Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesen kell önállósult...

Hány évesen kell önállósult életet élni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok elkésve az önállósulással 26 évesen?

Mi lesz velem anyuék nélkül? Végem van?



2013. dec. 20. 12:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%
21 vagyok de már herótom van a családtól...
2013. dec. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%

Célszerű minél előbb. De hát az ember alapvetően erre törekszik. Többek között azért is, mert jó esetben a szüleit idővel elveszíti.

26 évesen ha még anyagilag és érzelmileg is függsz tőlük, akkor egy kicsit el vagy késve. Lépj a tettek mezejére :)

2013. dec. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
77%

26 évesen szerintem illene már a különálló/önálló életen gondolkoznod. Főleg az utolsó sorodon akadt meg a szemem, hogy mi lesz veled a szüleid nélkül..Ezt mégis hogy érted? Ha nem is élsz külön, akkor is ideje lenne kialakítanod a saját kis életedet, ugyanis tudom, hogy nem olyan egyszerű a mai világban csak úgy saját lakást venni, és elköltözni egyik-napról a másikra. Én 23 éves vagyok, 22 évesen költöztem oda a páromhoz, dolgozom, mellette tanulok, háztartást vezetek. De már 18 évesen egy másik városban éltem szülők nélkül, míg egyetemre jártam, tehát már akkor is önálló és önellátó voltam, de ugye akkor még anyagilag tőlük függtem, de nem voltak ott, hogy főzzenek, mossanak rám. Ideje lenne leszakadni a szülőkről, és kibújni anyuka szoknyája alól, mert így a párkapcsolatban sem lesz nagy "sikered". Én sem szívesen alakítanék ki párkapcsolatot egy olyan férfival, aki még mindig nem tudja hogyan kell feladni egy csekket, mi kell egy háztartásba, és a szülők nélkül nem tudna boldogulni...tehát, szedd össze magad!


23/N

2013. dec. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%

Ha még a fejen számolás sem megy, akkor van idő.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

2013. dec. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%
MI az, hogy mi lesz veled? Atyaég!
2013. dec. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
7%
te most viccelsz? ennyi idosen mar neked kellene eltartanod a szuleidet nem forditva
2013. dec. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
17%
tessék,a 3-as lehetne számodra példaértékű....
2013. dec. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
97%

Nem hinném - én 27 vagyok, dolgozom, mellette tanulok levelezőn. És a szüleimmel élek, nem azért, mert gondot okozna elköltözni anyagilag, hanem mert egyedül minek? Nincs kivel összebútorozni, ezért nem. Pedig jóval kényelmesebb lenne ha közelebb költöznék pl. a munkahelyemhez. Így viszont anyagilag előnyösebb, minden hónappal csökken a hitel amit fel kell majd vennem egy saját lakáshoz/házhoz.


Hogy véged van-e az jó kérdés. Én srác létemre tudok mosni-vasalni, a takarítással sem állok hadilábon. Főzni mondjuk a főzeléken, a virslin meg a teán kívül nem tudok. :P

Ezek nélkül azért nehéz. De nyomás alatt gyorsan tanul az ember. :)


27F

2013. dec. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
26%

Igen,nyomás alatt komolyabban veszi az ember az életet,hogy nincs az kényelem,hogy valaki mossa a szennyest utánad,és a kutyát se érdekli,hogy lesz -e főtt étel az asztalon...

Az önállóságba már az is beletartozik,ha otthon élsz de kiveszed a részed a kiadásokat illetően,rezsi (minimum...),persze,hogy aktívan dolgozol,és nem Szociális segélyen tengődsz...Vagy tanulsz,mellette dolgozol legyen az akár diákmunka,de nem a töködet mereszted,azt hiszem,nos igen :)

2013. dec. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
81%
Ez nem mikor kell dolog! De ha pl suliba jársz mondjuk 24 éves korodig, a szüleid azt mondják ok, mindenben támogatnak akkor rendben. ezzel azt akarom írni hogy nem annyira korfüggő ez a kell. Logikusan ha befejezed a sulit legyél 18-19 szakmunkás vagy 23-24 diplomás és utánna dolgozol akkor van lehetőséged önállósítani magad. Vannak ugye az extrém esetek is ahol a kell, mert muszáj az helytálló. Am 26 évesen gondolom nem tanulsz, szal illő lassacskán elkezdened.
2013. dec. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!