Ha külföldön élő családtag meghal, hogy kerül az itthoni családtagokhoz a pénz?
Tehát, dolgozik valaki mondjuk Angliában, 50 évesen meghal, de itt van a családja, mert őket nem vitte ki. Ők nincsenek bejelentkezve oda, tehát a külföldi bank és hatóságok azt sem tudják, hogy itt élnek rokonai.Két kérdésem van:
Hogy tudják meg az itteni családtagok, hogy rokonuk meghalt kint, ha nem tartanak napi kapcsolatot?
Valamint ha megtudják, hogy bizonyítják, hogy rokonok és hogy vehetik le a pénzt a számlájáról?
Az attól függ. Ha a kint élő családtag végrendelkezett, és a végrendelet érvényes, és nincs kitagadott rokona, akkor a kötelesrész megilleti a túlélő hozzátartozókat. Ha kitagadta, és a kitagadási okok megállnak, akkor semmit sem kapnak az otthoniak.
Ha még életében elajándékozta a vagyonát, és nem maradt utána semmi, akkor szintén semmit sem kapnak az otthoniak.
Ha magatehetetlenségében vagy súlyos betegségében kórházba kerül - mint a házunkban lakott idős néni, akiről egyetlen rokona sem volt hajlandó gondoskodni -, vagy otthonba, és a biztosítása nem fedezi a költségeket, akkor eladják (pénzzé teszik) az összes ingó- és ingatlan vagyontárgyait és abból fedezik a költségeket, amíg lehet. Csak a többit adja az állam (legalábbis a németeknél).
A te kérdésednél: ilyen esetben a Magyar Nagykövetség vagy a Konzulátus értsíti a hozzátartozókat. A számlájához általában addig nem nyúlhatnak, amíg meg nincs tartva a hagyatéki eljárás (ami nem kis idő).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!