Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesen kell önállósult...

Hány évesen kell önállósult életet élni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok elkésve az önállósulással 26 évesen?

Mi lesz velem anyuék nélkül? Végem van?



2013. dec. 20. 12:23
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Akkor,amikor úgy érzed,megértél rá.
2013. dec. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
47%

#3-as hozzászóló vagyok.


#18-as, én csak pár példát írtam, ami hétköznapi dolognak számít. Azért ha elém állna egy 26-27 éves pasi, hogy még sosem adott fel csekket, azt sem tudja hova menjen vele, nagyon is sok mindent elárul róla. Például azt, hogy eddig nem igazán foglalkozott azzal, hol is lehet ügyeket intézni, hogyan is kellene elintézni, és azért ne kelljen már egy felnőtt férfinak, aki elvileg önálló, 20 percig magyarázom, hogyan kell feladni a postán egy csekket. Azt pedig, hogy nem kezdenék olyannal aki a szüleitől függ, nem a kivételes esetekre értettem, ha például betegség, vagy munkanélküliség miatt segít neki a családja, hanem legfőképpen arra gondoltam, hogy annyira sem tudja magát ellátni, hogy ha anyu nem tesz ételt elé, akkor inkább nem eszik 2 napig. Remélem így már érted. Egyébként azt, hogy "példaértékű" lennék, sosem gondoltam, nem én tituláltam magam annak, csupán leírtam a véleményem a kérdésre, és azt, hogy nálam hogyan alakult az önállósulás.

#19-es, azért a párom is besegít a házimunkába, főzésbe, de igaz, hogy leggyakrabban én takarítok és főzök, mert ő van, hogy estig dolgozik, és azért este 7kor csak nem fogom a kezébe nyomni a porszívót, hogy "munkamegosztás" van. :)

2013. dec. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor, amikor az ember készen áll rá. Erre nincs szabály, valaki már 18 évesen nagyon önálló, valaki 25 évesen sem igazán.

Másrészt meg a szükség nagy úr. Én azt tapasztaltam magamnál, másoknál is, hogy ha valamit meg kell csinálnod, és más nem fogja helyetted, akkor meg is fogod csinálni. Ha nem főzöl valamit, éhen halsz, ha nem vasalsz ki, gyűrött ruhában kell elmenned dolgozni. Csak bízz magadban ;)

2013. dec. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! El kell ismernem, mindenben

igazatok van, már réges-régen el kellett volna költöznöm

otthonról, de sajnos már késő, nem tehetem meg!

Sajnos a körülmények nem teszik ezt lehetővé, hiába is

próbálkoznék, de itthon, amennyire tudok, önállóbb életet

élek, függetlenül a szülőktől! De ez nem megy egyik percről

a másikra, ehhez idő kell...

2014. jan. 4. 20:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!