Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs senkim és semmim,...

Nincs senkim és semmim, elfogy az összes tartalékom. Most mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

nagyon rosszul állunk anyagilag,sajnos már ott tartunk,hogy pár nap és kenyérre sem lesz. a szüleim meghaltak,tőlük segítséget már akarva sem kérhetek.van egy nővérem nem is beszél velem,hiába keresem nem válaszol semmire.

a nagymamám meg mindig csak a bátyáméknak segít,csak mert a bátyám olyan mint az apánk.kiköpött ugyan az.ráadásnak a bátyám sosem tudja visszaadni azt amit elkér mamámtól.én meg ha kérnék mamámtól 1-2 ezer ft-ot,hogy az utolsó 3-4 napot kihuzzuk valahogy amig megjön a pénzünk,akkor meg az a válasz,hogy nincs hisz tudod mennyit segítek a bátyádnak.

én nem értem.mindenki máson tud segíteni,de rajtam nem.amit apukám után örököltünk volna azt odaadta mamám a lányának(apum testvérének).semmink nem maradt apu után.

a rokonok sem kérdezik meg,hogy mi van velünk,ha évente 1× össze is futunk véletlen valahol akkor köszönés nélkül elfordulnak,mintha észre sem vettek volna minket.

nem értem,hogy lehet ilyen egy "család"!bezzeg ha nekik kell kölcsön én adjak,de vissza nem kapom. :(


fogalmam sincs mit kezdjek.hova lehetne ilyenkor fordulni,ha nincs senkim?


2009. nov. 27. 10:22
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
27%
azt írtad h pár nap és kenyérre sem lesz pénzetek?... de internet meg honnan? :S
2009. nov. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
84%

Fordulj az illetékes önkormányzat szociális osztályához. Kérj átmeneti segélyt. Indokold anyagi helyzeteddel.

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy.

2009. nov. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
92%
gondolom párod van hiszen többes számban beszéltél. munkád van? sok embernek nincs családja aki segítse és mégis boldogul valahogy. ha annyira rossz a helyzet menj el az önkormányzathoz segélyért.
2009. nov. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
90%
Miből éltek? Milyen rendszeres jövedelmetek van? Dolgoztok, vagy valami más? (Gyed, segély, stb?) Írd meg, hogy tudjuk, merre lehet még segítségért fordulni.
2009. nov. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
74%
Most akkor egyedül vagy, vagy van valakid??
2009. nov. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
83%

Első válaszoló okos észosztása ismét.

Internet meg honnan?

Én is ebbe a helyzetbe vagyok, csak épp a munkáltatóm annyira rendes, hogy fizetés emelés helyett web ticket-et ad pluszba. Jobban tudnék örülni ha ajándékutalványt adna, de nem. Ha hűségnyilatkozattal megkötsz valamit nem mondhatod le, vagy majd jön a pereskedés és behajtják. Okos elmélet. Ne fizess és többet fognak behajtani rajtad.


Kedves kérdező:

Ahogy már írták előttem, az önkormányzatnál próbálj meg intézni segélyt. Van olyan lehetőség is közmunkát végzel és azért fizetnek. Ez csak akkor jó, ha a munkád mellett tudod végezni.

2009. nov. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
75%

szal mamád odaadta másnak az örökségeteket. hát már ott el lett cseszve, hogy hagytátok, mivel ehhez nem lett volna joga. mind1.


tleg az a kérdésem nekem is, hogy mit dolgoztok és mennyiért, és hol laktok?

2009. nov. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

mamám ugy tudta odaadni,hogy nem ott laktunk amikor apukám meghalt,bele sem tudtam szólni.ha a barátnőm nem hív fel,akkor nem is tudom hogy apu meghalt.fogalmam sincs,hogy mamám mikor mondta volna meg.

segélyt ha kapnék akkor is csak 2-a után.már kérdeztem az önkormányzatot.net onnan van,hogy nem mondhatom vissza,mint egy kedves válaszoló írta is,hűségnyilatkozat mellett nem lehet.

mindkettőnknek volt munkája,én alig pár hete vesztettem el,a párom pedig 2 hónapja.itt ahol mi lakunk sajnos nincs több munkalehetőség,költöznénk,de ugyan hova?!

a munkanélküli elég gyér,bár több mint a semmi,de még mindig fizetem azokat a tartozásokat amit örököltem a szüleim halála után.... :( ezért alig marad valami...

2009. nov. 27. 10:48
 9/36 anonim ***** válasza:
77%
Melyik városban (vagy faluban) éltek?
2009. nov. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
85%
Tartozást örökölni csak az örökölt vagyon értékéig lehet. Mivel vagyont nem örököltél, tartozást sem... nem nagyon értem, hogy semmizhet ki egy nagyi, amikor ennek hivatalos formulája van. A nagyanyádnak semmi köze nincs az örökségedhez!
2009. nov. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!