Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jól tettem, hogy...

Szerintetek jól tettem, hogy ellent mondtam a páromnak?

Figyelt kérdés
A férjemmel egy olyan házban lakunk amiben az egyik ismerősünk lakott aki sajnos nemrég meghalt. Az udvaron vannak mindenféle vasak amit a párom el akart adni. Én mondtam neki, hogy el ne merje adni mert akkor nem állok jót magamért. Szerinte én hülye vagyok amiért egy halott cuccát védem amikor nincs pénzünk.
2013. dec. 12. 17:41
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
95%
A vas nem a tietek, nincs jogotok eladni. Lehet tényleg nem kaptok érte sokat, de én nem örülnék neki, ha az örökségemet csak úgy eladná a szivességből ottlakó párocska. Akármennyire értéktelen, az nem a ti tulajdonotok. Egyébként én nem a vassal törődnék, hanem sűrgősen új lak után néznék, mert az örökösök elég valószínű nem fognak titeket elnézni ott.
2013. dec. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
0%
Ha úgyse tudja már senki, hogy kié az a vas, akkor adja el a férjed. Legalább szebb lesz az udvar, ha nem áll ott a sok lom.
2013. dec. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
0%
Ha van ott más is, akkor azt is adjátok el. Úgyse jön már vissza. Mellesleg hogyan halt meg a tulaj? Belecsapott a villám?
2013. dec. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Azért azt jó tudni, hogy egy évben csak bizonyos mennyiségű vasat lehet eladni magánszemélynek, és talán adókártyát is fel kell mutatni. Tehát ha később gond van, visszakereshető.
2013. dec. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Ki kell deríteni, hogy kié hivatalosan minden kertben tárolt dolog. Utána felvenni vele a kapcsolatot és ha ő nem tart igényt rájuk, el lehet adni őket.
2013. dec. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
34%
Amit a kérdező érez, azt úgy hívják, hogy helyes erkölcsi érzék, csak épp a férjéből és az itt válaszolók jelentős hányadából hiányzik, ezért állnak a kérdező reakciója előtt értetlenül. Igen kedves kérdező, a férjed egy tuskó, ezt sikerült kihalásznod. Nem irigyellek...
2013. dec. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

A legtöbb válaszoló azért állt a kérdéshez úgy ahogy, mert a kérdező elfelejtette megemlíteni, hogy a ház nem az ő tulajdonuk.

Ebben az esetben teljesen más helyzet áll fent, mert nincs joguk eladni más tulajdonát. Jelen esetben az a kacat az örökösöket illeti és ők rendelkezhetnek fölötte.

2013. dec. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Ha a vas létezéséről sem tudnak, akkor kicsit igaza van a párodnak, inkább ti adjátok el,mint ők. Most őszintén, ha odajönne hozzám valaki,hogy találtunk a kölcsön házadban némi vasat , kell e neked vagy eladhatom én? persze,hogy inkább én adnám el...


ha rákérdeznek,maximum azt mondjátok,hogy ellopták a kertből.


a szükség nagy úr.

2013. dec. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
ha tényleg meg akarjátok kérdezni, semmi esetre sem mondjátok azt, hogy eladjátok. "készítenénk belőle valamit" (tárolót,akármit)
2013. dec. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
És mi van ha nem is az övék hanem valaki ugyanúgy szívességből tárolja ott mint ahogy ti szívességből ott laktok? Akkor még nagyobb bukta ha harmadik személyé. Én biztos nem adnám el és összetenném a két kezem hogy ingyen lakhatok valahol. Arról meg nem is beszélve, hogy azért költöztetek oda, h vigyázzatok nehogy kirabolják a házat, erre meg ti kipakoljátok. Nagyon durva lenne.
2013. dec. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!