Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk? Babát várunk 23...

Mit tegyünk? Babát várunk 23 évesen!

Figyelt kérdés

Párom szülei és az én szüleim is elég konzervatívak, mindig megszólják a házasságon kívüli gyerekeseket, meg azokat akik terhesen házasodnak.

Párommal mindketten 23 évesek vagyunk, még tanulunk, de már 4 éve egy közös kollégiumi szobában lakunk. Júniusban diplomázunk mindketten. Megtakarításaink vannak ösztöndíjból, diákmunkából, örökségből, kb 2 millió forint kettőnknek összesen.

Félünk elmondani a szüleinknek, hogy gyerekünk lesz, mert megszólnak. Arra is gondoltunk, hogy titokban 2 tanúval összeházasodunk, és akkor egyszerre jelentjük majd be a kettő dolgot. Vagy ez nem jó ötlet?


2013. nov. 29. 18:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
7%
Ne haragudj meg de ezen megakadt a szemem: "babàt várunk" te és ki? Pàrod is terhes?
2013. nov. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
20%
Egy újabb nő, akit az állam a mi adónkból kitaníttatott, csak azért, hogy az illető a diplomát át sem véve lebabázzon, majd három évig otthon legyen, aztán 26 évesen, pályakezdő kisgyerekesként nagyon csodálkozzon, hogy sehova sem veszik fel. Csak foglaltad a helyet azok elől, akik érvényesültek volna az életben a diplomájukkal.
2013. nov. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
62%
23 évesen annyira már nem vagytok fiatalok egy gyerekhez. De mégis hol fogod kihordani, meg felnevelni? A koliszobában? Oké, hogy van megtakarításotok, de az albérletre, meg a gyerekre az hamar elmegy. Vagy most mindketten otthagyjátok a sulit?
2013. nov. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
65%
Ezt gyorsan és egyszerűen fogom elmondani. A szüleid nem úgy fognak hozzáállni mint egy idegen/barát/ismerős esetében. Mert és itt van a lényeg Te az Ő gyerekük vagy, és a Te gyereked az Ő unokájuk lesz. Egyébként a gyerek az áldás és összehozza a családot nem szétválasztja. (kivéve néhány szélsőséges esetet)
2013. nov. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
39%
http://www.youtube.com/user/jennieland01/videos Nezd meg ot, 19-20 evesen milyen nagy orommel varta akisbabajat. Nem vagytok 23 evesen olyan fiatalok.. Az meg, hogy a szulok mit szolnak... Akarmit is szolnak, ugyis megnyugodnak majd mire megszuletik a baba... Nem jo otlet titokban hazasodni. Nincs ertelme. Elmondjatok nekik, es kesz. Mit birnak? Lehet kiakadnak, de ugyis megnyugodnak majd, nincs mas valasztasuk. Orulni fognak vegul az unokanak.
2013. nov. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A titkos esküvő nagyon jó ötlet és jó olcsó is!

Ha a szülőket nem lehet beavatni, akkor nem kell b eavatni!!!

Minek a felesleges veszekedés! Törekedj a nyugodt életre!!!

És gratulálok a baba érkezéséhez!

2013. nov. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Azért azt nem hiszem, hogy te júniusban államvizsgázol min. 8 hónapos terhesen :)

Párod mit csinál? Most passzíváltat és megy melózni? Vagy folytatja a sulit?

Hol fogok lakni? Miből fogtok élni? A 2 milla az szinte semmi, ha mellette nincs más fix jövedelem!

Pasid szépen tegye magát passzívra januártól és menjen melózni! Menjetek albérletbe! Egy koliszobába nem lehet szülni!


A szülők meg tutira dobnak egy hátast, hogy ennyi eszetek van! Gratulálok a gyerekhez, itt csak őt lehet sajnálni! :(

2013. nov. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

"Azért azt nem hiszem, hogy te júniusban államvizsgázol min. 8 hónapos terhesen :)"


Miért? Egyáltalán nem lehetetlen. 36 hetes voltam, amikor államvizsgáztam (közgáz osztatlan). 41+3 -ra szültem.

A 30. hétig még dolgoztam is (gyerek után is visszavettek).

Utólag visszatekintve: kemény volt az igaz, de áldom a fejem, hogy bevállaltam, gyerek mellett sokkal nehezebben ment volna. Több olyat ismerek, akik soha nem "ült vissza az iskolapadba".

2013. nov. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!