Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szoktatok kölcsön adni/Vagy...

Szoktatok kölcsön adni/Vagy kölcsön kérni pénzt?

Figyelt kérdés

Ha szoktatok kölcsön adni azt vissza is kéritek/adják(családtagok) vagy nem?

Ha kértek kölcsön akkor vissza adjátok?

Kinél hogy működik?


2012. márc. 12. 16:34
 1/10 anonim válasza:
nalunk mindenki visszaad mindent kiveve ha azt mondja hogy ajandek
2012. márc. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én csak akkor adok, ha az a pénz nekem nem fog hiányozni hirtelen. Tehát ha adok úgy adok, hogy akkor adja vissza a másik, ha már nem a napi kosztpénzből veszi el. Ha visszakérném, nem segítenék, hiszen a következő hónapban lennének ott ahol előtte voltak.

Ha kérek, mert ilyen is volt már, csak olyantól fogadom el a segítséget, aki hasonlóan gondolkodik. Tehát aki tudja azt a pénzt akár hosszabb ideig nélkülözni.

De a tartozás attól persze tartozás marad :)

2012. márc. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Idegennek max. annyi, hogy reggelente megkérjük egymást, hogy vegye meg a reggelit (180,-), és utána azonnal vissza is adjuk.


Családon belül is ritka, de még sosem volt példa rá, hogy ne adta volna vissza valaki, ha mégis sor került ilyesmire.

2012. márc. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Kizárólag akkor kérek kölcsön, ha tudom, hogy másnap vissza tudom adni. Akkor sem sokat, csak például ha otthon hagytam a kajapénzem, akkor kérek a barátnőmtől stb.

Egyedül a barátom anyukája az, aki néha "elfelejti" visszaadni (több ezreket), olyankor a barátom szól neki.

2012. márc. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha kérnétek tőlem pénzt és adnák nagyobb összegeket is pl 30-40 ezreket akkor vissza adnátok attól hogy nem mondom hogy majd add vissza X hónap mulva?
2012. márc. 12. 16:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyszer kértem kölcsön nővéremtől, sürgősen kellett. Kértem, hogy SENKINEK, de tényleg senkinek ne szóljon róla, még a szüleim se, kiváltképp nekik ne. Hetekig adta elő a kínos kis megjegyzéseit, utalásokat tett a szüleim jelenlétében, pl"Nem, az én húgom nem olyan, aki kölcsön kér a nővéréltől", és akkor ezek a kacsingatások. Rá pár napra szüleim megkérdezték, hogy mennyit is kértem kölcsön. Ott helyben megfogadtam, hogy soha senkitől nem fogok egy fillért sem kölcsön kérni, még ha éhen pusztulok is. Illetve azt is, hogy a családban mindenki csak pletykálni tud, így nem osztok meg velük semmit. Visszafizettem a nővéremnek minden pénzt. Én magam meg pont azért nem adnék kölcsön, mert vagy az lenne, hogy azt a pénzt többé nem látom vissza, vagy túl sokan hozzászoknak, hogy bank vagyok.
2012. márc. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szoktam kölcsönadni, perzse itt nem nagy összegekről van szó, volt már családtag is, de megszorult szomszéd is akinek adtam, eddig még soha nem kellett visszakérnem, maguktól mindig visszaadták amikorra ígérték.

Én nem kértem kölcsön még soha, valahogy nem tudom megtenni.

2012. márc. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
soha nem kérek,nagyon ritkán adok és csak nagyon jó barátnak
2012. márc. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az anyósom folyamatosan kér kölcsön minden hónapban!30-40-50 ezreket!A fia suliját is mi fizetjük (beiratkozás könyvek)persze ez az én tesómékkal is igy van!Ezzel nincs is gondom!Csak a havi kölcsönkérésről és soha nem adja vissza!Azt a rengeteg pénzt eltehetném a gyerekeimnek ha nagyobbak lesznek vagy nemtudom akár mire!Soha Soha,egyetlen egyszer nem adott vissza semmi pénzt!Az én szüleimnek is szoktunk adni ők persze mindig vissza adják(itt pedig csak 5-10 ezer ft -ról van szó!

Azt hiszi attól hogy külföldön élünk mi el vagyunk eresztve és nem kell megadni!Itt is meg kell élni!Itt 2300€ nem annyit ér mint Magyar.o-on!Nem is értem hogy gondolja hogy nem adja vissz!Ne hidjétek hogy zsugori pénzéhes nő vagyok mert nem!Csak ezek rengeteg pénzek és már több százezer ft-ról van szó!Nem tudom hogy ha szolnánk neki hogy nem ajándékba adjuk mit szólna!Egyébként sem jó a kapcsolatom vele(csak a pénzutalásra vagyok jó) de ha szolnák még rosszabb lenne!?

2012. márc. 12. 17:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Én kisebb összegeket gyakran adok kölcsön barátnőknek, mert elég feledékenyek, és gyakran jönnek boltba pénztárca nélkül, de ezt mindig megadják már aznap. Nagyobb összegeket ritkán adok kölcsön, azt is csak rokonnak, jó barátnak, de még sosem kellett mondanom, hogy adják vissza, mindenki magától visszaadta, amint tudta. Rendszeresen azonban nem hiteleznék nagyobb összeget.
2012. márc. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!