Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha már nem bírom...

Mit tegyek, ha már nem bírom az itthoni légkört? FONTOS!

Figyelt kérdés

A húgom (16 éves) enyhén szólva nagyszájú. Sz*rkavarásban első. Állandóan kitalálja a szüleimnek hogy elvettem tőle ezt-azt, erre van hogy leszedik az ajtóm, és bejön és felkutat mindent, de hogy nekem ellopta az egyik téli, és a bőrkabátom, nem érdekel senkit, volt hogy én lettem felpofozva, mert mertem szólni hogy adja vissza a cuccaimat, erre apám neki adott igazat hogy mit balhézok. A másik hobbija, hogy egy rakás mosatlan edényt csinál,és ott hagyja mintha én csináltam volna, és mindig nekem kell utána elpakolnom, az meg mint aki jól végezte dolgát, röhög a markába. Iskolába se jár, azon is gondolkoztam hogy felveszem ahogy koszol, de igazából nem hatna meg senkit. Volt hogy kimutatták nála a drogot, cigizik évek óta. Már nem bírok itthon lenni, mindig én vagyok lecseszve, elő véve mindenért. Szüleimmel beszéltem, de süket fülekre találtam. Így új ruha, úgy új cucc,nekem meg semmi. De most épp nincs munkám, még tanulok, így költözési lehetőségem sincs. Nagyszülők nem élnek, így nincs nagyon senkim. Zárható a szobám, de van hogy nem engedik hogy bezárjam. Tesómnak van 10-15 kabátja, nekem nincs téli kabátom se..

19L


2013. nov. 27. 15:00
 1/4 anonim válasza:
szegényke teljesen meg értelek nekem ugyan ez volt csak meg untam és 18 évesen elköltoztem otthonrol most saját életet élek a suli ösztön dijábol eltudom magamat tartani :) 19F ha van kedved beszélgetni irj:)
2013. nov. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha ez így igaz, ahogyan leírtad, akkor te vagy a bűnbak a családban. Nagyon fontos, hogy szaksegítséget kapj, minél előbb. Mivel elmúltál 18, nem kellenek a szüleid ahhoz, hogy pszichiáterhez elmenj. Háziorvos, beutaló, és irány a legközelebbi ifjúsági pszichiáter!


Ha nem teszed, akkor nem csak munkád nem lesz, hanem szép hosszú életed sem.


Ps: ha rám 19 évesen apám (vagy anyám) kezet mert volna emelni, azonnal viszaadtam volna, visszakézből. Pedig én 19 évesen 50 kg voltam, ő pedig ennek a triplája.


A másik: ha tényleg olyan szar ez a családf, ahogy leírod, akkor cuccolni kell, minél előbb onnan. Nem számít, hogy van-e nagyszülőd vagy nincs (nekem sem volt), az sem, hogy van-e melód vagy nincsen. Majd lesz. De ha hagyod, hogy úgy kezeljenek, mint egy kétéves taknyost, egy állandó bűnöst, aki elviszi a családi mocsokért a balhét, akkor tényleg belepusztulsz nagyon hamar. Ja: és a cuccolás mellé IS kell pszichiáter, különben nagyon hamar visszaránt az ilyen "család".

2013. nov. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Probálj meg pszihologussal beszélni, hogy segitsen neked. Megértelek én is elszeretnék költözni itthonról apum akinek a kisi lánya voltam senki nem vagyok és én vagyok a világ legrosszabb gyereke akiben csalodott mert nem vagyok már kitünő.. én megfogadtam hogy a következő veszekedésnél "elárulom" neki hogy 18 évesen azonnal költözök. Igaz 17 éves vagyok lassan 18, a hugod alig fiatalabb de én nem vagyok ilyen.. el lett kényeztetve :S nem tudsz mit csinálni. nekem sem megy
2013. nov. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
az előzővagyok.. szedd össze pár cuccod és játszd el hogy elmész.. ha nem érdekli őket akkor tényleg menj el.. ez túl durva..
2013. nov. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!