%

Szia

Minden megye székhelyen van ingyenes jogi tanácsadás.

Kérlek keresd fel Őket és egy ügyvéd el fogja neked mondani pontosan mi a teendő,mik a jogaid/kőtelességeid/teendőid.

Addig ne fizesd apukád adósságát sem.

Mindenképp írj majd mit sikerült intézned.

Nagyon szorítok neked.Átmeneti segélyt mindenképp adnia kell az Őnkormányzatnak,ha nem pénzt,segélycsomagot amely tartós élelmiszerből áll.Hátha addig kihúzod valahogy vele.

Mindenképp lépj a 2 szervezet felé amit írtam a te érdeked.

Tud még adni a Vőrőskereszt,a Máltai Szeretetszolgálat stb....

Gyermekeitek vannak?

2009. nov. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Azt írtad fennt vannak a hirdetéseid. Ha nem veszik meg , akkor vidd lejjebb az árat. A legolcsóbb dolgokra azonnal akad vevő és elkel a Vaterán. Én licitálok rá, ha megírod, hogy mit keressek.
2009. nov. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

utolsónak:

ennél lejjebb már nem tudom vinni az árát,mivel akkor már nem éri meg csinálnom.takarók,párnák varrása,kifejezetten gyerekeknek nem a legolcsóbb.a kifestőket sem éri meg mivel laponként így is 20ft-ét adom,de a lapok azért ennél többe kerülnek.

a falfestést meg.....ott meg a festék kerül annyiba,hogy nincs értelme lejjebb vinnem az árakat,mert akkor még én fizetnék rá...

de azértköszi :D

2009. nov. 27. 18:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!