Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennetek a helyemben?

Mit tennetek a helyemben?

Figyelt kérdés

A baratnommel elek angliaban mar 2 eve. Gyujtogetjuk a penzt mert ugyebar egyszer haza szeretnenk menni, meg azert mellette szeretnenk meg itt is elni ahogy az normalis. A penzt kozosen gyujtjuk szoval nem kulon szamlara, mindent egyutt veszunk meg szoval ugy elunk mint egy kezdo csalad vagy hogyan mondjak ezt.

Ez eddig szep es jo is.

De ott van masik oldala a dolgoknak, ugyanis vannak a szuleim akiknek van ket hiteljuk es nagyon nehezen elnek meg. A testvereim kozul egy sulis a masik meg munkanelkuli. Ok otthon laknak a szulokkel termeszetesen. Es folyamatosan azt akarjak hogy kuldjek nekik penzt. 100e itt 100e ott. Es ezmiatt mi meg amit osszeszedunk....hopp a fele elment. Ha egyedul lennek le se szarnam de igy zavar h a baratnommel elek es h ez az o penzze is. Meg persze ot is zavarja mert hat nem ezert jott ki. Persze o meg nem kuldott haza sose penzt. Meg ugye a hitelt nem en vettem fel es most rajtam "vasaljak" be ugymondd....szar a helyzet es n tom mit csinaljak.

Otletek? Tanacsok?



2013. dec. 5. 12:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Én megértem, hogy te segíteni akarsz a szüleidnek, de akkor is rossz helyzet. Tegyük fel, ha otthon maradtatok volna és munkanélküliek lennétek, akkor is megoldanák valahogy a szülők a pénzügyi gondjaikat, nem? Szerintem inkább magatokra költsetek/rakjatok félre. A szüleid meg tanulják meg beosztani, ami van.
2013. dec. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
mondjuk beszéld meg a barátnőddel, hogy mit szól hozzá. és ha te szeretnél küldeni haza pénzt, ő pedig megérti ezt, akkor állapodjatok meg egy összegben. de ez a te családi kapcsolataidon is múlik, meg hogy igazából te akarsz-e küldeni.
2013. dec. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
49%
légy férfi és mondj nemet. Nem a te hiteled,nem neked kell fizetni pláne nem úgy hogy még meg sem próbálták visszaadni.
2013. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

Mondj nemet, ha már a büszkeségedért nem, de a barátnődért. Fordított esetben ez hogyan esne, ha te güriznél, ő meg küldené haza a közösen szerzett pénzt?


Ha viszont mégis nagyon szeretnél küldeni, akkor váltsatok külön kasszára, a barátnőd tartalékait a továbbiakban nem érinti a te kiadásod, és ha különmennétek egyszer, ő akkor is viheti, ami jár neki.


A szüleid és az egyik testvéred is felnőtt emberek, nekik kell megoldani az anyagi gondjaikat.

2013. dec. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
42%
az fura, hogy vannak olyan emberek akik néznék, hogy a saját családjuk nyomorog amikor tudna nekik segíteni, kíváncsi lennék, hogy fordított helyzetben ők elvárnák e a segítséget, végül is azért van a család, hogy segitsük egymást. én biztos segítenék nekik a barátnőddel beszéld meg, hogy mennyit küldessz haza, esetleg ha nem tetszik neki akkor váltsatok külön kasszára. De vele még nem beszéltél erről?
2013. dec. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szép dolog, hogy segíteni akarsz a szüleiden. Nem tudom, hogy mennyire vannak rád szorulva vagy egyébként is boldogulnának-e.

Viszont ezt csak a saját pénzedből teheted meg. A barátnőnek nem kötelessége a szüleidet segíteni. Ha küldene pénzt valakinek, akkor azok inkább a saját szülei lennének.

Nem szép dolog erre költeni a közösen összegyűjtött pénzt.

Ha te továbbra is segítenéd a szüleidet, a félretett pénzt gyűjtsétek külön és te azt csinálsz a sajátoddal, amit akarsz, de a barátnőd részét nem költheted a szüleidre.

2013. dec. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is külföldön élek, néha szoktam én is küldeni pénzt egy rokonomnak, mert nagyon szegények, de én sem tudok mindíg segiteni (nem is várnák el).

De ez már lehúzás! Oldják csak meg maguk, ne rád építsenek!

Én egyébként nem mennék vissza magyarországra....soha többé...

2013. dec. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én első gondolatom az volt, hogy ha van egy munkanélküli tesód, akkor keress kint neki munkát, és engedd meg neki, hogy nálatok lakjon, amíg egy kicsit megszokja a kint létet. Ő támogassa a szülőket, így te is segítettél, meg ő is tud.

Még ha tesód nem is beszél angolul, biztos lehet mosogató, vagy bármi mást munkát találni. Nekem is élnek kint ismerőseim, akik nyelvtudás nélkül vágtak bele. Hamar belerázódtak, és már jól beszélnek.

Így nem lehet vita. Pénzt a közösből "kötelező jelleggel" nem küldenék. Persze az ember segíteni akar, de a pénzküldés nem igazi segítség, csak tűzoltás. Azt meg oltogathatod életed végéig, ha nem tudnak kikeveredni a "nyomorukból".

Ne hagyd, hogy ilyen könnyű megoldást találjanak a te terhedre.

2013. dec. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell tudnod hogy a szüleid milyen emberek. Ha tényleg nagyon nagy a baj akkor akárhogy is de küldenék haza pénzt, mert a szüleim. De ha olyan típusú emberek akik mindent elszórnak pl fontosabb a cigi meg a kávé és az alkohol mint a villanyszámla akkor nem küldenék. És hidd el nagyon sok ilyen ember van, aki nem tudja megfogni a pénzt.

Azért szerintem 100 ezret kérni havonta a gyerekemtől az sok, még akkor is ha milliomos.

Valamennyire csak belelátsz az anyagi helyzetükbe, dolgoznak e, mennyit keresnek kb mennyi a tartozás.Hajlamosak e költekezni. Az is fontos mire vettek fel hitelt. Ha a fürdőszobát újították fel amiben te is fürödtél nem ugyanaz mint pl a testvéred esküvőjére.

H nagyon rá lennének szorulva akkor az is egy lehetőség hogy te utalod konkrétan oda az egyik részletet, és nem az ő kezükbe adod a pénzt. Szóval ezeket a dolgokat vedd figyelembe.

2013. dec. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szép dolog, hogy segíteni akarsz nekik, de nem te hanem ők vették fel a hitelt, minek vették fel ha nem tudják fizetni? Vállaltak volna annyit amit bármikor kitudnak fizetni!

Ez a baj sok magyar ember egymás után veszi fel a hitelt mert úgy gondolják az majd segítség lesz nekik, igen, addig amíg elnem fogy!

Az pedig nagyon rossz döntés, hogy úgy küldenél haza pénzt, hogy abban benne van a barátnőd keresete is.

Amúgy meg elhiheted, hogy ha egyszer küldesz nekik akkor mindig elfogják várni később is, és persze akkor minek dolgozzon a tesód ha van egy marha aki kisegíti őket! Már bocs, de ez így van!

Keressen munkát a tesód és segítsen ők nekik, ha már otthon él ez a legkevesebb!Neked is vannak egyéb kiadásaid, gondolom albérlet, rezsi stb.

Ha te megtudsz állni a saját lábadon akkor ők is megtudnak!

2013. dec. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!