Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs senkim és semmim,...

Nincs senkim és semmim, elfogy az összes tartalékom. Most mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

nagyon rosszul állunk anyagilag,sajnos már ott tartunk,hogy pár nap és kenyérre sem lesz. a szüleim meghaltak,tőlük segítséget már akarva sem kérhetek.van egy nővérem nem is beszél velem,hiába keresem nem válaszol semmire.

a nagymamám meg mindig csak a bátyáméknak segít,csak mert a bátyám olyan mint az apánk.kiköpött ugyan az.ráadásnak a bátyám sosem tudja visszaadni azt amit elkér mamámtól.én meg ha kérnék mamámtól 1-2 ezer ft-ot,hogy az utolsó 3-4 napot kihuzzuk valahogy amig megjön a pénzünk,akkor meg az a válasz,hogy nincs hisz tudod mennyit segítek a bátyádnak.

én nem értem.mindenki máson tud segíteni,de rajtam nem.amit apukám után örököltünk volna azt odaadta mamám a lányának(apum testvérének).semmink nem maradt apu után.

a rokonok sem kérdezik meg,hogy mi van velünk,ha évente 1× össze is futunk véletlen valahol akkor köszönés nélkül elfordulnak,mintha észre sem vettek volna minket.

nem értem,hogy lehet ilyen egy "család"!bezzeg ha nekik kell kölcsön én adjak,de vissza nem kapom. :(


fogalmam sincs mit kezdjek.hova lehetne ilyenkor fordulni,ha nincs senkim?


2009. nov. 27. 10:22
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kérdező.

Egyik író írta hogy"az örökös csak az örökölt vagyon erejéig kötelezhető a tartozás megfizetésére,"

Igaza van!!!!

Nemrég meghalt az apósom.Vagyona nem volt,végrendelete nem volt,Viszont volt neki majdnem 300 ezer forint tartozása(hitel),mivel az örökölt vagyon nem haladta meg az adósság értékét,nem kellett kifizetni...

Egyébként a nagyid cselekedete miatt is panaszt emelhettél volna,mert ilyet nem tehet,hogy eladja az ingó és ingatlan örökséget,de a tartozást mert rajrad hajtják be! Ezt már az elején jelezned kellett volna a közjegyzőnél,hogy te semmit nem kaptál,így nem tartasz igényt az örökségedre...

Nem tudom mennyi pénzre van szükséged,de tudom könnyű mondani,hogy "menj dolgozni" vagy" kérj segélyt"Valamikor bizony egyik sem megy...Nem tudsz egy jó baráttól vagy egy jó kollégától kölcsönkérni 1-2 ezer forintot? Ez nem olyan nagy összeg..Sajnos egyre többen vannak ilyen helyzetben,de szerencsére azért vannak még olyan emberek akik ilyen összegeket szívesen kölcsönadnak a barátjuknak..(pl:én is adtam már kölcsön egy jó barátnak,és mindig vissza is adta...)Talán így egy ideig könnyebb lesz,de hosszabb távon ez sem lesz megoldás..

2009. nov. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
85%
Röviden: Ha semmilyen vagyont nem örökölsz, akkor tartozást sem.
2009. nov. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
egy félkész házat örököltünk,de nem megyünk vele semmire,mert azon is van apám lakáshiteléből.
2009. nov. 27. 12:10
 24/36 anonim ***** válasza:
24%
Jézus Krisztus azt (mondta) mondja, hogy ne aggódjunk semmi miatt, mert a mennyei Atyánk gondot visel ránk. Ő tudja, hogy mikor mire van szükségünk. Jézus által tanított imádságban, a Miatyánkban ezt is kérjük Istentől: mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma.
2009. nov. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
41%

én a helyedben elköltöznék pestre, ott van munka

a félkész házat meg eladnám

békés megye halott, sajnos...

kezdj új életet, ha semmi nem köt oda, ahol most laksz

2009. nov. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
63%

12.17-nek.Én már évek óta mondogatom Jézusnak,hogy szükségem lenne több millió forintra(de nekem jó dollárba,vagy fontba is)de ezek szerint még mindig nem tudja mire van szükségem...Az én minden napi kenyerem a következő: 2 szelet kenyér között egy köteg 20 ezres...Eddig még ezt se kaptam...

Bocsika,én tiszteletben tartom,hogy vallásos vagy,de ezt azért nem kellett volna írnod!!Amikor az ember olyan elkeseredett,hogy kenyérre sincs pénze,az most tuti nem díjazza,hogy a bibliával jössz...valami kézzel fogható értelmes megoldásra vár,és nem arra,hogy éhesen imádkozzon!(így is imádkozik szerintem eleget)

2009. nov. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

a bátyám nem megy bele az eladásba,márrég eladtam volna ha hajlandó lenne.csinált magának elég baromságot és hogy el ne vehessék a nevemre lett irtava,persze csak ugy,hogy haszon élvezeti jogot adtam neki,különben másképp az is eluszott volna már...pesten már én is gondolkoztam,de honnan szedjem elő a pénzt a kaucióra.... :(

mint már írtam gondolkoztunk a költözésen,hisz itt semmiremény,hogy jobb legyen,de érthető módon mindenhol kauciót kérnek,de az nekünk most tuti nem menne.

2009. nov. 27. 12:42
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Nincs valami amihez értesz? Ha varrni tudsz akkor varrj és add el a neten. Ha hangszeren játszol akkor taníts másokat. Adj fel hirdetéseket mindenhol. Ne válogass a munkák közt, ha ennyire sz*rul állsz örülj annak is ha szemetet söprögetni felvesznek. Én egy faluban élek itt a világ végén, de munka az mindig akad valami. Még a szomszédoknak is eljárok boltba meg gyógyszerér, takarítok, meg minden.
2009. nov. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

van hirdetésem gyermek kifestőket rajzolok itthon,gyermek szobákba festenék disney figurákat,meg takarókat,párnákat varrok stb....de kereslet az nincs rá... :(

több oldalon több hirdetést is feladtam már régebben is,de azóta sem volt semmi.

2009. nov. 27. 12:53
 30/36 anonim ***** válasza:
10%

12:17 Válaszoló! Teljes mértékben igazad van és ez így van ahogy mondod. Hova lehetne fordulni kedves kérdező?Mindegyikőnk megalkotójához Istenhez! Merj hinni és Istenre-Jézusra támaszkodni, mert mindenki tőle kap mindent!!! Próbáld megtapasztalni az Ő segítségét! Próbálj imádkozni gondjaidért és ne embertől várni segítséget!

Aki pedig több milliót várna a Teremtőtől??? Milliókat kérni Nemakárkitől, na ahhoz pofa kell! Milliókból pedig pénzsóvárság,irigység és önzőség születik! Ezért nem a mi kezünkben van a sorsunk...

2009. nov. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!