Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk? Babát várunk 23...

Mit tegyünk? Babát várunk 23 évesen!

Figyelt kérdés

Párom szülei és az én szüleim is elég konzervatívak, mindig megszólják a házasságon kívüli gyerekeseket, meg azokat akik terhesen házasodnak.

Párommal mindketten 23 évesek vagyunk, még tanulunk, de már 4 éve egy közös kollégiumi szobában lakunk. Júniusban diplomázunk mindketten. Megtakarításaink vannak ösztöndíjból, diákmunkából, örökségből, kb 2 millió forint kettőnknek összesen.

Félünk elmondani a szüleinknek, hogy gyerekünk lesz, mert megszólnak. Arra is gondoltunk, hogy titokban 2 tanúval összeházasodunk, és akkor egyszerre jelentjük majd be a kettő dolgot. Vagy ez nem jó ötlet?


2013. nov. 29. 18:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Sose akarj másnak megfelelni, mégha azok a szüleid is. Ha te nem akarsz valamit, ne tedd meg. Szerintem ezzel mindent megválaszoltam. Éld a saját életed, ne pedig a szüleidét.

24/N

2013. nov. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%
Keressetek albérletet, és költözzetek oda, oda szülessen a baba. Párod pedig keressen munkát rögtön diploma után. A nagyszülők meg majd elfogadják.Elvégre nem nekik szülöd gondolom én.
2013. nov. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Ha ti örültök neki, akkor semmi gond nincs. :) Hidd el, ha feldolgozzák, örülöni fognak majd idővel ők is.
2013. nov. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

Majd megszeretik a babát, az unoka csodákra képes.

Nem tetézném még a "bajt" azzal is, hogy titokban gyorsan összeházasodtok, akkor két dolgot kell beadagolni, és lehet, jobban megsértődnének, hogy kihagytátok őket az esküvőből. Ha konzervatívak, az utóbbi lehet, jobban fájna nekik. Talán nem is csodálkoznak, ámulnak a kicsi érkezésén, hiszen gondolhatták, nem a tanulás (csak) miatt éltek együtt.

Nagyon maradiak nem lehetnek, mert akkor az együtt élést is ellenezték volna.

2013. nov. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%
Hát nem hiszem, hogy nektek gyerek kellene, ha még magatok is annyira gyerekek vagytok, hogy féltek elmondani anyucinak-apucinak...
2013. nov. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%

Magadnak elj, ne masnak! Ennyi idosen mar reg szaladt a Fiam :)

A legjobb eletemben, hogy O van nekem!

Minket is megszoltak, hogy nekunk bizony egy forinttal se fognak segiteni nem vesznek kelengyet stb...

Segitseg nelkul meg lett mindenunk, aposom aki legjobban magyarazott a Fiunk szuletesere adott 100ezret amit Nekem adott, hogy koszoni az unokat! -.-"

Betettuk a nevere a bankba!

25 vagyok parom 28... Ket hazunk van, egy autonk 5 millio hitelunk ehhez segitseg nelkul...

Ha jo par vagytok eros kapcsolatban hatarozott celokkal akkor ne feljetek...

Mi azota se hazasodtunk ossze, nem is tervezzuk! 21 voltam mikor megtudtak a hirt :)

2013. nov. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
42%

kicsit álszent a szülők részéről,h azzal nincs probléma,h együtt laktok,de a gyerekkel lenne...

Amúgy nem hiszem,h ekkora ügyet kell csinálni ebből..Nektek kell megbeszélnetek,h mit szeretnétek,hogyan tovább...Onnantól kezdve pedig bejelentitek nekik,h naygszülők lesznek és ennyi...23 évesen,ha vállalni szeretnétek a babát,akkor ideje felnőni..(és ezt minden rosszindulat nélkül)

Mi is ennyi idősek voltunk,szintén konzervatív szülőkkel(mondjuk ez abban nyilvánult meg,h annyit mondtak,h még a gyerek előtt jó lenne összeházasodnunk,mi is terveztük),ők nagyon örültek az unokának..Mondjuk mi akkor függetlenek voltunk tőlük már teljesen...

2013. nov. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
31%
"Arra is gondoltunk, hogy titokban 2 tanúval összeházasodunk, és akkor egyszerre jelentjük majd be a kettő dolgot." Nekem tetszik, én is ezt csinálnám ha ilyen helyzetben lennék...Viszont a szüleiteket ti ismeritek.
2013. nov. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
24%

Most az egyikőtök GYES-re mehet. :D


Neb törődjetek senkinek a negatív véleményével.


Ne kritizáljanak, hanem, mivel az őseitek, elemi kötelességük azon törni a fejüket, hogy hogyan segítsenek nektek.

Akár azzal, hogy biztatnak, szeretnek, ha mást nem tudnak nyújtani. Az erkölcsi támogatás is nagy lendületet ad az embernek.

2013. nov. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
46%

7-es!


Egy szóval nem írta, hogy a szülők tudnak az "együttélésről"!

A koliszobás együttélés sose hivatalos!

Hivatalosan nincsenek koedukált szobák, csak fiú- és lányszobák vannak. Az ember cserélgetéssel, ügyeskedéssel éri el, hogy a koleszban a párjával egy szobában legyen.

2013. nov. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!