Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jól tettem, hogy...

Szerintetek jól tettem, hogy ellent mondtam a páromnak?

Figyelt kérdés
A férjemmel egy olyan házban lakunk amiben az egyik ismerősünk lakott aki sajnos nemrég meghalt. Az udvaron vannak mindenféle vasak amit a párom el akart adni. Én mondtam neki, hogy el ne merje adni mert akkor nem állok jót magamért. Szerinte én hülye vagyok amiért egy halott cuccát védem amikor nincs pénzünk.
2013. dec. 12. 17:41
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon leszóltátok a kérdezőt, de kié a vas jogilag? Lehet, hogy a halott testvére mondjuk ugyanannyira le van égve, mint a kérdezőék.
2013. dec. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk, ha leírod, hogy ott semmi sem a tietek, akkor más a szitu. És nem harapófogóval kell kihúzni mindent.
2013. dec. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Az a ház az egyik ismerősünké aki miután a ház üres maradt megengedte, hogy beköltözzünk mert így legalább nem pakolják ki. Bocsi, ezt elfelejtettem a kérdésemben leírni.
2013. dec. 12. 17:51
 14/32 A kérdező kommentje:
Ez a ház nem azé az emberé volt aki lakott benne, hanem a fia nagyszüleié. De, hogy a vas végül is kié azt nem tudom.
2013. dec. 12. 17:54
 15/32 anonim ***** válasza:
91%
Ha attól a vkitől pl béreltétek a lakást v haver v ilyesmi,szal ha van örökös,azért ildomos megkérdezni sztem...A szomszédomék a nagymamám házában laktak(miután már ő meghalt)átmenetileg(felújítás miatt),azért nem nagyon tetszett vna ha leadták volna nagyanyám vasát míg ott laktak.Szóval sztem ha az ismerősnek van leszármazottja,az az ő vasa.
2013. dec. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
68%
így már érthetőbb.én nem adnám el,de sztem a férfiak mások.párom is tuti simán eladná :)
2013. dec. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Ezért mondtam a páromnak, hogy ne adja el nehogy bajunk legyen belőle. De szerinte azt sem tudják, hogy az a vas létezik. Mi lesz, ha mégis eladja?
2013. dec. 12. 17:57
 18/32 anonim ***** válasza:
91%
Azért nem biztos, hogy jó ötlet eladni, mert lehet, hogy az örökösök tudnak róla és igényt tartanak rá, akkor meg hogy számoltok el vele? Ha ők nem viszik el, nem kell nekik, akkor meg lehet velük beszélni a továbbiakat.
2013. dec. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban igaza van a kérdezőnek, hogy nem adhatják el csak úgy, akié a ház vele kell megbeszélni.

Akitől bérlitek megkérdezitek tőle, hogy kell neki az a vas vagy sem, mert ha nem akkor ti eladnátok. Ha igent mond rá, akkor rendben van, ha nem akkor nem.

És igen lehetnek belőle problémáitok, hogy más dolgát adjátok el kérdezés nélkül, és itt tök mindegy, hogy tud róla vagy sem. Ha igen akkor lehetnek ebből bajok.

2013. dec. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Végül is a vas nem biztos, hogy az övék csak az udvar amin van. Mondtam a páromnak, hogy kérdezze meg, hogy kell e nekik erre az volt a válasz, hogy inkább mi adjuk el mint ők.
2013. dec. 12. 18:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!