Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok idő lehet családot találno...

Sok idő lehet családot találnom ha elvitetem magam a gyámüggyel?

Figyelt kérdés
Nem nagyon bírom már az itthoni állapotokat és hogy anyám ordibál állandóan a semmiért és mondja hogy élete legnagyobb hibája vagyok illetve hogy lemond rólam csak úgy mert éppen 1x rosszul nézek rá..:( mamámék sem különbek apámat sem érdeklem nagyon..az érdekelne hogy ha elvinnének akkor egyáltalán örökbe fogadnak majd valaha szerintetek?:( 17/L

2013. nov. 30. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Egy 17 évest már nem fognak örökbe fogadni. Mire lezajlik a családból való kiemelés addigra 18 leszel és kivágnak az otthonból az utcára.
2013. nov. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem hiszem, hogy "elvinnének" valahova, csak mert anyád kiabál veled, és a rokonaid sem szeretnek. De egyáltalán, miért vannak rólad ilyen véleménnyel, amikor te mindent megcsinálsz odahaza, nem drogozol, és nem cigizel, ráadásul ötösre állsz a gimiben?
2013. nov. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hat az orokbefogadas esélytelen. Bird ki ezt az egy evet, aztán menj es kezdj uj eletet.
2013. nov. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Már egy 4-5 éves se szívesen fogadnak örökbe, nemhogy egy 17 évest. Esélytelen, hogy új családod kapj.

Bírd ki azt az egy évet.

2013. nov. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az örökbefogadás lehetetlen, a nevelőszülőkhoz kerülés is elég esélytelen.

Nem fogadhatnak örökbe, mert ahhoz a szülőknek teljesen le kell rólad mondaniuk, ha bele is mennek mire véghez megy az ügyintézés vagy nagykorú vagy vagy ahhoz nagyon közel állsz. És egyébként sem tolonganak a kamaszokért, nem csak az örökbefogadó szülők, de a nevelőszülők sem.

Ha elvennének a szüleidtől fél évet eltölthetnél állami gondozásban, majd felnőttként mehetnél ahova szeretnél.

Ha problémás a családod tanulj és tervezz úgy, hogy másik városban fogsz továbbtanulni, nyáron pedig kezdj el dolgozni, hogy legyen valamennyi pénzed.

2013. nov. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Első finomítsál már a fogalmazásodon.


Második nem kell feltétlenül rossznak lenni a gyereknek ehhez.Velem ugyanígy viselkedtek pedig ötös tanuló voltam,de mintha bukott hülye gyerek lettem volna,azt éreztették,hogy örülnének,ha nem lennék.


A háttérben nem az én hibám volt,hanem,hogy az anyám csak belekeveredett a viszonyba apámmal,de más férfiba volt nagyon szerelmes,ergo,mikor megszülettem gondolom nem kell részleteznem.Sorsom,ahogy kezelt megpecsételődött.


De most már ez rég volt,én szép karriert futottam be,van 1 gyerekem és az egész már nem is érdekel.


De 17 évesen ne bántsatok tudatlanul másokat és ne legyen rögtön a gyerek a hibás,hiszen elég szenvedés ilyen szülőket túlélni.

2013. nov. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
21%
Kíváncsi lennék rá h h nézel ki, meg h milyen ember vagy. :)
2013. nov. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Be kell látnod 17 évesen új családra nem vágyhatsz,már a felnőtté válás a feladat.

Ami a te esetedben ilyen szeretethiánnyal nehezebb.Próbálj megfelelő baráti társaságba kerülni,velük albérletbe menni,nincs kecmec már lassan felnőttként kell szocializálódni.

2013. nov. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
azt miből menjen albérletbe te szerencsétlen? te könnyen pofázol biztos! 17évesen még érettségije sem lehetséges,nem hogy szakmája,mostani helyztet felvázolva,esélytelen plályakezdőként kivergődnie...arról meg nem tehet,hogy szar családja van,kíváncsi lennék te mit csinálnál a helyében...
2013. nov. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%

Magadról beszélsz utolsó ?


Mert a 6.ik válaszoló is én voltam.Úgyhogy képzeld magamról beszéltem,hogy én mit csináltam.Mivel tanultam volt perspektívám,kitartásom.Többen költöztünk össze,hogy az albérletet kiadásokat fizetni tudjuk.


Arról beszéltem,amit megéltem!!!


A mai világ persze sokkal rosszabb,akkor több volt a lehetőség.A mai világban fiatalként külföldre mennék el,mint sok fiatal ismerősöm és hazahoznak annyi pénzt,amivel boldogulnak.

2013. nov. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!