Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kéne fizetnem szerintetek?

Kéne fizetnem szerintetek?

Figyelt kérdés
A történet:kb másfél éve összejöttem egy 32 éves férfival.Rá két hétre hogy megismertem hozzám költözött.Na most nekem van egy gyermekem, nem is ez a lényeg hanem hogy akkor éppen nem álltam valami jól anyagilag.Jött a tél és a gázom ki volt kapcsolva elég sok tartozás volt rajta.Így ugy gondoltuk hogy veszünk fel kölcsönt.Felvettük zálogként az ő telkére.Kifizettük a gázt vettünk jegyürűt merthogy komolyan gondoltuk.És nekem egy autót 300 ezres értékben hogy könnyebben betudjak járni dolgozni ha végre lesz meló.A többi valahogy elment.Elszortuk magyarán.Igért fűt fát és tényleg hittem neki.De ő nagyon messzire járt dolgozni merthogy a munkahelyét nem akarta ott hagyni,de havi 80 ezerért bejárni nem volt gyerebe.Nekem közben lett munkahelyem is.És persze kiderült közben hogy idegileg igen labilis az ember.Na most egyszer hazajöttem munkából és ő közölte hogy visszaköltözik az anyjához holnap és jön érte egy autó reggel.Ő valóban összepakolt és elköltözött.Ledöbbentem.Az ok hogy ennyiért ő nem tud már bejárni.A lényeg a kölcsönt ugy vettük fel a telkére hogy ugyis eladja,miután felvettük a kölcsönt ő már nem akarta eladni a telket.Most hogy elment és a távkapcs nem müködik, követeli a pénzét tőlem vissza.Szerintetek ez jogos???Ő lépett le,egyik napról a másikra max a gáz ára rendben van de a többit mi basztuk el.Én azthittem tényleg komoly kapcsolat el is jegyzett.Naív voltam és hűlye.Szerintem nem jogos.Ügyvédhez akar menni,meg hogy kipereli alólam a házam!!És persze közben rájöttem hogy mikor már a menyasszonya voltam,levelezett egy egyedülálló anyukával,elöttem is egy egyedülálló nővel volt,akit ugyanígy hagyott ott mint engem.Hogy drága a bejárása.Csak nálam kölcsön is lett felvéve.De minden az ő nevén van az én nevem nem szerepel sehol.Na de könyörgöm nehogymár én fizessem vissza,együtt költöttük el.Egy két új butor is lett véve,na de ami nekem volt mind ki lett dobva az újak miatt.És most elakarja vinni!!Szerintem nem jogos,ő lépett ki az egészből én még könyörögtem is neki hogy maradjon,de mindenképp menni akart.Ha ügyvédhez fordul,akkor mi lesz ebből?Mert biztos nem vagyok hajlandó kifizetni.Bíróságra akar menni,az autó és a butor miatt,és a gáz miatt,meg hogy én fizessem vissza a kölcsönt.
2011. dec. 26. 12:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
98%
Ugyanezt a kérdést feltetted már jó régen, nem hiszem, hogy azóta nem lett belőle semmi, úgyhogy csak kamu lehet.
2011. dec. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ne haragudj, de edd meg amit főztél. Odaköltöztetsz magad és a gyereked mellé egy pasit, akit csak 2 hete ismersz, azt se tudod kicsoda micsoda,semmire nincs pénzed, de kocsit vetetsz, meg elszórjátok a pénzt.

Magamtól fizetnék vissza mindent, mert ha jól értem neked ahhoz a pénzhez szinte semmi közöd nem volt.

Egyedül azt nem fizetném ki, amit ő költött el magára.


Elképesztő mennyire felelőtlen vagy. Pedig egyedülálló anyaként ennél több eszednek kellene, hogy legyen.

2011. dec. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Igen tudom,de azóta folyamat hív az anyja hogy fizessem ki részletekben vagy egy összegben amit vett a fia,vagy megy bíróságra.Egy összegben biztos nem tudom kifizetni,és nem tudom mi lesz ha bíróságra megy.
2011. dec. 26. 12:31
 4/31 anonim ***** válasza:
30%

Hatha O neven van a kolcson, semmit nem tud csinalni.

Tanulj ebbol, habar igaz, jo masnak a penzet kolteni.

Az egeszbe nagyon hamar beleugrottal, erdekbol. Lett egy tragacs, munkad meg nem volt, ki lett fizetve a gaz, kozbe lebesgettel ide-oda, remelem gyereked is jol jart. Mondjuk en sem jarnak honapokig evekig a vilagvegere a munkaert. Lejart a kapcsolat, fogadd el. Ha valahol rendes akarsz lenni, vodaadod neki a kocsit (ugyis kesobb csak bajnak lesz, mikor allandoan lerohad) es a butorokat is. Legkozelebb gondosabban valogasd barataid.

2011. dec. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Hát ezaz,nem én költöztettem hanem,ő jött egyik napról a másikra,majd lelép.Totál elhittem hogy szeret!!
2011. dec. 26. 12:33
 6/31 Amandaroza ***** válasza:
55%
Be volt oda jelentve a lakásodba? Tudja bizonyítani,hogy veled élt +X" évig? Meg,hogy a kölcsönt akkor vette fel mikor veled élt? Mert akkor bizony vannak jogai amit meg is nyer egy jó ügyvéddel.
2011. dec. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
De tud,mert van papírja a gázról,meg hogy nekem vett autót.De ő is akarta,ugy a kocsit mint a gázt,még az egyhavi villanyszámlát is kéri amit kifizetett!!Komcsi mindent felszámol.
2011. dec. 26. 12:35
 8/31 anonim ***** válasza:
93%
Persze, hogy tudja bizonyítani, ott vannak a szomszédok, ismerősök. Ennyi bőven elég ahhoz, hogy bizonyítsa együtt éltek,és szerintem igaza is van. Az ő pénzéből lett az autó is minden.
2011. dec. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
90%
a gázt meg a kocsit,bútort azt illene kifizetned.ha nem volt veled boldog akkor miért hibáztatod,hogy lelépett?gondolod h egy kölcsön miatt veled marad?és ő is csalódhatott benned,és még kölcsönt is vett fel miattad,én őt jobban sajnálom mint téged,ő sokkal jobban rá*szott erre a kapcsolatra mint te.szóval sztem jogos,fizesd neki vissza.
2011. dec. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
93%

Már ne is haragudj, de a te lakásod tartozása lett rendezve ebből és neked lett autó véve. Naná, hogy fizesd ki, vagy add át a kocsit neki.


Most bosszút akarsz állni rajta, mert elhagyott?

2011. dec. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!