Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennetek a helyemben?

Mit tennetek a helyemben?

Figyelt kérdés

A baratnommel elek angliaban mar 2 eve. Gyujtogetjuk a penzt mert ugyebar egyszer haza szeretnenk menni, meg azert mellette szeretnenk meg itt is elni ahogy az normalis. A penzt kozosen gyujtjuk szoval nem kulon szamlara, mindent egyutt veszunk meg szoval ugy elunk mint egy kezdo csalad vagy hogyan mondjak ezt.

Ez eddig szep es jo is.

De ott van masik oldala a dolgoknak, ugyanis vannak a szuleim akiknek van ket hiteljuk es nagyon nehezen elnek meg. A testvereim kozul egy sulis a masik meg munkanelkuli. Ok otthon laknak a szulokkel termeszetesen. Es folyamatosan azt akarjak hogy kuldjek nekik penzt. 100e itt 100e ott. Es ezmiatt mi meg amit osszeszedunk....hopp a fele elment. Ha egyedul lennek le se szarnam de igy zavar h a baratnommel elek es h ez az o penzze is. Meg persze ot is zavarja mert hat nem ezert jott ki. Persze o meg nem kuldott haza sose penzt. Meg ugye a hitelt nem en vettem fel es most rajtam "vasaljak" be ugymondd....szar a helyzet es n tom mit csinaljak.

Otletek? Tanacsok?



2013. dec. 5. 12:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
én nem küldenék. nem te laksz otthon, felnőtt vagy, költsed magadra. amúgy szerintem jobb ha még egy darabig nem jöttök haza.
2013. dec. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Mérlegelném, hogy mennyire van szükség ténylegesen a te segítségedre, és mennyire lehúzás a dolog, tehát, tudnának más lépéseket is megtenni, csak kényelmesebb tőled kérni.

Megnézném, hogy a két hitel mire megy el. Ha mondjuk lakáshitel törlesztés, az rendben van, ha mondjuk vettek részletre egy drága új autót, akkor nyilván elvárható lenne, hogy eladják, és olcsóbbat válasszanak, ne te finanszírozd.

A testvéred még tanul, nem írtad meg, hány éves, és milyen suliban, de én pl. suli mellett vállaltam diákmunkát, ha meg tudja tenni, akkor ő is hozzájárulhatna a közös kasszához, ha ennyire nagy a baj.


Úgy gondolom, azzal semmi baj, hogy valaki támogatja a szüleit, bár úgy lenne fair, ha a párod is tudná a sajátjait. Az viszont nem normális dolog, hogy a szüleid tőled várják, hogy magadon kívül fenntarts egy négy fős családot. Ők a szüleid, anno felelősen döntöttek, hogy hány gyereket vállalnak, nyilván a hitelüket is ők vállalták be, nem hiszem, hogy téged megkérdeztek róla. Úgy gondolom, hogy ezek után nem fair, hogy az egész anyagi problémát rád testálják.


Még egy gondolat, a munkanélküli testvéredet nem tudnátok befogadni pár hónapra, amíg ő is keres kint állást, és talpra áll?

2013. dec. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
és a munkanélküli testvérének honnan lenne párszázezer forintja az oda vissza útra és az angliai kinnlakásra? sehonnan. kimenne és lehúzná őket kb. semmi garancia hogy találni fog melót, addig majd ő tartsa el?
2013. dec. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 II.Dartheon ***** válasza:

Kérdező, nem értem, hogy miért hagyod kihasználni amgad.. azért az, hogy lehúztak rólad 100e Ft-ot.. okéé szívesen segítesz, de azért.. nem te rontottad el az életed, hanem ők az övéket... De azzal, hogy te pénzt küldesz nekik, csak többet ártasz nekik mint használsz, mert nme tanulják meg a SAJÁT pénzüket beosztani...


Én a helyedben egy fillért sem adnék nekik...

2013. dec. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hu eleg nehez ügy. Kb en is hasonlo helyzetben vagyok.

Csak mi nemetben elünk. A parom is nagyon szegeny csalädbol szärmazik. Van meg egy otthon ülö huga es öccse.Plusz anyja apja nem dolgozik mert betegek.Amig otthon volt, addig is megeltek valahogy.Amiota nemetben van, valamiert nem tudnak.

Eddig a pärom is hazaküldött kb 3 havonta 2000 eurot.

Jelenleg gyereket värok, es elmagyaräztam neki, hogy ez igy nem megy.En mär nem dolgozhatok, szüles utän pedig nem tudok visszamenni a munkahelyre, igy az en keresetem kiesik.

Kicsit huzza a szäjät miatta, de szerintem ez igy korrekt.

A kedves öccsenek pedig mindig extra kivänsägai vannak. Pl laptop , iphone 5, stb(27 eves, de meg eleteben nem volt munkahelye)...

Az a problema, hogy az otthon tartozkodo emberek azt gondoljäk, hogy külföldön rohadt egyszerü a penzszerzes.

Es ha estleg dräga pärom nem küld, akkor jön a lelkifurka, hogy alig van mit enni, nem tudjuk fizetni a gäzszämlät.

A szülöknek meg kell erteni, hogy amit a gyerekük keres az nem az övek!!!!!

Lehet segiteni neha, de nem rendszeresen.

2013. dec. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szép és talán picit elvárható a szülőkön segíteni, de határokon belül. Nekem a határ jelenesetben ott van,hogy a közös pénzetekből küldesz haza. Megértem a barátnődet is,hogy nem ezért dolgozik.

Ez olyan, hogy pl. az én szüleim sokat segítenek rajtunk. Nem konkrétan pénzt adnak, de rengeteg mindent megvesznek a gyereknek, amit nekünk nem kell, van,hogy rengeteg élelmiszerrel állítanak be. A férjem anyukája dolgozik, de kifolyik a keze közül a pénz. Többször kellett már neki kölcsönadni. Nyilván amikor a szüleim megtudták mérgesek lettek, mert ők nem azért segítenek ennyit rajtunk, hogy a másik oldalon meg elmenjen a pénz.

2013. dec. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Koszonom a sok jo tanacsot es velemenyt!! Latom mindenki ugy van vele hogy ne kuldjek haza. En is igy vagyok vele csak a lelkiismeretem meg az aggodasom tul eros. Amugy a szuleimnek van egy boltja ami a "valsag" elott meg jol ment nem is kicsit. Aztan akkor vettek fel a hitelt. Vegulis az egyik az ceges hitel. Amugy kemenyen dolgoznak az teny!!
2013. dec. 5. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!