Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs senkim és semmim,...

Nincs senkim és semmim, elfogy az összes tartalékom. Most mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

nagyon rosszul állunk anyagilag,sajnos már ott tartunk,hogy pár nap és kenyérre sem lesz. a szüleim meghaltak,tőlük segítséget már akarva sem kérhetek.van egy nővérem nem is beszél velem,hiába keresem nem válaszol semmire.

a nagymamám meg mindig csak a bátyáméknak segít,csak mert a bátyám olyan mint az apánk.kiköpött ugyan az.ráadásnak a bátyám sosem tudja visszaadni azt amit elkér mamámtól.én meg ha kérnék mamámtól 1-2 ezer ft-ot,hogy az utolsó 3-4 napot kihuzzuk valahogy amig megjön a pénzünk,akkor meg az a válasz,hogy nincs hisz tudod mennyit segítek a bátyádnak.

én nem értem.mindenki máson tud segíteni,de rajtam nem.amit apukám után örököltünk volna azt odaadta mamám a lányának(apum testvérének).semmink nem maradt apu után.

a rokonok sem kérdezik meg,hogy mi van velünk,ha évente 1× össze is futunk véletlen valahol akkor köszönés nélkül elfordulnak,mintha észre sem vettek volna minket.

nem értem,hogy lehet ilyen egy "család"!bezzeg ha nekik kell kölcsön én adjak,de vissza nem kapom. :(


fogalmam sincs mit kezdjek.hova lehetne ilyenkor fordulni,ha nincs senkim?


2009. nov. 27. 10:22
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
74%
Az a kérdés vajon miért lett lepontozva, hogy melyik városban, vagy faluban laknak (laktok)? Ennyire "haszontalan" lenne?
2009. nov. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
18%
Már hogyne tehetné meg hogy kisemmizi, hiszen végrendeletben vagy öröklési szerződésben mindenki azt nevez meg örökösnek, akit akar (a sarki hajléktalant is akár), a törvényes örökös ez esetben csak a köteles részre tarthat igényt.
2009. nov. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

tartozást is lehet örökölni.

ha a szülőnek volt tartozása azt ha nem törli el a bank,akkor az örökösnek kell kifizetni,ahogy nekünk is....

békés megyei vagyok.Dévaványa.

nem tudom ki pontozta amugy le a kérdésedet.

2009. nov. 27. 11:24
 14/36 anonim ***** válasza:
17%

Nem akarok piszkálódni de nekem ez az egész elég zavarosnak tűnik!Mintha arra számítanál hátha valaki megsajnál és kisegít anyagilag!Az egész országban nagy a szegénység és több gyerek éhezik mint gondolnád!

Miért nem keresel másod esetleg harmad állást ha ennyire rosszul állsz?

2009. nov. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

ja és végrendelete nem volt,még csak 42 éves volt.

azzal kapcsolatban,hogy hogy tudtak elvenni tőlünk mindent:

a lényeg,az volt benne,hogy aznap éjjel felhivott a barátnőm,hogy apu meghalt és 1-2 nap mulva mikor elmentünk a házhoz ahol lakott,már semmi nem volt ott abból amik elötte kb két héttel(ekkor jártam nála utoljára) volt.mindent eltüntettek.mikor kérdeztem mamámat,hogy mi lett azokkal a dolgokkal amik a házban voltak akkor az volt a válasz,hogy oda adta a lányának.több magyarázatot nem is kaptam. :(

2009. nov. 27. 11:28
 16/36 anonim ***** válasza:
69%
Pedig nézz utána, az örökös csak az örökölt vagyon erejéig kötelezhető a tartozás megfizetésére, hiába is pontoztátok ezt le. Nekem ügyvéd mondta. Ami pedig a köteles részt illeti, úgy tűnik, azt sem kapta meg, ha SEMMIT sem látott az örökségből. A fentit nekem ügyvéd mondta, nem én találtam ki! Nézz utána!
2009. nov. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

nem várom,hogy bárki megsajnáljon és kisegítsen,ezt a családomnak kellene hisz én is segítettem rajtuk amikor nekik kellett,csak hogy vissza már nem kapom...!!!!!elég zavaros,de sajnos így van :(((

azért nem vállalok,mert nincs.a párom mióta elvesztette a munkáját folyamatosan keres,miota én is azóta meg együtt,de erre semmi....ha tehetném szerinted nem dolgoznék????

2009. nov. 27. 11:30
 18/36 anonim ***** válasza:
72%
Ha már a jog útvesztőjébe tévedtünk, akkor a tartozásról annyit, hogy ha az örökség tartozást is tartalmaz, akkor le lehet mondani az örökségről és ezzel együtt a tartozásról.
2009. nov. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
80%

az öröklésben bizony át lettetek cseszve rendesen, azért álltok ennyire szarul mert valszeg könnyen bepalizhatóak vagytok. Jogi útra kellett volna vinni az egészet. Az egy dolog, hogy az örökölt anyagiakat nem kaptátok meg, arról még le lehet mondani, mert az ember esetleg azt mondja, hogy "áh nem pereskedek a pénzért, fulladjanak bele, apám után nekem nem ez a legfontosabb", de az, hogy a tartozásokat felvállaltátok így, ez már tényleg óriási hülyeség volt.


Gondolom nem az volt az apád végrendeletében, hogy a tesójáé minden, és csakis egyedül tietek a tartozás. Jól gondolom?


A pontozást meg már régóta kár nézni az oldalon meg a százalékokat, nem jelent semmit.

2009. nov. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
64%
bocs, látom nem volt végrendelet, akkor meg főleg nem így megy, ahogy nálatok, erre vannak jogi szabályok.
2009. nov. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!